New Balance 1080v12
 
1 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

„Sztuka biegania” Pauli Radcliffe już w sklepach – KONKURS


Od 25 września w księgarniach jest dostępna „Sztuka biegania” Pauli Radcliffe, nowoczesny poradnik o bieganiu dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Każdy, zarówno nowicjusz, jak i wytrawny lekkoatleta, znajdzie tu wszystko, co powinien wiedzieć na temat treningu, techniki biegania, wyposażenia i diety biegacza – czyli sztuki biegania.

 

pr1.jpg 

W przeciwieństwie do większości poradników opracowywanych przez nieokreślony zespół redakcyjny, „Sztuka biegania” jest osobistą i bardzo konkretną porcją wiedzy na temat biegania. Paula Radcliffe wszystko, o czym pisze, przetestowała na własnej skórze – poleca swój ulubiony zestaw węglowodanów, swoje sposoby na rozciąganie czy swoje sposoby na mentalną motywację w czasie trudnego biegu.

W „Sztuce biegania” Paula Radcliffe sporo uwagi poświęciła też bieganiu kobiet. Pisze na przykład o bieganiu w czasie i po ciąży (tak, to jest możliwe!) czy w okresie menopauzy. Nikt jeszcze tak dokładnie nie przyjrzał się kobiecemu bieganiu. Pokazuje też, że efektywnym przyrządem do ćwiczeń podczas biegania – i dla matek, i dla ojców – może stać się… dziecięcy wózek.

O tym, jakie bieganie jest piękne w swej prostocie i jak cudownie rozwija ciało i umysł – jest mowa tylko we wstępie. Potem Paula Radcliffe uświadamia nam, jak złożonym procesem jest trening biegacza. Wtajemnicza czytelników w najdrobniejsze szczegóły przygotowań do biegów. Bardzo konkretnie i kompleksowo. Od playlisty dobrej na treningi, przez sekrety doboru butów, przedstartowe triki psychologiczne czy właściwy kolor moczu, po szczegółowe plany treningowe zarówno dla początkujących, jak i bardzo doświadczonych zawodników. Rewelacja! Polecam wszystkim, którzy chcą poznać sztukę biegania i tym, którzy są przekonani, że już ją posiedli.

Magda Sołtys, Polska Biega

Bieganie jest czymś więcej. Osobiście traktuję je jako „mój czas” – czas na relaks i przyjemność; czas, kiedy przychodzą mi do głowy najlepsze pomysły. Właśnie wtedy czuję się bardziej swobodna i ożywiona niż kiedykolwiek indziej, z powodu zwiększonej ilości tlenu tłoczonej do mojego organizmu. Moje zmysły są czujne i pobudzone. Więcej zauważam wokół siebie, nawet kolory sprawiają wrażenie intensywniejszych. W takich momentach często uwalniam się od rozterek, rozwiązuję problemy i dylematy, które początkowo wydawały się nie do pokonania i które sprawiały, że nie mogłam usiedzieć w domu.

Paula Radcliffe we wstępie do „Sztuki biegania”

Najlepszym sposobem, by ruszyć z miejsca, jest przestać o tym mówić i zacząć działać.

Walt Disney

 

pr2 

 

***

KONKURS DLA UŻYTKOWNIKÓW BIEGANIE.PL

Dla czytelników bieganie.pl wydawnictwo Bukowy Las przygotowało pięć egzemplarzy książki Pauli Radcliffe. Żeby wygrać jedną z nich, trzeba napisać mail na adres konkurs@bukowylas.pl z odpowiedzią na następujące pytanie: Gdybyś komuś, kto zaczyna biegać, miał/a przekazać jedną najważniejszą radę dotyczącą biegania, to co by to było?

Maksymalnie kilkuzdaniowe odpowiedzi prosimy przysyłać do 9 października (środa) do godziny 20. W temacie należy wpisać „Konkurs Paula Radcliffe”. Wyniki zostaną ogłoszone 10 października na stronie internetowej wydawnictwa: www.bukowylas.pl. Czas start!