10 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Światowa wideokonferencja Wings for Life World Run na Google+


10 lutego br. o godzinie 19:00 w europejskiej siedzibie firmy Google w Dublinie, odbędzie się pierwsza wideokonferencja poświęcona światowemu biegowi Wings for Life World Run. Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. Anita Gerhardter, Prezes Fundacji Wings for Life, Colin Jackson, międzynarodowy Dyrektor Sportowy wydarzenia oraz globalni Ambasadorzy tacy jak David Coulthard czy Felix Baumgartner. 

Google+Wingsforlifeworldrun

Wideokonferencja rozpocznie się 10 stycznia br. o godz. 18:00 (w Polsce 19:00), na profilu Google+ https://plus.google.com/+Wingsforlifeworldrun. Każdy z widzów będzie mógł w niej aktywnie uczestniczyć, dzięki zakładce „Google+Wingsforlifeworldrun”. Internauci będą zadawali pytania, a na najciekawsze z nich odpowiedzą zebrani goście. Jedynym warunkiem, aby wziąć udział w Google+ Hangout on Air, jest posiadanie w swoim kręgu zainteresowań światowego biegu Wings for Life World Run.  

Harmonogram konferencji

Transmisja live potrwa 90 minut (do godziny 20:30 czasu polskiego) i została podzielona na trzy sekcje tematyczne. W pierwszej Anita Gerhardter i Heinz Kinigadner, Prezesi Fundacji Wings for Life opowiedzą o historii jej powstania oraz filozofii podejścia do badań. Na zakończenie wyemitowany zostanie film o działaniach Fundacji. Drugą sekcję rozpoczną krótkie wywiady z globalnymi Ambasadorami: Davidem Coulthardem i Felixem Baumgartnerem. Następnie Colin Jackson, międzynarodowy Dyrektor Sportowy Wings for Life World Run opowie o wyjątkowej formule organizacyjnej wydarzenia na świecie, natomiast Rich Donovan – dyrektor sportowy w Irlandii, wyjaśni kto może wygrać ten ekstremalnie wytrzymałościowy bieg. Ostatnią część rozpocznie studium nad aktualnie prowadzonymi badaniami nad przerwanym rdzeniem kręgowym z dr. Jessicą Kwok. Końcowym elementem wideokonferencji będzie wystąpienie specjalnego gościa – podróżnika, sportowca, trzykrotnego medalisty olimpijskiego i międzynarodowego coacha motywacyjnego z Irlandii Północnej – Matta Pollocka. Omówi on wartość tego wydarzenia dla społeczności oraz przyszłości osób borykających się z przerwanym rdzeniem kręgowym.
Google Hangout to narzędzie wykorzystywane w przeprowadzaniu wideo transmisji relacjonowanych na żywo, za pomocą profilu na Google+ lub kanale na YouTube. 

Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w biegu, mogą zapisać się wypełniając formularz rejestracyjny na stronie www.wingsforlifeworldrun.com/pl – termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia br.