New Balance 1080v12
 
2 maja 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Start zapisów na GO Run


Nastąpiła zmiana w regulaminie biegu Go Run, który odbędzie się w dwóch
seriach według numerów startowych. Start pierwszej serii (numery 1-499)
godzina 11.00, natomiast drugiej serii (500-1000) – 11.45. Klasyfikacja
zostanie sporządzona na podstawie czasów z obu serii.

***


16 marca zapisy do GO Run zostały zamknięte! W dwa dni zapisało się 1000 osób. Po weryfikacji wpłat pojawi się jeszcze prawdopodobnie pewna liczba miejsc. Będziemy informować.

***

13 maja w warszawskim Parku Szczęśliwickim odbędzie się bieg GO Run. Organizator – sieć sklepów Go Sport, otwiera zapisy już 15 marca i zapowiada, że w biegu głównym na dystansie 5km może wziąć udział nawet 1000 zawodniczek i zawodników. 

Bieg ma mieć charakter górski z elementami przełaju. Trasa imprezy jest zaplanowana wokół zbocza Górki Szczęśliwickiej, terenu idealnie nadającego się do uprawiania sportu i rekreacji. Imprezę przygotowuje się z myślą zarówno o miłośnikach biegania, jak i amatorów, którzy chcą spędzić czas w aktywny i przyjemny sposób. Atmosferę rywalizacji wzbogacą również atrakcje dla młodszych uczestników oraz liczne konkursy.

gorun450

Moc atrakcji podczas Go Run

Oprócz biegu głównego na odcinku 5km, Go Sport przewiduje również zawody Uphill Battle, czyli indywidualną rywalizację na jak najszybsze wbiegnięcie na szczyt wzgórza. Zabawa odbędzie się na dystansie 180m po linii prostej na szczyt Góry Szczęśliwickiej (limit dla 100 uczestników). Bieg główny przewidziano dla zawodników powyżej 14 roku życia, ale organizatorzy nie zapomnieli także o młodszych uczestnikach. Dla dzieci zaplanowano mini-biegi w kilku kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-13 lat.

Ponadto, zostanie wzniesiona specjalna, zadaszona scena 5x6m, w której sąsiedztwie będą usytuowane namioty biura zawodów, sędziów, przebieralnie oraz stanowiska partnerów. Planowane są liczne atrakcje: pokazy mody, możliwość dobrania butów biegowych pod okiem profesjonalisty i wiele innych. Wszystko z myślą o komforcie i rozrywce uczestników.

Jak się zapisać?

Zapisy trwają od 15 marca. Opłata startowa wynosi 39zł, w ramach pakietu uczestnicy otrzymają, miedzy innymi, okolicznościową, techniczną koszulkę do biegania marki Asics, która skutecznie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Na miesiąc przed biegiem, także w Parku Szczęśliwickim, rozpoczną się cotygodniowe treningi przygotowujące do startu w biegu głównym oraz Uphill Battle.

,,Rejestracja jest prowadzona na stronie internetowej www.go-run.pl . Na początku maja, w sklepie Go Sport na terenie CH Blue City przy Al. Jerozolimskich, będzie można odebrać pakiety startowe. Zapraszamy do udziału w GO Run i obiecujemy przednią zabawę” – mówi Aleksandra Bojarska, kierownik ds. komunikacji w Go Sport.

Patronem biegu jest Bieganie.pl.