7 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sprawdź swoją szybkość na BiegamBoLubię już 8 czerwca


Chcesz być jak Bolt? A może Yohan Blake (bo partnerem technicznym BiegamBoLubię jest adidas, sponsor Blake’a)? A może Veronica Campbell Brown (żeby nie było, że jesteśmy tylko ukierunkowani na mężczyzn). Masz szansę już w najbliższą sobotę wziąć udział w nietypowych sprawdzianach podczas zajęć BiegamBoLubię (lista stadionów poniżej).

bblsprint100m 1
Przyjrzyjcie się jak startuje Veronica Campbell Brown, złota medalistka z Igrzysk Olimpijskich z Aten i Pekinu na 200m

Nasi trenerzy pomogą przyjąć najlepszą pozycję startową, dzięki której czasy, jakie osiągniecie mogą zaskoczyć Was samych! 🙂 Sprawdziany poprzedzą oczywiście profesjonalne rozgrzewki, by uniknąć choćby najmniejszych urazów.

Start z bloków?

Jak to będzie wyglądało w Bielsku Białej? Mówi Jarek Gniewek, trener BbL z Bielska:

jarek bbl"W najbliższą sobotę, tak jak na wszystkich stadionach będzie test na 100m. Będziemy mieli start z bloków, więc jeśli ktoś tego nie próbował będzie miał okazję. Pozornie sprawa biegu na 100m jest prosta, każdy to przebiegnie. Ale w tego typu biegu niezwykle ważna a może nawet zasadnicza jest rozgrzewka! To mogą być tak duże naprężenia, szarpnięcia, przeciążenia, że jeśli czyjeś ścięgna, przyczepy czy mięśnie nie są plastyczne, ciepłe czyli rozgrzane to łatwo może dojść do zerwania czy naderwania. O rozgrzewce pisał już kiedyś Adam Klein [Rozgrzewka biegowa] ale o tym nigdy za dużo. Dlatego zaprosiłem dodatkowo fizjoterapeutę Daniela Kawkę, który zrobi nam krótką prelekcję: "Jak biegać bez kontuzji" gdzie oczywiście kwestie rozgrzewki będą poruszone. Zajęcia będą trwały oczywiście dłużej niż kilkanaście sekund potrzebnych na przebiegnięcie 100m bo wzorem najlepszych sprinterów na świecie sama rozgrzewka w trakcie której będziemy biegali potrwa pewnie przynajmniej pół godziny."

Zapraszamy zatem wszystkich chcących sprawdzić swoja szybkość w sobotę 8 czerwca o 9:30. Wyjątkowo w Toruniu na sprawdzian zapraszamy już w piątek, 7 czerwca o
godzinie 19:00, w Grójcu w niedzielę 9 czerwca, a w Częstochowie,
Legnicy, Policach, Raciborzu i Wadowicach – 15 czerwca jak zawsze o
9:30.


Poniżej – Raport z tego co działo się 1 czerwca

Tytułowe hasło przyświecało naszym sobotnim zajęciom BiegamBoLubię, które odbyły się 1 czerwca. Były wyścigi w workach, bieganie tyłem czy z butelką między kolanami. Śmiechu co niemiara! Tymczasem już w sobotę kolejne spotkania na kilkudziesięciu stadionach w całej Polsce.

Bialystok 1

Do dzieciństwa powrócili na pewno BbL-owicze z Torunia. – Po rozgrzewce podzieliliśmy się na trzy zespoły, które rywalizowały między sobą podczas wielu zabaw i rozgrywek. Konkurencje rozpoczęliśmy od wyścigów rzędami. Uczestnicy musieli kolejno wykonywać slalom gąbczastą piłką pomiędzy płotkami przy pomocy kija do unihokeja, a następnie slalom z papierową tacką a na niej piłeczką od ping-ponga, a potem z kubeczkiem napełnionym wodą – tutaj były duuuuużo emocji, gdyż wygrywał zespół, który najmniej wylał z kubeczka wody! Najwięcej radości wywołały jednak wyścigi w workach jutowych oraz kraby (bieg z piłką na brzuchu). Nie zabrakło również wyścigów grupowych m.in. „Drużynowa przekładanka”, czy sztafeta siły biegowej (każda osoba z zespołu wykonywała inne skipy podczas swoich zmian), czy biegu z butelką pomiędzy kolanami. Na koniec odbywał się „Bieg rozbierany” – uczestnicy na przemian ubierali kamizelki, a przy zmianie sztafetowej przekazywali ją kolejnemu uczestnikowi! – szczegółowo opisuje Dzień Dziecka na BbL w Toruniu Andżelika Dzięgiel, tamtejsza trenerka. – Najmłodsi uczestnicy również mieli zadanie do wykonania – namalować ulubioną postać z bajki na balonie. Oczywiście nie zabrakło słodkich nagród!
Do ciekawych pomysłów na zajęcia należały m.in. skoki w workach i wyścig na mini-nartkach w Mikołowie. –  Nasze gry i zabawy były przeplatane biegiem wokół stadionu. Dzięki temu nikt nie poczuł obciążenia, a kilometry same uciekały. Pomimo tego, że jesteśmy już dorośli nie powinniśmy zapominać o dobrej zabawie. Dzięki temu uśmiech zawsze będzie gościć na naszych twarzach – podkreśla Piotr Wajda, trener BbL Mikołów.

Wroclaw 1
Sopoccy BbL-owicze także przypomnieli sobie kilka zabaw z dzieciństwa, biegali także tyłem. – W nagrodę otrzymali pyszne lizaki – mówi Agnieszka Adamowicz, instruktorka BbL Sopot.
O tym, co działo się w Białymstoku opowiada tamtejsza trenerka – Agnieszka Dąbrowska. – Na zajęciach prym przejęły dzieci. Gościem i prowadzącym „trening” dla dzieci była fizjoterapeutka niemowląt i dzieci Pani Ania Borowska. W ruch poszły "stópki młodego biegacza" – ćwiczenia profilaktyczne przeciwko koślawości i płaskostopiu. Dzieci miały frajdę, bo większą część zajęć ćwiczyły na boska. Z kolei rodzice i uczestnicy zajęć „części dorosłej” zapoznawali sie z ćwiczeniami na płotkach lekkoatletycznych.
W Wydminach 1 czerwca był pierwszym terminem testu Coopera. – To był wyjątkowy sprawdzian, ponieważ wydmińscy biegacze po raz pierwszy w historii, startowali bez kolorowych przebrań 😉 To wprowadziło nutkę rywalizacji o lepsze wyniki, ale z pewnością nie odebrało BbL-owiczom przyjemności z biegania. Wręcz przeciwnie. Pan Grzegorz, który w swoim debiucie przebiegł 3000m na swoim facebook’owym profilu napisał tak : "Zahaczyłem się koszulką o trybik maszyny biegowej i chyba mnie wkręca . . . " – BiegamBoLubię! 😉 – relacjonuje Bartek Osior, trener BbL Wydminy.

Torun

W wielu miejscowościach zajęcia odbyły się w deszczu. Ale mamy na to sposoby! 😉 – Aby za bardzo nie zmoknąć, postanowiliśmy zmienić temat naszych. Biegaliśmy więcej i tak, by za długo się nie zatrzymywać. Rozpoczęliśmy od truchtu i rozgrzewki, którą przeprowadziliśmy w spokojnym truchcie i marszu. Następnie uczestnicy wykonali przyspieszenia dogrzewające. W części głównej zajęć biegaliśmy 5 x 2 minuty, z przerwą 2-minutową pomiędzy poszczególnymi odcinkami. Zasugerowałyśmy, aby przerwę realizować w truchcie, aby moknąć – zawsze w ruchu mniej odczuwa się deszcz, albo po prostu się o tym nie myśli – podkreśla Renata Skomra, trenerka BbL Rzeszów.
Główną częścią zajęć w Legnicy i Kielcach były starty z bloku – „przetarcie” przed sprawdzianem na 100 metrów, jaki odbędzie się już 8 czerwca. – Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, nikt nie marudził. Jak powiedział podczas zajęć jeden z naszych uczestników – Maciek: "Pogoda jest bardzo dobra lub dobra. Dzisiaj jest dobra” – mówi Rafał Srokowski, trener BbL Legnica.

Legnica

Widzimy się już w najbliższą sobotę, by sprawdzić się na sprinterskim dystansie 100 m 🙂 Nieco inaczej będzie w Toruniu, gdzie ze względu na test Coopera, jaki odbędzie się w niedzielę 8 czerwca, spotkanie BbL i sprawdzian na 100 m zostały przeniesione na piątek, 7 czerwca na godzinę 19:00.
Do zobaczenia!

***


B

BiegamBoLubię to cotygodniowe, bezpłatne
zajęcia dla wszystkich amatorów biegania, lub tych, którzy myślą, że
bieganie jest nie dla nich. Przyjdźcie na jeden z naszych stadionów,
zobaczycie, że bieganie może być fajne, pomimo tego, że męczące.
bbl 59stadionow2

Biała Podlaska Stadion AWF, ul. Akademicka 2. Sobota 9:30
Białystok Zespół Obiektów Sportowych "Zwierzyniec", ul. 11 Listopada 28. Sobota 9:30
Bielsko-Biała Stadion Miejski, ul. Jaworzańska 120. Sobota 9:30
Bieruń Stadion przy SP nr 1, ul. Krakowska 28. Sobota 9:30
Bydgoszcz Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163. Sobota 9:30
Bytom Park Miejski im. Franciszka Kachla, przy wejściu na „Torkacik”, ul. Tarnogórska 1. Sobota 9:30

C
Częstochowa Miejski stadion lekkoatletyczny w Częstochowie, ul. Dąbrowskiego 58/64. Sobota 9:30

G
Gdańsk AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego, ul. Kazimierza Górskiego 1. Sobota 9:30
Gdynia Gdynia, Bulwar Nadmorski. Poniedziałek 19:00
Giżycko Stadion MOSiR, ul. Moniuszki 5. Sobota 9:30
Gogolin Bieżnia przy Zespole Szkół w Gogolinie, ul. Szkolna 27. Sobota 9:30
Gołdap Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, ul. Stadionowa 5A. Sobota 9:30
Gorzów Wielkopolski Stadion LA ZWKF, ul. Mickiewicza 37 i Wyszyńskiego. Sobota 9:30
Grójec Stadion Miejski, ul. Laskowa 17. Sobota 9:30
Gubin Stadion Miejski, ul Sikorskiego 89. Sobota 9:30

I
Inowrocław Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków, ul. Wierzbińskiego 2. Sobota 11:00

K
Kędzierzyn-Koźle Stadion sportowy "Kuźniczka", ul. Grunwaldzka 71. Sobota 9:30
Kętrzyn Stadion Miejski, ul. Bydgoska 20. Sobota 9:30
Kielce Kielecki Stadion Lekkoatletyczny, ul. Boczna 15. Sobota 9:30
Kowalewo Pomorskie, Centrum Rekreacji i Sportu, ul. Chopina 26. Sobota 9:30
Kraków Stadion MOS Śródmieście (koło Wawelu), Plac na Groblach 23. Sobota 9:30
Krasnystaw Centrum Sportowo-Rekreacyjne, ul. Piłsudskiego 48. Sobota 9:30
Kurzętnik Stadion sportowy, ul. Betoniarska 8a. Piątek 19:00

L
Legnica Stadion Miejski, al. Orła Białego 1. Sobota 9:30
Lidzbark Warmiński Stadion OSiR, ul. Bartoszycka 24. Sobota 9:30
Lubartów Bieżnia przy Szkole Podstawowej nr 3, ul. 1 Maja 66. Sobota 9:30
Lublin Stadion MKS "Start", al. Józefa Piłsudskiego 22. Sobota 9:30

Ł
Łódź Stadion AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26. Sobota 9:30

M
Mikołów Stadion Lekkoatletyczny w Mikołowie, ul. Zawilców 8. Sobota 9:30

O
Olsztyn Stadion sportowy w Kortowie, ul. Prawocheńskiego 7. Sobota 9:30
Opole Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków, ul. Sosnkowskiego 12. Sobota 9:30
Ostrowiec Świętokrzyski: Stadion Międzyszkolny, ul. Żeromskiego, Sobota 9:30

P
Pasłęk Stadion Miejski w Pasłęku, ul. Kraszewskiego 2. Sobota 9:30
Piotrków Trybunalski, stadion Concordii przy ul. Żwirki 6. Sobota 9:30
Płock Stadion Miejski w Płocku, ul. Sportowa 3. Sobota 9:30
Police Stadion OSiR, ul. Piaskowa 97. Sobota 9:30
Poznań Stadion Olimpii, ul. Warmińska 1. Sobota 9:30

R
Radom Stadion MOSiR, ul. Narutowicza 9. Sobota 9:30
Racibórz Stadion OSiR, ul. Zamkowa 4. Sobota 9:30.
Rzeszów Rzeszów, ul. Wyspiańskiego 22. Sobota 9:30

S
Słupsk Stadion 650-lecia, Aleja Antoniego Madalińskiego 4, Słupsk. Sobota 9:30
Sopot Stadion Leśny, ul. Wybickiego 48. Sobota 9:30
Sosnowiec Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Aleja Mireckiego 4 . Sobota 9:30
Szczecin Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka, ul. Litewska 20. Sobota 9:30
Szklarska Poręba Stadion lekkoatletyczny przy Placu Sportowym 5. Sobota 9:30

T
Toruń Miejski Stadion Lekkoatletyczny, ul. Bema 23/29. Sobota 9:30
Turek: Stadion przy LO, ul. Kościuszki 4, Sobota 9:30.

W
Wadowice ZSP nr 3, ul. Sienkiewicza 9. Sobota 15:00
Wałbrzych Wejście do hali lekkoatletycznej OSiR przy ul. Chopina 1. Sobota 9:30.
Wałcz Stadion Miejski, ul. Wojska Polskiego 25a. Sobota 9:30
Warszawa Stadion lekkoatletyczny "Skra", ul. Wawelska 5. Sobota 9:30
Warszawa Agrykola, ul. Myśliwiecka 9. Sobota 8:30
Włocławek Stadion Miejski "Zazamcze", ul. Wesoła. Sobota 9:30
Wrocław Stadion AWF Wrocław, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35. Sobota 9:30
Wydminy Stadion Gminny, Wydminy. Sobota 9:30

Z
Zduńska Wola Gminny Obiekt Sportowy, ul. Dolna 41. Sobota 9:30.
Żagań Arena Żagań, ul. Kochanowskiego 6. Sobota 9:30.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl