NB 1080v12
 
5 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sklep Biegowy w Toruniu już otwarty!


22.05 był ważnym dniem w życiu niejednego biegacza z Torunia i okolic. Tego dnia w budynku przy ulicy Sz. Chełmińska 135 powstał pierwszy specjalistyczny sklep dedykowany biegaczom – pod marką Sklepu Biegowego.
Była to chwila długo wyczekiwana, bowiem zapotrzebowanie na tego typu sklep było wyczuwalne wśród biegaczy z miasta Kopernika od dłuższego czasu. Dotychczas najbliżej położonym tego typu sklepem specjalistycznym był oddalony o ponad 40 km sklep w Bydgoszczy. Nie da się ukryć, że wielu biegaczom lokalizacja przy Sz.Chełmińskiej 135 bardzo ułatwi zakup specjalistycznego sprzętu biegowego.
sklepbiegowy torun c
W sklepie znajdą Państwo obuwie i tekstylia największych i najbardziej cenionych marek – Adidas, Nike, Reebok, Puma, Asics, Brooks, Garmin, Salomon, Mizuno, Craft oraz Saucony.
Do dyspozycji klientów będą eksperci biegowi, którzy pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu. W sklepie znajduje się także bieżnia, gdzie na podstawie nagrania video, specjalista przebada biomechanikę stopy badanej osoby.
sklepbiegowy torun f
Eksperci biegowi
Mateusz Goleniewski: Mimo dość młodego wieku (22 lata) związany z bieganiem od prawie dziesięciu lat. Początkowo biegacz stadionowy, od kilku lat przerzucił się na rywalizację na ulicy i w crossie. Jesienią oraz zimą można go spotkać na trasach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – zBiegiemNatury, zaś wiosną i latem na wszelkiego typu biegach w całym kraju, na których pojawia się z elektronicznym pomiarem czasu.
Łukasz Zimmer: Biegacz amator z kilkunastoletnim doświadczeniem, zawsze chętny do pomocy. Przerwy spowodowane kontuzjami zatrzymały jego rozwój, ale cały czas walczył o to by móc wrócić na trasy biegowe i to mu się udało. Startuje na wszystkich dystansach od 5 km do maratonu, a obecnie przygotowuje się do Biegu Rzeźnika. W sklepie oprócz specjalistycznego doradztwa odpowiedzialny jest za badanie kroku biegowego.
Andżelika Dzięgiel to prawdziwa pasjonatka sportu w każdej postaci – zarówno praktycznej, jak i teoretycznej. To młoda lekkoatletka związana z biegami długodystansowymi od ośmiu lat. Propagatorka aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności, a od 2012 roku koordynatorka akcji „BiegamBoLubię” w Toruniu.
Jest również autorką kilku publikacji naukowych związanych z turystyką sportową, marketingiem w sporcie i masowymi eventami biegowymi. Od niedawna zafascynowana triathlonem. W 2014 roku planuje swój pierwszy start na dystansie sprinterskim i połówki Ironmena.
Najważniejsza osiągnięcia sportowe:
– srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na dystansie 10 000 m (Białe Błota, 2011),
– zwycięstwo na Międzynarodowym Festiwalu Biegowym na dystansie 10 km (Limassol, Cypr, 2011),
– złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w półmaratonie (Piła, 2012),
– srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w półmaratonie (Piła, 2013),
– brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych (Łódź, 2013),
– I klasa sportowa w lekkiej atletyce na dystansach od 3000 m do półmaratonu,
– Reprezentantka Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Toruń, Akademickiego Związku Sportowego UMK i Klubu Maratońskiego UMK.
Sklep otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-19:00, a także w sobotę w godz. 10:00-15:00.

Sklep Biegowy Toruń
Adres: Sz. Chełmińska 135, Toruń
Godziny otwarcia: Pon. – Pt. 11:00-19:00, Sob. 10:00 – 15:00
Telefon: 505-794-811
E-mail: torun@sklepbiegowy.com
Redakcja Bieganie.pl