22 grudnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sklep Biegowy partnerem technicznym obozów bieganie.pl


Sklep Biegowy został w roku 2013 partnerem technicznym obozów organizowanych przez bieganie.pl. To wielka przyjemność uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Fachową wiedzę Trenerów, świetną atmosferę i przygodę chcemy wesprzeć swoim doświadczeniem. Na obozach będziemy służyć radą odnośnie doboru sprzętu, poza tym każdy uczestnik otrzyma od nas kartę rabatową w wysokości 20% na obuwie i odzież dostępne w naszych sklepach

sklepbiegowy.com 
Olsztyn, ul. Stare Miasto 8
Gdańsk, Al. Grunwaldzka 82, CH Manhatan

Jeśli wybieracie się na zimowy obóz, powinniście przejrzeć swoją biegową garderobę i upewnić się czy niczego nie brakuje. Aby nie nadwyrężać portfela tuż przed wyjazdem, każdy potwierdzony uczestnik obozów już teraz może liczyć na 20% rabat.

O czym powinniście pamiętać pakując walizkę na obóz?

Warstwa pierwsza…

bieliznapadPierwsza warstwa, czyli dobra bielizna termoaktywna. Jest to warstwa bezpośrednio stykająca się z naszym ciałem, które w trakcie intensywnego wysiłku mocno się poci, dlatego bielizna musi zadbać o szybkie odprowadzanie wilgoci. Materiały z których jest uszyta zazwyczaj same nie chłoną łatwo wilgoci, pozwalając na łatwe przenikanie pary wodnej przez struktury materiału. Im grubsze są te struktury tym więcej powietrza zawierają a ponieważ powietrze jest znakomitym izolatorem cieplnym chronią nas też przed chłodem. To jest odwrotność bawełny – która szybko chłonie wilgoć ale natychmiast się schładza i szybko nie paruje, nie schnie.

Warstwa druga…

bluzy2warstwaDruga warstwa, czyli element stroju który dodatkowo dociepli w razie potrzeby. Jeśli mróz, wiatr i śnieg nie będą mocno dokuczały, druga warstwa może czasem stanowić już ostatnią, zewnętrzną część naszej biegowej odzieży. Klasyczna funkcja drugiej warstwy – to dostarczenie ciepła, poprzez zwiększenie grubości poduszki powietrznej izolującej naszą skórę przed warunkami zewnętrznymi. Gdyby miała to być jednocześnie trzecia warstwa, to w zimie nie da się biegać bez warstwy wiatroochronnej, w którą często tego typu bluzy są wyposażone, polecamy dokładne zapoznanie się ze specyfikacją produktu przed zakupem, czy jest on wyposażony w warstwę wiatroochronną czy też nie. To ma oczywiście wpływ na cenę. W razie wątpliwości służymy pomocą.

zobacz więcej w odzieży damskiej…

Warstwa trzecia…

kurtkizewTrzecia warstwa przydaje się bardzo często, kiedy jest mroźno i wietrznie. Tu pomysłów też jest kilka, od najprostszej kurtki „wiatrówki” do najbardziej zaawansowanych, termoaktywnych kurtek hybrydowych łączących cechy ciepłej bluzy i zawsze wiatroszczelnej (przy zastosowaniu takich materiałów jak softshell) a czasem także wodoodpornej (na przykład poprzez zastosowanie wodooodpornej membrany Goretex) kurtki. Spektrum możliwości jest tu olbrzymie, kurtki hybrydowe są ostatnio bardzo popularne, choć oczywiście więcej funkcji jakie spełniają znajduje odzwierciedlenie w cenie. Zawsze jednak możemy wybrać zestaw klasyczny, czyli oddzielne warstwy odzieży sportowej.

Dół…

Cztery kończyny, dzięki którym wprawiamy nasze ciało w ruch też potrzebują ochrony i wsparcia.Dwie pary butów na zimowym obozie to minimum, takie w których wyjdziecie na zaśnieżone trasy powinny mieć membranę lub powłokę, która ochroni Wasze stopy przed przemoczeniem. Wśród całej oferty obuwia biegowego najlepiej o tej porze roku sprawdzają się buty terenowe. Druga para na zmianę, powinna być lekka i przewiewna, do zajęć w sali lub na stadionie.

butypad


spodniepad
Jeśli chodzi o spodnie, również dwie pary pozwolą spokojnie trenować i nie martwić się tym co za oknem. Bardzo dobrym i popularnym rozwiązaniem są obcisłe, grubsze, docieplone spodnie. Jeśli jest w nich warstwa wiatroszczelna tym lepiej, w innym przypadku zawsze można dołożyć dłuższe skarpetki albo dodatkową bieliznę. Jeśli ktoś nie lubi wersji obcisłej można zawsze wybrać spodnie luźniejsze, mniej dopasowane do sylwetki.

Ręce i głowa…

rekawiczkipadNie zapominajcie o dłoniach, bez rękawiczek zimowe bieganie jest wręcz niebezpieczne, nie można lekceważyć ryzyka odmrożeń, zwłaszcza, że zimowe, treningi często są bardzo długie i trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.

czapkapadGłowa to nasze centrum dowodzenia i należy mu się specjalna ochrona. Czapka z termoaktywnej tkaniny, najlepiej z windstoperem, powinna znaleźć się na głowie każdego obozowicza.

Coś jeszcze?

plecakipadPić i jeść trzeba również zimą, w trakcie długich wybiegań, nasze potrzeby energetyczne są jeszcze większe ze względu na niską temperaturę. Nasz organizm potrzebuje więcej paliwa do ogrzania mięśni. Warto zatem zaopatrzyć się w plecak lub saszetkę, do której zmieścimy napój lub energetyczną przekąskę.

Oczywiście nie zapomnijcie, skarpetek, tłustego kremu do twarzy, zegarka sportowego, tabliczki ciemnej czekolady, dobrej książki o bieganiu i pozytywnych emocji, którymi będziecie dzielić się z innymi uczestnikami. Do zobaczenia na obozach!

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl