4 grudnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ruszyły zapisy na 38. PZU Maraton Warszawski


Ruszają zapisy do przyszłorocznego, 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Po raz kolejny uczestnicy mogą skorzystać, obok tradycyjnej formy zapisów, ze ścieżki charytatywnej #BiegamDobrze. Fundacja „Maraton Warszawski”, organizator i przyszłorocznego Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego przedstawił w ostatnim czasie także wygląd koszulek na kwietniowy 11. PZU Półmaraton Warszawski.

38. PZU Maraton Warszawski wystartuje 25 września, jednak już dziś można skorzystać z możliwości rejestracji. Rejestracja w biegu dostępna jest pod adresem: https://rejestracja.maratonwarszawski.com. Każdy uczestnik otrzymuje do wyboru dwie opcje pakietu startowego: z bawełnianą koszulką pamiątkową (100 zł) oraz z koszulką techniczną adidas (135 zł). Podstawowa stawka opłaty startowej obowiązuje do 31 sierpnia 2016 r.

Obok tradycyjnej formy zapisów funkcjonuje ścieżka charytatywna #BiegamDobrze, w której rejestrujący się nie ponosi opłaty, jedynie wybiera cel i organizację dobroczynną, na którą poprzez jego profil są zbierane wpłaty. Po przekroczeniu progu 300 zł uczestnikowi automatycznie nadawany jest numer startowy. #BiegamDobrze to doskonała inicjatywa promująca tak biegaczy, jak i szczytne inicjatywy społeczne. Każdy uczestnik prowadzi własny profil, poprzez który może komunikować się z przyjaciółmi i fanami, promować swoją akcję w mediach społecznościowych, definiować cele zbiórki, wyzwania i deklarować działania po osiągnięciu ustalonego progu zbiórki tym samym mobilizując siebie i innych. Wśród organizacji, które można wspierać znalazły się: Amnesty International, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Synapsis, Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!. W tym roku do akcji dołączają również: Fundacja Wcześniak i WWF Polska. Wszyscy uczestnicy #BiegamDobrze otrzymają pakiet startowy z koszulką techniczną, a wspierane organizacje zadbają o dobre samopoczucie i mobilizację swoich dobroczyńców tuż przed startem.
Od momentu rozpoczęcia akcji w tym roku zebrano już ponad 200 tys. zł.

koszulki

Oficjalne koszulki 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Poza ogłoszeniem startu zapisów do maratonu Fundacja „Maraton Warszawski” zaprezentowała wygląd koszulek na 11. PZU Półmaraton Warszawski, który odbędzie się 3 kwietnia 2016 r.  Pakiet startowy – podobnie jak w przypadku maratonu – dostępny jest w dwóch edycjach: podstawowa bawełniana oraz limitowana techniczna adidas. Koszulki będą tym razem koloru jasno-niebieskiego, w centrum widoczna jest liczba z dystansem biegu przeplatana zieloną sznurówką.

Maraton i Półmaraton Warszawski to jedne z najpopularniejszych biegów w Polsce. Do Maratonu Warszawskiego należy tytuł największego polskiego maratonu w historii (8509 uczestników w 2013 roku), natomiast do półmaratonu tytuł największego biegu na dystansie 21,097 km, jak i tytuł największego polskiego biegu w historii (12957 uczestników w 2015 roku).
Więcej informacji o biegu dostępnych jest na stronie internetowej: http://pzupolmaratonwarszawski.com/