NB 1080v12
 
12 października 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ruszyła rejestracja do 5. edycji WINGS FOR LIFE WORLD RUN


Polacy pobiegną „dla tych, którzy nie mogą” już piąty raz. 6 maja 2018 roku w Poznaniu biegacze i uczestnicy na wózkach inwalidzkich po raz kolejny dołączą do globalnego ruchu – wraz z uczestnikami z całego świata rozpoczną ucieczkę przed Samochodami Pościgowymi wyznaczającymi symboliczną linię mety. Rejestracja na jubileuszową odsłonę biegu właśnie się rozpoczęła. Podczas minionej edycji limit miejsc w Poznaniu został wyczerpany, dlatego nie warto zwlekać. Zapisy: www.wingsforlifeworldrun.com

Mimo, że do startu Światowego Biegu dzieli nas jeszcze 7 miesięcy, to już teraz entuzjaści biegania mogą się zarejestrować na stronie www.wingsforlifeworldrun.com i zapewnić sobie udział w jubileuszowej edycji. Rejestracja wystartowała 10 października 2017 roku, o godzinie 13:00. Uczestnicy mogą dołączyć do biegu w jednej z oficjalnych lokalizacji lub aktywować aplikację na swoim smartfonie i wyznaczyć sobie wymarzoną trasę (APP Run).

Na starcie pojawią się zarówno debiutanci jak i biegacze-weterani, którzy cyklicznie od 2014 spędzali weekend majowy z Wings for Life World Run. Amatorzy i zawodnicy. Popularni aktorzy,  dziennikarze i sportowcy. Biegacze i uczestnicy na wózkach inwalidzkich. Wszystko za sprawą unikalnego formatu. Ruchoma meta pozwala na ukończenie biegu uczestnikom na różnych poziomach zaawansowania – biegnący wolniej zostają wyprzedzeni wcześniej, natomiast zawodowcy mogą biec godzinami. Historia imprezy pokazuje, że ultradystansowaców w Polsce mamy niezwykłych.

Jeszcze nie wybrałam dokładnej lokalizacji biegu, ale obiecuję że podczas kolejnej edycji Wings for Life World Run znów dam z siebie wszystko. I każdego, bez względu na stopień zaawansowania, gorąco zachęcam do wzięcia udziału –  tak do rejestracji namawia Dominika Stelmach, która uczestnictwem w niedzielnym (15.10.17) Poznań Maraton kończy niezwykle udany i intensywny sezon. Trzykrotna zwyciężczyni Światowego Biegu w styczniu udaje się na zasłużony odpoczynek do Nowej Zelandii. Wyjazd jest nagrodą za rekordowe dokonania z Chile, a w rezultacie globalne zwycięstwo Wings for Life World Run w kategorii kobiet.

Na przestrzeni czterech edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, Światowy Bieg Wings for Life zmotywował ponad 435 000 osób reprezentujących 193 narodowości do pobiegnięcia w ponad 58 różnych krajach na wszystkich 7 kontynentach. Wspólnymi siłami, na rzecz fundacji zebrano 20,6 miliona euro, jednocześnie pokonując przy tym łączny dystans 4,2 miliona kilometrów.

wings900

Napisz historię 5. edycji Wings for Life World Run razem z nami.

Zapisy otwarte na: www.wingsforlifeworldrun.com

Rekordy i ciekawostki dotyczące Wings for Life World Run:

– Bartosz Olszewski znany jako Warszawski Biegacz 07.05.2017 pokonał dystans 88,24 km, wygrał włoską „bitwę o Mediolan” pokonując zwycięzcę 3. edycji – Giorgio Calcaterrę. Bartek zajął drugie miejsce w światowym rankingu.

– 4. edycję Wings for Life World Run zwyciężył poruszający się na wózku Alan Anderson, który w Dubaju zatrzymał się dopiero za 92 kilometrem.

– Dominika Stelmach biegowo „podbiła” już trzy kontynenty (wygrała w 2015 r. w Polsce, 2016 r. w Australii, 2017 r. w Ameryce Południowej).

– W Chile Dominika przebiegła 68,21 km – największy dystans w historii Wings for Life World Run wśród kobiet

– Bartosz Olszewski i Dominika Stelmach triumfowali już zwycięstwo 3-krotnie. Pierwsze trofeum wznieśli wspólnie w Poznaniu, w 2015 roku.

– Tomasz Walerowicz
jako jedyny z biegaczy triumfował w tym samym miejscu dwukrotnie. Tomek zwyciężył w Poznaniu 3. i 4. edycję biegu. W 2017 przekroczył barierę 85 kilometrów.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl