NB 1080v12
 
10 marca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rusza cykl Salomon Trail Running


trailRunning.jpgW tym roku już po raz czwarty organizujemy cykl biegów przełajowych i górskich  Salomon Trail Running. Jego ideą, tak jak w latach ubiegłych, będzie zachęcenie jak największej liczby osób do biegania w terenie, poza asfaltowymi ścieżkami. W zeszłym roku pomysł chwycił – w Biegu na Pilsko pobiliśmy rekord frekwencji biegów górskich w Polsce. W edycji w 2010 roku już wiemy, że rekordów będzie więcej: na pierwszy bieg w cyklu 21 marca w Katowicach mamy już ponad 500 zawodników!

salomon_trail1.jpg

Cały Cykl odbywa się w naturalnym terenie. W dużych miastach są to parki i lasy, w górach – start i meta znajdują się w popularnych miejscowościach wypoczynkowych, a trasy biegną najpiękniejszymi szlakami turystycznymi. Dystanse są zróżnicowane (od 8 do 40km), dzięki czemu nawet zupełni amatorzy mogą próbować swoich sił.

Dzięki dobrej opinii jaką wystawili nam biegacze, udało nam się włączyć do Cyklu nowe, choć często dobrze już znane, imprezy: Eko Biegi w Katowicach i Warszawie, Maraton Gór Stołowych oraz finałowy Bieg Trzech Kopców w Krakowie. Mamy nadzieję, że taka różnorodność terminów i lokalizacji pozwoli wielu osobom na wzięcie udziału w Cyklu.

Wzorem ubiegłego roku, będziemy prowadzić ranking, w którym każdy uczestnik będzie klasyfikowany automatycznie po biegu, a część nagród będzie rozlosowywana spośród wszystkich biegaczy na każdej imprezie. Nagrody to bony na zakupy w sklepach Salomon, techniczna odzież a także sprzęt biegowy oraz pulsometry treningowe.

salomon_trail2.jpg

Nowością będą grupy biegowe trenujące pod okiem naszych instruktorów w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Aby co tydzień skorzystać ze specjalnie przygotowanego (bezpłatnego) treningu, wystarczy wejść na stronę www.trailrunning.pl i zarejestrować się w wybranej grupie biegowej. Instruktor będzie odpowiadał za treningi swojej grupy, cykl przygotowań oraz będzie służył wszelkimi radami. Pierwsze spotkania już w kwietniu!
 
Lista biegów Salomon Trail Running 2010

•    START 21.03 Silesia Eco Run, Katowice
•    17.04 Gringo Trail Running, Gdynia
•    25.04 Toyota Ekobieg Choszczówka, Warszawa
•    22.05 Malta Trail Running, Poznań
•    13.06 Toyota Ekobieg Kampinos, Warszawa
•    26.06 Żar 2010, Bielsko Biała
•    10.07 Maraton Gór Stołowych, Góry Stołowe
•    15.08 Bieg o Złote Kierpce, Szczyrk
•    04.09 Gorce Maraton, Nowy Targ
•    FINAŁ 03.10 Bieg Trzech Kopców, Kraków

Zapraszamy do udziału i zapraszamy na stronę.

salomon_trail_strona.jpg

Organizatorzy Cyklu Salomon Trail Running
Speleo Salomon Racing Team

DYSKUSJA NA FORUM
 

Redakcja Bieganie.pl