New Balance 1080v12
 
28 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rozpoczął się pierwszy letni oboz biegowy bieganie.pl


W Szklarskiej Porębie rozpoczął się pierwszy turnus letnich obozów biegowych bieganie.pl. Pierwsze treningi już za nami. Przypomnijmy, że w tym lecie zawodnicy trenować będą pod okiem trzech trenerów: Grzegorza Gajdusa – byłego rekordzisty Polski w biegu maratońskim, Krzysztofa Janika – redaktora serwisu bieganie.pl i po raz pierwszy u nas – Marcina Świerca, czołowego biegacza górskiego w Polsce.

DSC00349
Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć z pierwszego treningu (28 lipca)

Pierwszego dnia treningowego (niedziela, 28 lipca) uczestnicy obozu wykonywali test o narastającej intensywności, czyli tzw. test progresywny, którego celem było określenie aktualnego poziomu prezentowanego przez poszczególnych zawodników. Informacja na temat aktualnej formy biegaczy pomogła trenerom podzielić ich na grupy, które kolejne treningi będą wykonywać z różną intensywnością – dostosowaną do ich możliwości.

Test odbywający się na stadionie lekkoatletycznym zawierał także aspekty integracyjne. Każdy zawodnik miał tylko jemu przypisanego innego uczestnika obozu, którego zadaniem było notowanie długości pokonywanych przez swojego partnera na kolejnych etapach odcinków.

DSC00680
Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć z drugiego treningu (28 lipca)

Popołudniu wszyscy udali się na trening uzupełniający – 40-minutowe rozbieganie i ćwiczenia sprawnościowe. W poniedziałek zawodników czeka wycieczka biegowa na trasie Świeradów Zdrój – Szklarska Poręba. Zachęcamy do śledzenia relacji prosto z gór oraz obejrzenia zdjęć z pierwszych treningów.

Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć z pierwszego treningu (27 lipca)