New Balance 1080v12
 
13 kwietnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Przegląd linii butów do biegania od Kalenji


Zacząć biegać, śmigać po różnych nawierzchniach, pierwszy raz założyć numer startowy, pobić osobisty rekord… Jakikolwiek masz cel, istnieją buty Kalenji, w których go osiągniesz! 
Segmentacja butów biegowych na wiosnę 2016 roku:
> ELIORUN – buty do biegania rekreacyjnego
> KIPRUN – buty do każdego rodzaju kroku biegowego
> EKIDEN ACTIVE TRAIL – buty do biegania w każdym terenie
> KIPRUN TRAIL XT6 – buty do biegania w terenie
> KIPRUN KID – buty dla dzieci
ELIORUN: POŁĄCZENIE GIĘTKOŚCI I AMORTYZACJI
Wygodne i lekkie buty Eliorun mają nacięcia zapewniające dużą giętkość oraz drop 6 mm ułatwiający przetaczanie stopy przy każdym kroku. Wyposażone w rozwiązanie amortyzujące K-Ring buty Eliorun są idealne do uprawiania joggingu przez osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem, ale sprawdzą się także podczas biegania dwa razy w tygodniu nawet po 60 minut.
kalenji_eliorun.jpg
ELIORUN damskie w rozmiarach od 36 do 42 (230 gramów w rozmiarze 39)
ELIORUN męskie w rozmiarach od 39 DO 49 (240 gramów w rozmiarze 43)
Cena: 199,99 zł
Produkty dostępne [TUTAJ]
KIPRUN: BUTY DO KAŻDEGO RODZAJU KROKU BIEGOWEGO
Wyjątkowe rozwiązanie K-Only sprawia, że składająca się z dwóch modeli linia Kiprun na 2016 rok jest odpowiednia dla każdego rodzaju kroku biegowego: neutralnego, pronacyjnego (przetaczanie po zewnętrznej części stopy) i supinacyjnego (przetaczanie po wewnętrznej części stopy).
kalenji_kiprun.jpg
Lekkie i dynamiczne buty Kiprun SD są idealne dla osób biegających po utwardzonej nawierzchni, chcących popracować nad szybkością. Rozwiązanie Up’Bar usprawnia odbicie dzięki zastosowaniu wstawki Pebax® umieszczonej pod podeszwą.
Z kolei buty Kiprun LD sprawdzają się świetnie w biegach długodystansowych podczas zawodów i podczas treningu. Podstawą są tu amortyzacja i stabilność. Opracowane przez markę Kalenji rozwiązanie Arkstab w postaci wstawki Pebax® z tyłu podeszwy stabilizuje stopę i utrzymuje ją w linii podczas przetaczania.
Jeśli chodzi o amortyzację, w obu modelach zastosowano rozwiązanie K-Ring oraz nową, wyjątkową piankę marki Kalenji.
KIPRUN SD: 269,99 zł // KIPRUN LD: 299,99 zł
Produkty dostępne [TUTAJ]
EKIDEN ACTIVE TRAIL: ZMIENIAJ NAWIERZCHNIĘ, A NIE BUTY!
Uniwersalne buty Ekiden Active Trail zapewniają przyczepność w terenie naturalnym za sprawą bieżnika o głębokości 3 mm oraz systemu amortyzacji CS® ułatwiającego przemierzanie trasy. Te idealne buty do biegów w terenie mają sieć pasów elastycznie opinających stopę oraz elementy wentylacyjne zapewniające jeszcze większą wygodę.
foto_running.jpg
EKIDEN ACTIVE TRAIL damskie w rozmiarach od 36 do 42 (255 gramów w rozmiarze 39)
EKIDEN ACTIVE TRAIL męskie w rozmiarach od 40 do 47 (295 gramów w rozmiarze 43)
Cena: 119,99 zł
Produkty dostępne [TUTAJ]
 
KIPRUN TRAIL XT6: BEZKOMPROMISOWA PRZYCZEPNOŚĆ
Co jest znakiem rozpoznawczym butów Kiprun Trail XT6? Niezrównana przyczepność zawdzięczana geometrii podeszwy z trzema rodzajami bieżnika oraz gwarantowana trwałość wynikająca z użycia nowego, niezwykle wytrzymałego składnika siatki.
Osoby biegające po szlakach dostrzegą więc w modelu XT6 uniwersalne obuwie idealne do codziennego treningu i udziału w zawodach – od dróg o łagodnym nachyleniu po najbardziej wymagające szlaki.
kalenji_trail.jpg
Jeśli chodzi o wygodę, system amortyzacji K-Ring zapewnia optymalne pochłanianie wstrząsów, a rozwiązanie Arkstab poprawia stabilność stopy podczas biegu dzięki użyciu elementu ograniczającego skręty śródstopia.
KIPRUN TRAIL XT6 damski w rozmiarze od 36 do 42 (300 gramów w rozmiarze 39, spadek: 10 mm)
Cena: 279,99 zł
Produkt dostępny [TUTAJ]
KIPRUN TRAIL XT6 męskie w rozmiarze od 40 do 47 (dostępne też: 42,5; 43,5; 44,5); 360 gramów w rozmiarze 43, spadek: 10 mm
Cena: 279,99 zł
Produkt dostępny [TUTAJ]
KIPRUN KID: BIEGANIE JEST DZIECINNĄ IGRASZKĄ
Szukasz butów dla dzieci do biegania na bieżni, po drodze lub w terenie podczas zajęć w klubie lekkoatletycznym lub w szkole? Dzięki rozwiązaniu K-Ring, zapewniającemu optymalne rozchodzenie się fali uderzeniowej, specjalnym nacięciom zwiększającym elastyczność w przedniej części stopy oraz odpowiednio uformowanej wewnętrznej warstwie podeszwy amortyzującej i poprawiającej wygodę model Kiprun Kid jest butem idealnym! Ponadto dzięki niebrudzącej zewnętrznej warstwie podeszwy buty sprawdzą się świetnie u początkujących biegaczy podczas ich pierwszych zawodów w hali lub na świeżym powietrzu.
kalenji_kid.jpg
KIPRUN KID dziecięce w rozmiarze od 32 do 39  (175 gramów w rozmiarze 35, spadek: 6 mm)
Cena: 129,99 zł
Produkty dostępne [TUTAJ]