4 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Powtórka z rozrywki – rusza drugi turnus letnich obozów bieganie.pl


W sobotę rano pożegnaliśmy uczestników pierwszego turnusu letnich obozów bieganie.pl, a już popołudniu udaliśmy się na pierwsze bieganie z drugą grupą. Nowi obozowicze mają za sobą pierwsze treningi. Jakie? O tym dowiecie się z naszego raportu.

Podobnie jak tydzień temu uczestnicy obozu rozpoczęli go od testu progresywnego. Jego celem było określenie poziomu sportowego poszczególnych biegaczy, których, dzięki temu, trenerzy mogli podzielić na cztery grupy charakteryzujące się różnym stopniem zaawansowania.

W przeciwieństwie do ubiegłotygodniowego testu dzisiejszy został przeprowadzony w lesie – na podbiegu. Obozowicze za zadanie mieli pokonanie odcinka 300 metrowego z intensywnością określoną przez tętno, które to z każdym kolejnym odcinkiem miało wzrastać o 10 ud/min. 

Popołudniu wszyscy udali się na tutejszy Orlik, gdzie trener Krzysztof Janik poprowadził ćwiczenia ze sprawności ogólnej i koordynacji. Na koniec część z biegaczy rozegrała mecz piłki nożnej.

Jutro obozowiczów czeka wycieczka biegowa na trasie Świeradów-Zdrój – Szklarska Poręba oraz popołudniowy trening uzupełniający. 

Przypomnijmy, że uczestnicy drugiego turnusu przez tydzień trenować będą pod okiem trójki świetnych trenerów: Grzegorza Gajdusa – byłego rekordzisty Polski w biegu maratońskim, Krzysztofa Janika – redaktora serwisu bieganie.pl i Marcina Świerca – czołowego biegacza górskiego w Polsce i 9 zawodnika Mistrzostw Świata w długodystansowych biegach górskich.

Partnerami tegorocznych obozów w Szklarskiej Porębie są producent żelu Arnigel oraz SklepBiegowy.com.