New Balance 1080v12
 
12 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Porusz ciało i serce, czyli bieg charytatywny „Run for Beata”


Już dziś odbędzie się I Bieg Charytatywny „Run for Beata” organizowany przez stowarzyszenie JCI Warsaw, będące częścią globalnej organizacji Junior Chamber International. Bieg odbędzie się w Warszawie o godzinie 19:30 w okolicy Rynku Nowego Miasta. Udział każdej osoby to realna pomoc dla Beaty Jałochy, fizjoterapeutki, która uległa ciężkiemu wypadkowi.

977102 396322173812015 688773035 o

Już dziś, w piątek, 12 lipca 2013, o godz. 19.30 na rynku Starego Miasta w Warszawie startuje I Bieg Charytatywny „Run For Beata”. Bieg na trasie o długości ok. 5 km jest otwarty dla każdego. Członkowie JCI Warsaw zapraszają wszystkich znajomych, przyjaciół, amatorów biegania, a także tych, którzy chcieliby zasmakować tej formy aktywności po raz pierwszy. Dystans można pokonać nawet spacerując lub dołączając do akcji wirtualnie – forma udziału jest mniej istotna, bo najważniejsze jest to, że pieniądze pochodzące z tzw. wpisowego i wszystkich darowizn od uczestników są przeznaczone na pomoc dla Beaty.
Beata (28-letnia fizjoterapeutka i trenerka) spieszyła się do jednego ze swoich pacjentów. W ciągu kilku sekund jej życie znalazło się w niebezpieczeństwie, kiedy spadł na nią samobójca skaczący z 7-go piętra. Beata ma złamany kręgosłup, przerwany rdzeń i jest sparaliżowana, ale z całych sił walczy o powrót do sprawności. W tej walce, oprócz jej ogromnej wiary w wyzdrowienie, niezbędne są pieniądze potrzebne na sfinansowanie skomplikowanego leczenia (kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie).
Wychodząc z pomocą Stowarzyszenie JCI Warsaw zorganizowało bieg, aby zebrać ludzi i zwrócić uwagę wszystkich na potrzebę pomocy osobom takim jak Beata. Celem tego biegu jest zebranie jak największej kwoty na rehabilitację fizjoterapeutki. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie darowizny, którą należy wpłacić na konto Fundacji Forani pomagającej osobom w trudnej sytuacji życiowej ze szczególnym uwzględnieniem osób po wypadkach, ich bliskich oraz osób niepełnosprawnych.
Program biegu
19:30 – Oficjalne otwarcie imprezy + krótka rozgrzewka 
20:00 – Rozpoczęcie biegu
20:30 – Zakończenie imprezy
Proponowana trasa


Pokaż Bieg Dla Beaty (przybliżona trasa) na większej mapie
Trasę opracował Doradca sportowy – Tomasz Staśkiewicz, który poprowadzi uczestników biegu.

Więcej informacji na stronie JCI Warsaw (zakładka aktualności): http://jciwarsaw.pl/category/jci-warsaw oraz na facebooku JCI Warsaw: https://www.facebook.com/events/481496185269218/484434688308701/?notif_t=like
***

O Stowarzyszeniu JCI Warsaw

Junior Chamber International (JCI) to globalna organizacja zrzeszająca młodych, aktywnych, przedsiębiorczych, ludzi, którzy wierzą, że każdy z nas ma wpływ na to na jakim Świecie żyjemy. JCI zrzesza około 200.000 członków w ponad 100 krajach na całym Świecie. Organizacja zapewnia możliwości rozwoju, które zmobilizują młodych ludzi do dokonywania pozytywnych zmian w życiu.