17 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pobiegną zabytkowymi ulicami starego miasta


Zbliża się wielka krakowska impreza biegowa 6. Pro Touch Cracovia INTERRUN. Już za niewiele ponad tydzień, w niedzielę 26 maja, do rywalizacji stanie kilka tysięcy biegaczy w różnym wieku. Najmłodsi spróbują swoich sił na dystansach 100 m i 1,2 km, natomiast dorośli będą mogli zmierzyć się z trasami o długości 5 i 10 km. Zdaniem organizatorów, główną atrakcję nadchodzących zawodów stanowi najdłuższa trasa, która w tym roku otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

Interrun 2012 2

10-kilometrowa trasa biegowa, wytyczona zabytkowymi uliczkami starego miasta, jest jedną z najpiękniejszych w całej Polsce. Po starcie na krakowskim Rynku Głównym, zawodnicy pobiegną Plantami w stronę Wawelu, by tam, na końcu ul. Bernardyńskiej, skierować się Bulwarami Wiślanymi w stronę Kazimierza. Przed mostem Powstańców Śląskich zawrócą i ponownie Bulwarami dobiegną pod Wawel, by następnie Plantami kierować się już w stronę mety. Ta, podobnie jak start, umiejscowiona będzie na Rynku Głównym, a zawodnicy dotrą do niej pokonując ostatnią prostą, w postaci ul. Floriańskiej.

Oprócz atestu PZLA, stanowiącego o atrakcyjności trasy, nowością w tym roku są także nagrody, ufundowane przez organizatorów. Zwycięzcy, którzy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce, otrzymają nagrody pieniężne, w wysokości kolejno 1200, 1000 i 700 zł. W poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn przyznawane będą także nagrody rzeczowe, takie jak pulsometry SUUNTO, buty biegowe ASICS i karty podarunkowe INTERSPORT.

Interrun 2012

Kobiety rywalizować będą między sobą w następujących kategoriach wiekowych: 18 – 29 lat, 30 – 39 lat, 40 – 49 lat, 50 – 59 lat oraz 60 lat i powyżej. W przypadku mężczyzn dodatkowo przewidziana jest kategoria 60 – 69 lat oraz 70 lat i powyżej. Warunkiem utworzenia danej kategorii jest co najmniej pięciu zawodników w danym wieku.

Już dziś swój udział w biegu na 10 kilometrów potwierdziła czołówka polskich zawodników. Wśród pań pobiegnie m.in. Iwona Lewandowska – mistrzyni Polski na tym dystansie, a także Monika Napieraj – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Wśród panów na trasie zobaczymy m.in. wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski – Radosława Kłeczka oraz Arkadiusza Gardzielewskiego.

Rejestracji i zakupu pakietów startowych można dokonywać w sklepie Intersport w Galerii Krakowskiej, do 25 maja br. Wszystkie szczegóły oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie www.interrun.pl.