4 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Od 17 marca BbL w Mikołowie


 stadionstare.jpg

40-tysięczny Mikołów położony w województwie śląskim to kolejny punkt na mapie BiegamBoLubię. Już od 17 marca. Z ideą dołączenia do akcji BbL wyszedł tamtejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Mimo tego, że miasto nie należy do największych w kraju pod względem przyjazności dla osób uprawiających sportu nie ustępuje największym metropoliom. Na jego terenie leży pięć profesjonalnie wytyczonych ścieżek rowerowych  i trzy szlaki turystyczne PTTK. Najdłuższy z nich – szlak Historii Górnictwa Górnośląskiego – liczy sobie przeszło 100 km. Taka trasa z pewnością sprzyja długiemu, rekreacyjnemu bieganiu.

Skąd więc pomysł, aby dołączyć do BbL? Odpowiada Marcin Tatarczyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie: W ubiegłym roku w Mikołowie został udostępniony dla mieszkańców nowy stadion lekkoatletyczny i rozpoczęto organizację imprez sportowych dla dzieci i młodzieży jak „Poznaj królową sportu”, „Dziecięca akademia lekkoatletyczna” oraz „Czwartki lekkoatletyczne”. Jednak coraz więcej osób dorosłych zaczęło również korzystać ze stadionu i tak zrodził się pomysł przystąpienia do akcji BBL i zaktywizowania również dorosłych.

Zajęcia prowadzić ma Aleksandra Wajda, która dzięki swoim rozległym sportowym zainteresowaniom zaoferuje nowym BbL-owiczom ciekawe i nietuzinkowe treningi. Absolwentka AWF jest jednocześnie trenerką II klasy lekkoatletyki, instruktorką nordic walking, instruktorką fitness i medalistką Mistrzostw Polski w chodzie sportowym.

Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w BbL w Mikołowie ma być oferta dla rodziców. – Podczas zajęć BbL będą również prowadzone zajęcia LA dla najmłodszych co pozwoli ich rodziców zachęcić do wzięcia udziału w bieganiu – opowiada Marcin Tatarczyk.

Wszystkich chętnych zapraszamy od 17 marca 2012, w każdą sobotę o 9:30 na Stadion Lekkoatletyczny w Mikołowie przy ul. Zawilców 8.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl