25 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nowy patent na halloween? Bieganie z(a) duchami


Halloween można obchodzić lub nie. Jednak bez względu na nasz stosunek do tego nowego „święta” bezsprzecznie jest ono znakomitą inspiracją do organizacji ciekawych imprez. 30 października w Warszawie odbędzie się właśnie takie wydarzenie, w dodatku w całości dedykowane dla biegaczy.  To #Flashrun – Złap Ducha. Sprawdźmy o co w tym chodzi. 

1


Na czym to polega?

Koncept eventu opiera się na grze miejskiej. Co to oznacza w praktyce? Każdy z uczestników zabawy będzie miał za zadanie w ciągu 60 minut „złapać” jak najwięcej spośród 30 tzw. duchów krążących po Warszawie. Przy czym za złapanie uznaje się sfotografowanie każdego z nich w taki sposób, aby uchwycić umieszczony na jego stroju indywidualny numer. Osoby, które złowią najwięcej zdjęć mają szansę wygrać, jak podaje Nike – „biegowe podróże i wyjątkowe przeżycia”. Co się za tym kryje? Pewnie dowiemy się już wkrótce.

Rejestracja do wydarzenia odbywa się w warszawskim klubie 1500m (ul. Solec 18) od godziny 17:00 w dniu imprezy – 30.10. Uczestnicy w trasę wyruszą o 18:30. Limit biegaczy to 600 osób.

O tym, w jaki sposób można zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo, jak dokładnie będzie przebiegać rywalizacja i jakie dodatkowe atrakcje przygotowano dla uczestników dowiecie się w facebookowym wydarzeniu, TUTAJ -> https://www.facebook.com/events/644628212235799/?source=1


Umiesz złapać… zwycięzcę Maratonu Warszawskiego?

iwona100yared100Ciekawym aspektem imprezy jest skład talii tzw. duchów. 30-osobowy zespół tworzą mniej lub bardziej znane osoby ze środowiska biegowego. Są wśród nich m.in.: Iwona Lewandowska – jedna z najlepszych polskich biegaczek długodystansowych, Yared Shegumo – zwycięzca tegorocznego Maratonu Warszawskiego, Joanna Jóźwik – medalistka Mistrzostw Polski na 800 metrów i modelka, wielu popularnych biegowych blogerów oraz, last but not least – redaktor naczelny Bieganie.pl – Adam Klein (sic!).

naczelny

Kilka słów od redaktora naczelnego, który wcieli się w rolę ducha

Adam Klein: Bardzo cieszy mnie włączenie do tak szacownego grona duchów, będę się starał nie być łatwym celem. Ale chciałem zwrócic waszą uwage na dwie osoby. Biegacze i blogerzy biegowi są w naszym środowisku znani, natomiast być może mniej znani są Ci spoza stricte biegowego środowiska. Pierwszą taką osoba jest Natalia Maczek. Nie znacie jej pewnie pod jej nazwiskiem ale być może znacie już markę ubrań, którą stworzyła: MISBHV, a która stała się całkiem już rozpoznawalna w skali międzynarodowej. Ubrania są o sportowym ale raczej lifestylowym charakterze, choć zdarzają się też rzeczy, które do biegania nadają sie całkiem nieźle:

msbhv

Drugą osobą, na którą chciałem wam zwrócić uwagę jest raper W.E.N.A. Poniżej dosyć żartobliwe wideo o butach, jak można wnioskować W.E.N.A jest kolekcjonerem "snickersów", przy okazji widać dobry "product placement" 🙂 "

Pełna lista duchów znajduje się TUTAJ -> http://nikerunningpoland.bieganie.pl/2013/10/22/zobacz-kto-biegnie-w-druzynie-duchow-na-flashrun/

Nie tylko w Polsce

Podobną imprezę, jak ta która w Polsce odbędzie się 30 października, Nike zorganizował dwa lata temu w Wiedniu.

Zobaczcie jak to wypadło:
Czy w Warszawie impreza przyjmie się równie dobrze, jak jawi się to na filmie z Wiednia? Głęboko wierzy w to Monika Coś, Brand Manager kategorii Running w Nike: pomysł na imprezę wziął się stąd, żeby nie ustawać w bieganiu jesienią i zimą, żeby pokazać, że bieganie to zabawa i fajny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi. Oryginalnym konceptem chcemy zachęcić do biegania niezdecydowanych i no jest to sposób na halloween.
Redakcja Bieganie.pl