NB 1080v12
 
11 kwietnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Natural Born Runners – sklep internetowy


O tym, że aktywność biegowa w naszym kraju ma się dobrze, świadczą choćby nowe sklepy ukierunkowane w stronę biegaczy. Dzisiaj na „tapetę” wystawiamy sklep, który obsługiwany jest poprzez Internet [..]

NBR 540

NBR – bo o nich mowa, dopiero co raczkuję na rynku, a już zdołał sobie przysporzyć lojalnych, zaufanych klientów. Jest to typowy biznes tworzony dla biegaczy przez biegaczy. Rozwijając skrót NBR możemy mieć skojarzenie z hitem wydawniczym Christhophera McDougala „Urodzeni biegacze”. Trudno jednak nie zgodzić się, że pełna nazwa omawianego sklepu – „Natural Born Runners” nie wpisuje się w jego filozofię. I wcale nie chodzi tu o asortyment, ale, o jakość obsługi. Obsługujący sprzedaż a zarazem właściciel Grzegorz Łuczko  mówi o sobie: „…jestem uzależniony od biegania.” Dodam, że te uzależnienie sięga do tego stopnia, by ukończyć kilka najtrudniejszych biegów typu ultra.

Dobrze teraz czas na więcej konkretów. Tutaj nieco inaczej trzeba podejść do oceny sklepu, niż w przypadku tradycyjnego sklepu, gdzie jest kontakt twarzą w twarz ze sprzedawcą. Tutaj właściwe kontakt klient-sprzedawca odbywa się na poziomie „www”. Oczywiście jest kontakt również telefoniczny w razie jakiś wątpliwości, co do produktu czy też problemów logistycznych.

Najważniejszą rzeczą, jaką kierują się potencjalni klienci oprócz asortymentu i cen jest intuicyjność w poruszaniu się po sklepie oraz w przypadku specjalistycznego sklepu – pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu tzw. asystent sprzedaży. Mechanizm ten nie tylko skraca nasz czas w poszukiwaniu żądanej rzeczy, ale też umożliwia dobrania tego najwłaściwszego pod naszym kątem sprzętu. I takie rozwiązanie możemy znaleźć, jeśli chcemy dobrać np. obuwie. Mamy tu możliwość „filtrowania” pod kątem: płci, ceny, typu stopy, rozmiaru, nawierzchni, wagi, producenta, wago buta i wreszcie koloru. Za takie rozwiązanie wielki plus dla sklepu. Obsługę telefoniczna oczywiście jest przez ze mnie przetestowana ręczę za nią, ale nie wierzcie mi na słowo – sami sprawdźcie 🙂

Asortyment sklepu – oczywiście biegowy, ale z pewną specjalizacją. Właściciel sam już od długiego czasu bierze udział w różnych rajdach przygodowych i widać, że asortyment wybierany jest także pod tym kątem, czyli sporo butów terenowych plus różne przydatne akcesoria.

Jak wspomniał właściciel, sklep jest cały czas udoskonalany nie tylko pod względem zaopatrzenia, ale też pod kątem kontaktów, relacji z ludźmi. Ambicją sklepu jest stworzenie wokół siebie społeczności biegaczy nie tylko poprzez blog i facebooka, ale też poza światem wirtualnym – na biegowych ścieżkach i imprezach biegowych (poza prowadzeniem sklepu współorganizują również imprezy biegowe: Zimową Próbę Charakteru oraz bieg K10.


Plusy:

–    sklep otwarty 24h/ na dobę, 7 dni w tygodniu
–    sprawdzony towar
–    nawigacja oraz asystent sprzedaży
–    kontakt i obsługa po sprzedażowa

Plusy ujemne:
–    brak możliwości zbadania stopy na bieżni
–    brak możliwości przymierzenia towaru

Dane kontaktowe:
tel.: 511 593 880
e-mail: kontakt@natural-born-runners.pl
gadu-gadu: 724069
skype: natural-born-runners
strona www: natural-born-runners.pl

(Odbiór osobisty po uprzednim kontakcie: 511 593 880)

TUTAJ sprawdzisz opinie klientów.

NBRCo o swoich biegowych początkach mówi właściciel sklepu?

Nazywam się Grzegorz Łuczko i jestem uzależniony. Uzależniony od biegania. Gdy nie biegam pogrążam się w depresji, staram się więc trenować jak najczęściej. Moja przygoda z bieganiem rozpoczęła się 7 lat temu, to była jesień 2003. Pamiętam swój pierwszy bieg, jakby to było wczoraj, po 10 minutach słaniałem się już na nogach, nie miałem sił i chciałem przestać (bieganie jest przyjemne?! A w życiu, pomyślałem wtedy). Jakimś cudem przebiegłem jednak 30 minut i tak to się wszystko zaczęło.

Moje życiówki:
5km – 21:30 (Grand Prix Poznania 2010)
10km – 41:14 (Maniacka Dziesiątka 2010)
półmaraton – 1:33:16 (Półmaraton Poznański 2010)
maraton – 3:24:52 (Maraton Poznań 2010)
Bieg Rzeźnika – 11:20 (Bieg Rzeźnika 2010)
100km – 13:17 (Wielkopolska Szybka Setka 2009)

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl