NB 1080v12
 
28 maja 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Najfajniejszy trail w mieście. Prawie w mieście.


Macie ochotę na weekendowe trailowe bieganie? Nie znacie jeszcze terenów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego? Chcecie sprawdzić się na dyszce na naturalnym podłożu, w czystym powietrzu i w pięknych okolicznościach przyrody? Chcecie zająć czymś dzieciaki? I w końcu nie macie planów na weekend 3-4 czerwca? Spotkajmy się więc na Wiązowna Trail!

Kiedy? 4 czerwca. Jaki dystans? 10 km biegu. Limit zgłoszeń? 444 uczestników na starcie. Tak zapowiada się pierwsza czerwcowa niedziela tego roku. To właśnie tego dnia odbędzie się trzecia edycja przełajowego biegu po dzikich terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Miejsca jeszcze dostępne, formularz ciągle otwarty!

Wiązowna Trail to wyjątkowa impreza dla wszystkich, którzy lubią zamienić miejski asfalt na wymagające szutry. Do pokonania jest 10 km licznych podbiegów i leśnych ścieżek w otoczeniu najpiękniejszych widoków Mazowsza. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i można ją już zaliczyć do najciekawszych zawodów przełajowych w województwie.

trail2

„Za pierwszym razem marzyliśmy o 100 uczestnikach, prawie wszystkich znaliśmy z imienia”, mówi Jakub Wesołowski, jeden z organizatorów biegu. W tym roku w zawodach weźmie udział prawie pół tysiąca osób, często całe rodziny: „Mamy niepisaną umowę z uczestnikami: my zapewniamy niezapomniane widoki oraz pogodę, a uczestnicy przynoszą uśmiech i energię”, dodaje Wesołowski.

Oprócz głównego biegu, organizowane są również zawody dla najmłodszych. Jak co roku impreza zacznie się od wspólnej rozgrzewki z mistrzami crossfitu, a o godzinie 11 wystartują biegacze.

Tradycją stało się również wspólne świętowanie sukcesów w piknikowej atmosferze. Organizatorzy zapewniają relaks na kocach, leżakach oraz wspólne zdjęcia z gwiazdami muzyki, kina i telewizji. Po wymagającej trasie na uczestników czekać będą boiska do siatkówki plażowej. Wielbiciele poruszania się na dwóch lub więcej kółkach znajdą wiele ciekawostek w strefie rowerowej AIRBIKE oraz w centrum testowym VOLKSWAGEN.

trail3

Last, but not least – sprawa, którą w bieganiu cenimy bardzo. Każdy pokonany kilometr na trasie Wiązowna Trail to 1 zł przekazany na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Każdy zawodnik na mecie to 10 zł dla Fundacji! Brawo, oby jak najwięcej z Was szczęśliwie finiszowało!

Strona www: www.wiazownatrail.pl
Fanpage wydarzenia: fb.com/10kwiazownatrail

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl