21 kwietnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mobilny Sklep Reebok był tym razem w Krakowie


reebok_mobilny_266.jpgW dniach 23-25 kwietnia, podczas IX Cracovia Maraton, miłośnicy biegania mieli okazję spotkać się z doświadczonym ekspertem biegowym i dokonać zakupów sprzętu do biegania po promocyjnych cenach. Wszystko to czekało na nich w mobilnym sklepie marki Reebok.

Mobilny sklep biegowy Reebok to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na rynku polskim. Na specjalnie stylizowanym stoisku obecnym podczas największych imprez biegowych w kraju, można kupić odzież i obuwie do biegania Reebok po wyjątkowo korzystnych cenach.

Podczas maratonu w Krakowie, na stoisku będzie można spotkać ekspertkę Reebok, Anielę Nikiel – multimedalistkę Mistrzostw Polski i reprezentantkę kraju w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Pod jej okiem każdy będzie mógł zbadać sobie rodzaj sklepienia stopy. Ekspertka udzieli także porad treningowych i żywieniowych oraz pomoże w doborze sprzętu.

Stoisko Reebok czynne będzie w następujących godzinach:
– 23 kwietnia – piątek: 15.00 – 20.00;
– 24 kwietnia – sobota: 10.00 – 21.00;
– 25 kwietnia – niedziela: 7.00 – 15.00.

Dla wszystkich, którzy odwiedzą nasze stoisko mamy konkurs, w którym nagrodą są lekkie treningowo-startowe buty Premier SF Attack lub Premier SF Chase zasugerowane przez Adama Kleina z bieganie.pl


Adam Klein, bieganie.pl:
Przyznam, że pomysł z konkursem był  mój, chciałem aby wszyscy obejrzeli jeden, konkretny model buta. Jest to Premier SF Attack, który po prostu mnie urzekł, mimo, że jeszcze nawet w nim nie biegałem. Czasami tak jest, że coś nas w bucie urzeka, miałem tak w swoim życiu kilka razy, kiedyś był to model Fila (było to wiele lat temu i nie pamiętam niestety nazwy modelu), potem adiStar Control, potem PUMA Trail 100 a ostatnio właśnie SF Attack. I o dziwo urzekł mnie szczególnie model damski. Zobaczyłem go po raz pierwszy w Warszawie przy okazji Półmaratonu Warszawskiego.

reebok_mobile_store_540.jpg
Fragment z Mobilnego Sklep Reebok w Warszawie, 28 marca 2010

Oczywiście poza kolorystyką nie różni się od męskiego ale szczególnie jeśli chodzi o damski, nie mogłem oderwać oczu od dziwnej faktury mieniącego się materiału pokrywającego częściowo bok buta (logotyp). Ale zapomnijmy o kolorystyce. Co w tym bucie jest niezwykłe? Po pierwsze – kształt, widać, że jest to but adresowany do miłośników szybszego biegania, szybszych treningów lub startów. Ma znacznie niższy profil podeszwy niż klasyczne buty treningowe, jest smukły, o lekko zakrzywionym przodzie.

reebok_attack_side.jpg


Sposób konstrukcji pięty oraz wsparcie od środka sprawiają, że but skierowany jest do biegaczy lekko i średnio pronujących. Jeszcze zanim wziąłem go w ręce od razu zacząłem szukać w głowie odpowiedników tego modelu, czyli butów dla biegaczy pronujących przeznaczonych do szybkich treningów lub startów. Przyszły mi do głowy: Asics DS Trainer, Saucony Grid Tangent, Brooks Racer ST, Adidas Adizero Tempo czy Nike Lunar Elite. Wszystkie jednak wymienione buty charakteryzują się lekkością, natomiast ten wyglądał mi wprawdzie na but smukły ale tak solidnie zbudowany, że skłaniał mnie ku przekonaniu, że jego waga odpowiada wadze klasycznych butów treningowych. Wziąłem go do ręki. I znów mnie urzekł. Był bardzo lekki. 236 gramów (model kobiecy rozmiar 37, 290 gramów rozmiar męski 43) czyli tyle ile średnio ważą właśnie lekkie, treningowo startowe buty u konkurencji. Jego waga jest nieco zaskakująca bo but wygląda z zewnątrz na masywniejszy i można być zaskoczonym oglądając go. Nie mogę się doczekać, kiedy go wypróbuję. Na razie – szanse wypróbowania go, macie Wy, szanowni czytelnicy.

premier_sfattack_2.jpg


Podczas najbliższego EXPO przy Cracovia Maraton w mobilnym sklepie Reebok, organizowany jest konkurs w którym nagrodą jest właśnie opisany model SF Attack (lub dla chętnych model Chase, przeznaczony dla biegaczy neutralnych, też wart polecenia). Wizytę na stoisku polecam szczególnie Paniom, bo damska odmiana Attacka jest
szczególnie ładna.

***

Jak wziąć udział w konkursie? Należy przyjść na stoisko Sklepu Mobilnego Reebok, wrzucić los na którym znajdzie się: Imię, Nazwisko, nr telefonu. Los można wrzucić do 21:00 w sobotę. Następnego dnia w trakcie Maratonu wylosujemy szczęśliwego zwycięzcę. Po maratonie zapraszamy wszystkich którzy oddali los do naszego stoiska po aby sprawdzili, czy zostali wylosowani i mogli ewentualnie od razu odebrać nagrodę.

PYTANIA ZWIĄZANE Z KONKURSEM LUB SKLEPEM MOBILNYM