5 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kraków Business Run pobiegnie po protezy


W niedzielę 14 września z Rynku Głównego w Krakowie już po raz trzeci wystartuje charytatywny bieg biznesowy Kraków Business Run. Weźmie w nim udział 3000 osób, przedstawicieli około 150 małopolskich firm. Pobiegną dla Daniela Budziaka i Danuty Bujok – podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

KBR_Odliczanie_Krak__w.jpg

Kraków Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, zapoczątkowanej w 2012 roku w Krakowie. Po sukcesie pierwszej edycji w akcje włączyły się kolejne miasta. Obecnie Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy Poland Business Run, która wystartuje jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie i Łodzi. We wszystkich tych lokalizacjach dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, opiekującej się osobami po amputacjach, pobiegnie 10 000 osób.

Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy Antony Roberts-York, ówczesny CEO UBS Polska, zaproponował nam wspólne zorganizowanie biegu w Krakowie, a następnie do inicjatywy przyłączyły się kolejne firmy, miasta i partnerzy. Przygotowując pierwszą edycję imprezy nawet nie marzyliśmy o tak pozytywnych efektach – o tym, że aż tyle osób zaangażuje się w pomoc podopiecznym Fundacji Jaska Meli Poza Horyzonty – mówi Wojciech Liszka, Sales And Marketing Director w Radisson Blu Hotel Kraków.

Akcję chętnie popierają związani z Krakowem celebryci, m.in. Jerzy Dudek, Leszek Kuzaj, Maciej Steinhof, którzy w ciągu ostatnich tygodni charytatywnie zrobili sobie zdjęcie ze sztafetową pałeczką imprezy. Nieformalny ambasadorem i aktywnym uczestnikiem Kraków Business Run jest Tomasz Schimscheiner. Swoje drużyny wystawili też m.in. aktorzy Teatru Starego i przedstawiciele mediów. W organizację biegu od początku aktywnie zaangażowane jest Miasto, na czele z Prezydentem Jackiem Majchrowskim.

 – Jesteśmy dumni, że wszystko zaczęło się tu, w Krakowie – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. – Związana z naszym miastem Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty rozwija swoją działalność od wielu lat,  łącząc ją ze środowiskiem biznesowym, co jest bardzo ważne dla jej podopiecznych. Dzięki Kraków Business Run pomoc w postaci protez otrzymało już wielu potrzebujących, a w tym roku dostaną je kolejne dwie osoby – dodaje Jacek Majchrowski.

Pomóc może każdy 

W tym roku Kraków Business Run towarzyszy akcja „Pomagam Bardziej”, w którą może włączyć się każdy, niezależnie od uczestnictwa w biegu. Wystarczy wejść na stronę Kraków Business Run i wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem wybranej drużyny. Środki te zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz konkretnych podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Już dziś wiadomo, że blisko 190 tys. złotych, zebrane dotychczas z opłat startowych oraz z akcji „Pomagam Bardziej”, pozwoli na zakup protez dla dwóch podopiecznych Fundacji.

– Aby jeszcze bardziej zaangażować drużyny, aktualnemu liderowi co miesiąc przyznajemy Żółte Koszulki zaprojektowane przez duet Paprocki & Brzozowski. Ponadto drużyna, która w dniu biegu o godz. 13:00 będzie mieć najwyższą zebraną kwotę, zostanie zwycięzcą kategorii charytatywnej – tłumaczy Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. – Obecnie rywalizację wygrywa drużyna składająca się z pracowników firmy Ocado Polska Sp. z o.o., ale wszystko może się jeszcze zmienić. Może po biegu okaże się, że i dla kolejnej osoby znajdą się środki? Mocno trzymamy za to kciuki – dodaje Agnieszka Pleti.
Redakcja Bieganie.pl