new balance 880
 
4 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Koszulka z podpisami najlepszych polskich biegaczy może być Twoja


Kto z Was chciałby zdobyć koszulkę reprezentacji Polski z podpisami m.in. Marcina Lewandowskiego, Adama Kszczota, Artura Nogi, czy Karoliny Jarzyńskiej? Możecie taką kupić i przy okazji pomóc chorym dzieciom. Zapraszamy do udziału w charytatywnej aukcji na rzecz Podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci. Macie czas tylko do 9 września!

 

koszulka1.jpgKatarzyna Kwoka – chodziarka z koszulką z autografami najlepszych polskich lekkoatletów (fot. PZLA/ Maciek Jałoszyński)

 

Aukcja koszulki jest elementem inicjatywy katowickiego policjanta – Pawła Cieślika, który chce wspomóc dziecięce hospicjum. O co w tym chodzi? Tłumaczymy!

 

580 km na rowerze

 

Paweł Cieślik stworzył projekt pt. "Południe – Północ". Jego głównym zamierzeniem było pokonanie na rowerze trasę z Tychów do Gdańska (stąd nazwa akcji) w mniej niż 24 godzin. To ambitne wyzwanie, bo dystans dzielący oba miasta to 580 km. Sierżant promując akcję w szeregach policji, docierając do mediów i pozyskując sponsorów chciał zwrócić uwagę na Fundację Śląśkie Hospicjum dla dzieci.

 

 koszulka2.jpg
Paweł Cieślik przed wyruszeniem w podróż (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

 

Paweł Cieślik wyruszył w trasę 16 sierpnia. Do celu, gdańskiego Hospicjum im. księdza Eugeniusza Dutkiewicza dotarł po ok. 20 godzinach. 

 

Koszulka reprezentacji Polski na MŚ w Moskwie może być Twoja

 

Wyczyn i szczytny cel policjanta zwrócił uwagę sportowców, którzy postanowili również pomóc Hospicjum. Jedną z takich grup, była przebywająca na Mistrzostwach Świata w Moskwie reprezentacja polskich lekkoatletów. Wszyscy, w tym nasi najlepsi biegacze, złożyli podpisy na reprezentacyjnej koszulce Katarzyny Kwoki, rekordzistki Polski w chodzie na dystansie 20 km.

 

Tak ozdobiona koszulka trafiła na aukcję w serwisie allegro – ZNAJDZIECIE JĄ TUTAJ. Licytacja trwa do 9 września. Naszym zdaniem, to znakomita gratka dla fanów biegania. Dlaczego? W jednym miejscu znajdują się sygnatury najszybszych ludzi w naszym kraju! Dochód z aukcji będzie w całości przekazany na konto fundacji.

 

koszulka3.jpg
Aukcja potrwa tylko do poniedziałku

  

Oprócz lekkoatletów swoją koszulkę reprezentacyjną z autografami przekazali także polscy siatkarze.

 

Więcej o akcji można przeczytać m.in. na facebooku Śląskiego Hospicjum dla Dzieci, TUTAJ.