New Balance 1080v12
 
15 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kolejny trening interwałowy za nami


Po wczorajszym rozbieganiu uczestnicy trzeciego turnusu obozu biegowego w Szklarskiej Porębie znów wykonali solidny trening. Tym razem były to interwały na długich, jednokilometrowych odcinkach. 

Zanim jednak obozowicze udali się na główny trening odbył się tradycyjny rozruch, a po nim wykład na temat techniki biegu. Trener Krzysztof Janik w krótkiej prezentacji przedstawił jakie elementy mają wpływ na naszą technikę, nad czym trzeba pracować by ją poprawić i co robić by była ona najbardziej efektywna.

Po prezentacji nastąpiła tradycyjna analiza techniki biegu poszczególnych uczestników. Dokonano jej w oparciu o nagrania wideo zarejestrowane na wtorkowym treningu na stadionie.

DSC07621.jpg

Po wykładzie przyszłą kolejna na główny punkt dnia. Każdy z obozowiczów na podstawie własnego samopoczucia oraz zdobytej wiedzy na temat interwałów sam skomponował sobie trening. Jedynymi założeniami była długość odcinka oraz prędkość (wyścig na 10 km), ilość powtórzeń oraz czas przerwy każdy dobierał według własnego uznania.

P1000571.jpg

Czwartkowe zajęcia sportowe zakończył trening przy użyciu piłek lekarskich. Serwis bieganie.pl poleca (nie tylko uczestnikom obozów) ćwiczenia z piłkami lekarskimi dla początkujących i zaawansowanych.

Partnerami tegorocznego obozu w Szklarskiej Porębie są producent żelu Arnigel oraz SklepBiegowy.com.