New Balance 1080v12
 
21 lipca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Katowice Business Run 2014 rośnie!


Zapisy na charytatywny bieg biznesowy Katowice Biznes Run cieszą się popularnością – na wydarzenie zarejestrowało się już 650 osób, czyli 130 drużyn złożonych z pracowników firm z Aglomeracji Katowickiej. Organizatorom udało się więc na dwa miesiące przed imprezą pobić ubiegłoroczny wynik, kiedy to wystartowało 108 drużyn, czyli 540 uczestników. Zapisy na to wyjątkowe wydarzenie wciąż trwają. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania zespołów, które 14 września pobiegną dla Pana Grzegorza z Bielska-Białej, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. 

2012 09 KBR trailer.Still017

W charytatywnym biegu Katowice Business Run wezmą udział 5-osobowe sztafety. Wszyscy uczestnicy będą mieli za zadanie pokonanie okrążenia o dystansie 3,8 km. Trasa tegorocznej edycji imprezy, podobnie jak rok temu, została wytyczona w malowniczej Dolinie Trzech Stawów. Do tej pory uczestnikom biegu udało się zebrać ponad 29 tys. złotych. 
– Cel wrześniowego wydarzenia jest jeden – zebranie środków finansowych na zakup protez dla Pana Grzegorza Kocoła z Bielska-Białej – tłumaczy Marcin Nowak, Delivery Centre Director Capgemini Polska, jeden z organizatorów katowickiego biegu. – Pan Grzegorz ponad rok temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie stopy. Do dziś nie ma protez – ich koszt przekracza jego możliwości finansowe, a chce możliwie jak najszybciej wrócić do aktywności i podjąć pracę. 
Pomagam Bardziej
Katowice Business Run jest częścią ogólnopolskiego biegu Poland Business Run. Tę wyjątkową inicjatywę wspiera znany i ceniony duet polskich projektantów Paprocki & Brzozowski, którzy stworzyli projekt Żółtej Koszulki Lidera. Koszulka jest przyznawana co miesiąc jednej drużynie z każdego miasta, która zgłosi się do biegu i zbierze najwięcej środków w akcji Pomagam Bardziej, uruchomionej na stronach internetowych imprezy. Dobrowolnej wpłaty za pośrednictwem drużyn, może dokonać każdy – bez względu na udział w biegu. Środki te, tak samo jak wszystkie wpływy z opłat startowych, zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz Pana Grzegorza.
Więcej informacji o Katowice Business Run, można znaleźć na stronie wydarzenia: www.katowicebusinessrun.pl.
Bezpłatne treningi biegowe w Krakowie

Jak sprawdzić, czy bieganie jest dla każdego? Nic prostszego – trzeba przyjść na bezpłatne sesje treningowe dla początkujących i zaawansowanych biegaczy i przekonać się, że biegać może każdy. I nie tylko biegać – ale biegając – pomagać. Wystarczą do tego dwie nogi, odrobina samozaparcia i chęć zrobienia czegoś nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Akcja ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta i przygotowanie uczestników do wrześniowej sztafety Kraków Business Run 2014.

Krakowskie sesje treningowe skierowane są nie tylko do biegaczy, którzy 14 września staną na starcie biegu, ale też dla tych, którzy – zwyczajnie – dbają o swoje zdrowie, kondycję i samopoczucie lub też chcą spróbować sił i zacząć biegać. Dystans przewidziany dla każdego uczestnika Kraków Business Run to 3800 metrów. Dlatego tych, którzy lepiej chcą przygotować się do jego pokonania, na pewno zainteresują spotkania z profesjonalnymi trenerami. Regularne, dobrze prowadzone treningi pomogą również osobom poszukującym motywacji do aktywności fizycznej. Wśród propozycji znalazł się m.in. trening dla początkujących, dla zaawansowanych i tych, dla których bieganie to już „chleb powszedni”. Zajęcia biegowe ze Sklepem Biegacza i All For Body, nordic walking z Klubem Sportowym AZS AWF, streatching i trening obwodowy z Manufakturą Zdrowia, wstęp do Fitness Młyn sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Realizowane treningi mają przygotować biegaczy do pokonania sztafetowego dystansu, ale też chodzi o coś więcej – zadbanie o własne zdrowie i nauczenie uczestników systematyczności. Poprzez różne ćwiczenia wzmacniające można poprawić ogólną kondycję organizmu, zapobiegać bólom pleców w pracy, utrzymać motywację do biegania i promować zdrowy styl życia. 

Poland Business Run Challenge

Równocześnie w każdym z miast, których sztafety w połowie września ruszą w Poland Business Run, jedna osoba bierze udział w specjalnie dla niej przygotowanym programie biegowym. Krakowskim uczestnikiem Poland Business Run Challenge jest Grzegorz Sowa, czterdziestokilkulatek, na co dzień pracujący jako programista. Chce poprawić kondycję i mieć profesjonalne wsparcie trenerskie, ale brakuje mu motywacji i regularności. 

– Mam nadzieję, że dzięki regularnym treningom przez najbliższe tygodnie uda mi się przyzwyczaić organizm, a przede wszystkim siebie do regularnego biegania. Obecnie dystans sztafety (3,8 km) jest poza moim biegowym zasięgiem – maksymalnie przebiegam ok 1,5 km bez przerw. Czas więc wziąć się za siebie – mówi Grzegorz.

Przez najbliższe tygodnie Grzegorz będzie ćwiczyć pod opieką profesjonalnego trenera z klubu All For Body. Otrzyma indywidualnie opracowany plan treningowy oraz wskazówki żywieniowe. Po tym okresie regularnych treningów i konsultacji z trenerem stanie przed finałowym wyzwaniem: udziałem w biegu Kraków Business Run. 

Szczegółowa lista spotkań wraz z opisem znajduje się na stronie internetowej Kraków Business Run: http://krakowbusinessrun.pl/pl/treningi. Na niektóre z nich wymagane jest potwierdzenie udziału we wrześniowym biegu.