11 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kalendarz Biegowy podpowiada gdzie jeszcze pobiec w lutym


W podsumowaniu biegowego roku w Polsce, które opublikowaliśmy pod koniec stycznia mogliśmy znaleźć informację, że najmniej imprez biegowych organizowanych jest w lutym. Nie oznacza to jednak, że w lutym się nie biega. Przeciwnie, imprez nie brakuje, co doskonale pokazuje nasz Kalendarz Biegowy.

Pierwszy tydzień lutego już za nami. Odbyło się w nim blisko 70 biegów, w których udział wzięło ponad 8,3 tys. osób. To całkiem przyzwoity wynik lepszy od analogicznego okresu w roku ubiegłym. Przypomnijmy, że rok temu w podobnym czasie odbyło się 50 biegów, w których frekwencja wyniosła w sumie ok. 6 tys. osób.

Co przed nami?

Styczniowy Bieg Chomiczówki, który ukończyło ponad 1300 biegaczy był największym biegiem tego roku. Pozycja lidera może się jednak zmienić już w najbliższy weekend, ponieważ w sobotę w Gdyni odbędzie się Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim, w którym pobiegnie ponad 5 tysięcy osób.

Gdyński Bieg Urodzinowy zainauguruje tegoroczną edycję Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych, która w tym roku promowana jest ciekawym spotem zatytułowanym Pokonaj siebie!

Bieg w Gdyni będzie jednym z 32 biegów rozgrywanych na 10 km, które odbędą się jeszcze w lutym. Poza nim odbędą się także takie biegi jak 16. Zimowy Bieg Piasta we Wrocławiu, VI Bieg Górski w Lesznie, IV Cross Trzebnicki, VI Wildecka Dziesiątka w Poznaniu czy BiegamBoLubię LASY Zimą w Chojnowie.

Lokalizację najbliższych biegów na 10 km można zobaczyć na mapce (klikając na mapę przeniesiecie się do kalendarza biegowego, gdzie znajdziecie więcej informacji o każdej imprezie).

kalendarz_10km_luty.png

Mimo sporej liczby biegów na 10 km to nie one są najpopularniejszym dystansem w lutym. Najwięcej jest biegów 5-kilometrowych, których spora liczba to oczywiście konsekwencja organizacji parkrunów.

Co ciekawe i co obrazuje poniższa mapka zauważyć można, że wschodnia część Polski jest w zakresie organizacji biegów na 5 km mało aktywna. O ile w przypadku biegów na 10 km rozkłada się to równomiernie, to w przypadku krótszych biegów widać sporą dysproporcję.

W najbliższych kilkudziesięciu dniach planowanych jest 121 biegów na dystansie 5 km.

kalendarz 5km luty

Co z pozostałymi popularnymi dystansami? Półmaratonów będzie 9, natomiast maratonów 8 z czego jednak aż 7 to koleżeńskie maratony organizowane co tydzień w Bydgoszczy (Bydgoszcz Fan Maraton) i Wituni (Witunia Weekend Maraton). Na te większe przyjdzie jeszcze czas.

Zbieraj punkty i odbieraj nagrody w Sklepie Biegacza

Wszystkie powyższe informacje to zasługa użytkowników serwisu KalendarzBiegowy.pl. Dzięki ich aktywności możemy dowiedzieć się o niemal wszystkich zawodach biegowych organizowanych w całym kraju. Wciąż jednak do uzupełnienia pozostaje wiele innych biegów i informacji o już dodanych zawodach. Dlatego zachęcamy wszystkich do dołączenia do grona aktywnych użytkowników serwisu jednocześnie przypominając, że za każdą aktywność nasi użytkownicy otrzymują punkty, które potem mogą wymienić na nagrody.

sklep_biegacza.jpg

Sponsorem aktualnych nagród dostępnych w kalendarzu jest Sklep Biegacza czyli ogólnopolska sieć specjalistycznych sklepów dla biegaczy oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają biegać.

Nagrodami są cztery bony na zakupy w wysokości 100, 200, 300 i 400 zł.