new balance 880
 
7 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już w niedzielę polska edycja „She Runs the Night”


Już w najbliższą niedzielę (9 czerwca) w Warszawie wystartuje najbardziej kobiecy bieg w Polsce – She Runs the Night. Organizatorzy, czyli firma Nike spodziewają się na starcie wielu tysięcy biegaczek, które – nie ma wątpliwości – powinny się bawić tak samo dobrze, jak uczestniczki podobnych imprez zagranicznych. Zobaczcie jak robili to inni.

przeczytaj także: Gombrowicz honorowym patronem She Runs The Night

936853 597620373589827 1383590460 n

O co w tym chodzi? 

She Runs the Night – jak sama nazwa wskazuje – to impreza przeznaczona tylko dla kobiet. Impreza, która nie będzie zwykłym biegiem na dystansie 5 km, ale wyścigiem z wieloma niespodziankami na trasie. Niedzielne zawody to więc coś wyjątkowego, coś czym wiele kobiet zachwycało się już w wielu miejscach na świecie, gdyż biegi tylko dla kobiet organizowane z ramienia Nike mają już czteroletnią tradycję.

Poza stałym cyklem imprezy organizowanych przez Nike pod nazwą She Runs w tym roku pojawiła się także nowa formuła We Own The Night. Co ciekawe oba cykle działają jak zupełnie niezależne sportowe ligi nie wspominając o sobie nawzajem, choć wyjątkiem jest… Warszawa. Polska edycja She Runs the Night to połączenie obu formuł, czyli masowy bieg dla kobiet organizowany w nocy.

Aby uczestniczki niedzielnego biegu miały świadomość tego, że czeka na nie wspaniała impreza zachęcamy do zobaczenia jak na podobnych zawodach bawiły się dziewczyny z Mediolanu, Seulu i Bogoty.

Mediolan

W światowej stolicy mody odbył się europejski finał serii wyścigów na 10 km Nike We Own the Night. Na starcie stanęło tysiące uśmiechniętych zawodniczek, które były pod wrażeniem całej imprezy. Wiele z nich określało ją jako Big Party, czyli wielką imprezę. Nie bez znaczenia były tu bowiem występu kilku artystów muzycznych.

WOTN MILAN START detail

WOTN MILAN SEMPIONE PARK detail

WOTN MILAN CELEBRATION detail

WOTN MILAN TUNNEL detail

WOTN MILAN ARCO detail

WOTN MILAN ARENA detail

Seul

W Korei na starcie stanęła imponująca liczba 10000 kobiet! I tu także uczestniczki nie ograniczyły się tylko do udziału w biegu. Imprezę uświetniło wiele występów muzycznych, tanecznych oraz liczne zabawy – w tym rywalizacja między dwiema grupami: Wild i Super Wild, która przypominała wewnętrzną rywalizację znaną z Biegnij Warszawo – Lewa vs Prawa.

SheRunsSeoul7k 25May13 1 detail

SheRunsSeoul7k 25May13 9 detail

SheRunsSeoul7k 25May13 2 detail

SheRunsSeoul7k 25May13 10 detail

SheRunsSeoul7k 25May13 8 detail

Bogota

W Kolumbii plany organizatorów nieco pokrzyżował deszcz. Mimo to na starcie zjawiło się 3 tysiące kobiet, którym zła pogoda absolutnie nie przeszkadzała.

she runs bogata 5a detail

she runs bogota 3a detail

she runs bogata 4a detail

she runs bogata 7a large

Uczestniczki poza samym biegiem mogły wziąć udział także w organizowanym dzień wcześniej expo.

she runs bogata 6a detail

 

Warszawskie She Runs The Night startuje w niedzielę o 21:00. Więcej dowiecie się na stronie – www.sherunsthenight.pl.