23 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już w niedzielę jedna z największych imprez biegowych w Krakowie


interrun_sponsorzy.png


Około czterech tysięcy biegaczy w każdym wieku wystartuje z krakowskiego Rynku Głównego. Najmłodsi zmierzą się na dystansach 100 m i 1,2 km, dorośli przebiegną 5 i 10 km. Po raz szósty ProTouch Cracovia Interrun pobiegnie krakowskimi ulicami. Początek imprezy o godz. 9:00.

Na starcie tegorocznej edycji imprezy staną przedszkolaki, uczniowie oraz całe rodziny. Rywalizować między sobą będą zarówno amatorzy, jak i zawodowi sportowcy. Start i meta każdej z czterech tras umiejscowione będą na krakowskim Rynku Głównym. Jako największą atrakcję organizatorzy zapowiadają 10-kilometrową trasę, której w tym roku przyznany został atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Podczas niedzielnej imprezy po raz pierwszy wręczone zostaną nagrody pieniężne. Biegacze, którzy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zajmą trzy pierwsze miejsca, otrzymają kolejno 1200, 1000 i 700 zł. Organizatorzy przygotowali również nagrody rzeczowe, wśród nich pulsometry, buty biegowe oraz karty podarunkowe INTERSPORT, które przyznawane będą w poszczególnych kategoriach wiekowych. Kartami podarunkowymi nagradzane będą również całe rodziny, przekraczające metę biegu na 5 lub 10 km – w ramach Biegu Rodzinnego. Każdy uczestnik kończący bieg otrzyma pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny.

interrun2013 harmonogram imprezy

Swój udział w imprezie potwierdziło już wiele znanych osobistości ze świata sportu, kultury i polityki, wśród nich m.in. Jagna Marczułajtis, Stanisław Bisztyga, Jerzy Fedorowicz oraz Ireneusz Raś, który do biegu zachęca swoją rodzinę. Wystartuje również czołówka polskich biegaczy, wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski, wśród nich m.in. Iwona Lewandowska, Monika Napieraj, Radosław Kłeczek oraz Arkadiusz Gardzielewski.

Chętni do wzięcia udziału w zawodach mogą się rejestrować i kupować pakiety startowe w sklepie INTERSPORT w Galerii Krakowskiej jeszcze do soboty. Wszystkie szczegóły na temat imprezy można znaleźć na stronie www.interrun.pl
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl