NB 1080v12
 
5 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już 500 zarejestrowanych uczestników Katowice Business Run 2013!


Zapisy na charytatywny bieg biznesowy Katowice Biznes Run cieszą się ogromną popularnością – na wydarzenie zarejestrowało się już 500 osób, czyli maksymalna przewidziana przez organizatorów liczba uczestników. Dlatego uruchomiona została dodatkowa tura zapisów dla kolejnych 100 biegaczy. Wydarzenie odbędzie się 15 września w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Wszystkie fundusze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na zakup protez dla dwójki podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. 

2012 09 KBR trailer.Still017

Biegacze, którzy wezmą udział w Katowice Business Run utworzą 5-osobowe sztafety, a wszyscy uczestnicy będą mieli za zadanie pokonanie okrążenia o dystansie 3,8 km. Katowickie wydarzenie jest częścią większej inicjatywy Poland Business Run.
Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy, którego pierwszą edycją był zeszłoroczny Kraków Business Run. W tym roku dołączyły do nas Katowice oraz Poznań – opowiada Jan Mela, założyciel Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Łącznie w tych trzech miastach, 15 września, o tej samej godzinie ok. 4500 osób wystartuje w sztafecie, która pomoże aż pięciu naszym podopiecznym. To konkretne osoby. W Krakowie pomagamy Agnieszce, która urodziła się bez nóg, w Poznaniu Tomkowi, który uległ wypadkowi samochodowemu i Robertowi, który w wyniku choroby stracił nogę, a w Katowicach Monice i Łukaszowi. Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run organizujemy wspólnie ze środowiskiem biznesowym, a do biegu zapraszamy głównie pracowników i managerów firm. Mam nadzieję, że za rok pobiegnie z nami jeszcze więcej osób, także w innych miastach. Jeśli nawet ktoś nie bierze udziału w tegorocznej edycji, to na stronach biegu może wpłacić dowolną kwotę, która pomoże tym konkretnym osobom. Im większą sumę uda się zebrać, tym lepszej jakości będą zakupione dla nich protezy, a co za tym idzie pomogą im  sprawniej się poruszać, będą trwalsze i dłużej będą służyły – dodaje.
Organizatorzy Katowice Business Run początkowo przewidzieli w wydarzeniu udział 100 takich zespołów, jednak w związku z ogromnym zainteresowaniem jakim cieszy się bieg uruchomiono dodatkową turę rejestracji. Szansę na wzięcie udziału w tym unikatowym wydarzeniu będzie miało kolejne 20 sztafet, czyli dodatkowych 100 osób. 

Jasiek Mela

Wrześniowy bieg wspiera Anna Popek, dziennikarka Telewizji Polskiej, która dołączy do jednej ze sztafet. Wydarzenie poprowadzą natomiast lekkoatleta Paweł Januszewski oraz Krzysztof Łoniewski, dziennikarze 3. Programu Polskiego Radia, prowadzący program „Biegam bo lubię”.
Dla najszybszych uczestników Katowice Business Run organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Biegacz lub biegaczka z najlepszym czasem indywidualnym wybranym spośród zwycięskich sztafet otrzyma na weekend kluczyki do nowego LEXUSA IS. Pozostałe nagrody to nocleg w Hotelu Andels w Krakowie dla najszybszej kobiety, oraz vouchery o wartości 200 PLN do restauracji hotelu Angelo dla wszystkich trzech zwycięskich sztafet. Zespół, który zbierze najwięcej pieniędzy – otrzyma puchar oraz 5 bonów o wysokości 300 PLN na zakupy do Sklepu Biegacza.
Dodatkowo dla każdego z uczestników jest przewidziany pakiet startowy z koszulką Katowice Business Run, napojem i kuponem żywieniowym, biletem rabatowym do Sklepu Biegacza oraz drobnym upominkiem.
Więcej informacji o Katowice Business Run, można znaleźć na stronie wydarzenia: www.katowicebusinessrun.pl.
Organizatorami biegu Katowice Business Run są: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Capgemini Polska, Urząd Miasta Katowice. 
Sponsorzy biegu: UBS Service Centre (Poland) Sp. z o. o., Capgemini Polska, ABSL, Cgi – Real Estate Development & Management, FoodCare, GC Investment  / Lexus, GPP – Górnośląski Park Przemysłowy, HOTEL Angelo, ING Services, KSSE – Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Kroll Ontrack, Millenium Inwestycje/Bażantowo Sport, Radisson Blue, Sklep Biegacza, UBS, Urząd Miasta Katowice, Unilever, Żywiecka Woda
Inicjatorzy Poland Business Run: Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o.
Redakcja Bieganie.pl