20 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już 23 maja Bieg Ulicą Piotrkowską


piotrkowska 540 1
23 maja już po raz ósmy odbędzie się Bieg Ulicą Piotrkowską, największa impreza dla amatorów biegania w województwie łódzkim. W zawodach może wziąć udział każdy, kto skończył sześć lat. Organizatorzy jak co roku przygotowali atrakcyjne nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Start i meta w Pasażu Schillera.

Bieg Ulicą Piotrkowską na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych, organizowanych na terenie Łodzi. Od trzech lat Bieg podzielony jest na siedem kategorii. Do udziału w imprezie zapraszane są osoby niepełnosprawne. Dla nich przygotowana zostanie trasa o długości 1000 metrów. Podobny dystans będą mieli do przebiegnięcia uczniowie z klas 1-3 oraz 4-6. Na uczniów gimnazjów czeka trasa o długości dwóch kilometrów. Bieg główny odbędzie się na dystansie 4 km.

Wzorem lat poprzednich łodzianie, którzy wybiorą się na Piotrkowską w niedzielę 23 maja, będą mogli również obejrzeć Bieg VIP-ów. Pomiędzy biegami czas wypełnią rozmowy ze specjalnymi gośćmi, prezentacje sprzętu sportowego, pokazy fitness, konkursy dla uczestników oraz porady dla biegaczy.

Organizatorzy pobierają wpisowe (20 zł), ale tylko od osób startujących w Biegu Głównym.
Każda osoba, która ukończy Bieg, otrzyma pamiątkowy dyplom. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej www.biegulicapiotrkowska.pl. Dla najlepszych zawodników przygotowano nagrody i puchary. Uczestniku Biegu Głównego otrzymują koszulkę Biegu oraz pakiet startowy Gazety Wyborczej.

Poprzednie edycje Biegu Ulicą Piotrkowską pokazały, że centrum miasta, to świetne miejsce do tego typu imprez. Okazuje się, że coraz więcej osób przekonuje się, że bieganie, to bardzo dobra forma spędzania wolnego czasu. Z satysfakcją obserwujemy udział w Biegu całych rodzin, które niezależnie odumiejętności decydują się na udział w Biegu.

– Tak naprawdę nie liczy się tylko zajmowane miejsce. Ważne jest to, że ludzie przychodzą na Pietrynę i biegają – mówi srebrny medalista IO z Atlanty Artur Partyka, który od początku imprezy towarzyszy zmaganiom sportowców-amatorów.

Sponsorem biegu jest także Reebok.

Uczestnicy biegu będą mogli
odwiedzić mobilny sklep biegowy Reebok, gdzie poza nabyciem sprzętu do
biegania po promocyjnych cenach, będą mieli okazję spotkać się z
ekspertką Reebok – trzykrotną uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w biegu
na 1500 metrów, Anną Jakubczak. Nasza lekkoatletka udzieli wszystkim
chętnym cennych porad dotyczących techniki biegu, treningu i odżywiania.

sfultra kfsOficjalnym butem zawodów został Reebok Premier SF Ultra KFS VII.

Program minutowy

11.00 – Bieg niepełnosprawnych (1 km)
11.25 – dziewczęta – szkoła podstawowa kl.1-3 (1 km)
11.40 – chłopcy – „
11.55 – dziewczęta – szkoła podstawowa kl.4-6 (1 km)
12.10 – chłopcy – ” (1 km)
12.25 – dziewczęta – gimnazjum (2 km)
12.50 – chłopcy – gimnazjum (2 km)
13.15 – dziewczęta – szkoły ponadgimnazjalne (2 km)
13.40 – chłopcy – szkoły ponadgimnazjalne (2 km)
14.00 – Bieg VIP-ów (800 metrów)
14.15 – Bieg główny kobiet i mężczyzn (4 km)

Redakcja Bieganie.pl