New Balance 1080v12
 
8 maja 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już 13 maja – GoRun. Od 9 maja odbiór pakietów startowych.


Ponad 1000 osób wystartuje w niedzielnym biegu GO Run, który odbędzie się w warszawskim Parku Szczęśliwickim. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje zarówno dla uczestników, jak i widzów.  A od 9 maja w sklepie GoSport w BlueCity w Alejach Jerozolimskich można odbierać pakiety startowe. Namawiamy do wejścia do środka sklepu z kilku powodów.

Adam Klein, bieganie.pl: ” – Po pierwsze znaleźć można w GoSport całkiem sporą kolekcję butów biegowych. Co wg mnie dosyć nietypowe jak na tego typu duży sklep, jest tutaj trochę modeli przeznaczonych dla biegaczy eksperymentujących ze zmianą stylu biegania, czyli o niskim profilu, mniejszym niż standardowy spadku pięta-palce, bardziej elastycznych. Po drugie dla tradycjonalistów, można będzie w sklepie zostać przebadanym przez system Asics FOOT ID i na podstawie tego badania otrzymać rekomendację najlepszych dla naszej stopy butów wg FOOT ID. „

 gorunpakiety 1  asics foot id
 Szukajcie stoiska GoRun po prawej stronie przed wejściem do GoSport w BlueCity Na ściance z butami znajdziecie całkiem spore spektrum różnego rodzaju butów a obok stoisko Asics FOO ID

Głównym wydarzeniem niedzielnej imprezy będzie bieg na odcinku 5km, ale zaplanowano również dodatkowe atrakcje, m.in. Uphill Battle, sprint na szczyt wzgórza.

Organizator, sieć sklepów Go Sport, pomyślał również o najmłodszych uczestnikach, którzy będą mogli rywalizować w mini-biegach w kilku kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-13 lat.

,,Postanowiliśmy zorganizować  GO Run ponieważ wydaje nam się, że będzie to fajna zabawa i jednocześnie sprawdzian dla ludzi kochających wyzwania. Większość biegów w Warszawie to jednak biegi uliczne, po linii prostej z niewielką ilością podbiegów, a tu mamy i bieg po linii prostej i łagodne oraz ostre podbiegi. Dzięki temu, na trasie biegu będą mogli sprawdzić się zawodnicy, którzy już jakiś czas trenują bieganie, ale i ludzie rozpoczynający przygodę z tym sportem nie powinni  mieć większych problemów z pokonaniem tego dystansu. W trakcie imprezy, oprócz biegowej rywalizacji nie zabraknie także konkursów i atrakcji dla wszystkich, którzy 13 maja przyjdą do Parku Szczęśliwickiego, m.in. biegi dla najmłodszych, pokazy mody oraz możliwość zbadania stopy na nowoczesnym sprzęcie foot ID. Zapraszamy!” – mówi Aleksandra Bojarska, kierownik ds. komunikacji w Go Sport.

Program GO Run

9.00 – Otwarcie biura zawodów w Paru Szczęśliwickim
10.30 – Rozpoczęcie imprezy powitanie zawodników i kibiców
10.40 – Wspólna rozgrzewka
11.00 – Start 1 tury biegu głównego
11.45 – Start 2 tury biegu głównego
11.50 – Rozpoczęcie UpHill FaasTest
12.45 – Rozpoczęcie biegów dziecięcych
13.00 – Pokaz kolekcji odzieży marki ASICS
13.30 – Zakończenie UpHill FaasTest
13.45 – Ogłoszenie zwycięzców poszczególnych biegów, wręczenie nagród
14.00 – Zakończenie imprezy

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę imprezy: www.go-run.pl.

***

W ostatnią sobotę zakończyła się także seria czterech treningów, których ostatnim akcentem będzie właśnie GoRun 13 maja.

Stawiła się około 50 osobowa grupa amatorów biegania w Parku Szczęśliwickim. Ostatnim akcentem był mini wyścig na jednej pętli trasa pokrywającej się w większości z trasą niedzielnego biegu. A najpierw sporo ćwiczeń ogólnorozwojowych. Mięśnie jeszcze bolą? 🙂

 panowie finiszh  panie finish
 Zwycięzca w kategorii OPEN i grupa pościgowa Morderczy finisz najszybszych Pań