New Balance 1080v12
 
31 lipca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jakie będzie Biegnij Warszawo 2015 ? Poznajcie ekipę.


Kiedy w 2014 roku okazało się, że frekwencja w Biegnij Warszawo 2014 roku była niższa niż w 2013 wszyscy zaczęli debatować, co się do tego przyczyniło. Spadek był wyraźny: 8 872 w roku 2014 i aż 11 856 rok wcześniej.

Niektórzy twierdzili, że to koniec ery wzrostu frekwencji na biegach masowych, zwłaszcza, że Maraton Warszawski także zanotował spadek (6 675 versus 8 506 w roku poprzednim). Ale już listopadowy, także warszawski Bieg Niepodległości zanotował wzrost do 12 296 uczestników z 10 188 w roku poprzednim. Co się działo? Debatowali wszyscy, od organizatorów po uczestników.

W przypadku Biegnij Warszawo wiele osób uważało, że miało to związek z bardzo komercyjną koszulką z wielkim logotypem banku PKO BP.

Adam Klein, bieganie.pl: "Koszulka być może była jakimś częściowym wytłumaczeniem, ale ja doszukiwałbym się raczej jakichś przyczyn socjologicznych. Wg mnie jesień to jest moment w którym rodzą się postanowienia rozpoczęcia biegania od wiosny przyszłego roku. Znam wiele osób, które tak zaczynały. Że przez jesień i zimę przygotują się teoretycznie, sprzętowo, mentalnie i zaczną biegać na wiosnę. W efekcie tego, Ci "wiosenni" biegacze zasilają zazwyczaj szeregi w biegach jesiennych, zwłaszcza dyszek a niektórzy także maratonów. Na wiosennych półmaratonach czy maratonach jeszcze ich raczej nie zobaczymy. Jesienią jako jeszcze kibice obserwują jak fajnie jest na biegach, przychodza oglądać znajomych i bardzo łatwo łapią zajawkę, że zaczną od wiosny. Pamiętam, jak po pierwszym, historycznym Biegnij Warszawo w 2005 roku zmienił sie Las Bielański w którym biegałem. Nagle na wiosnę 2006 zaroiło się od nowych biegaczy, których nigdy tam nie widziałem. Dlatego ten jesienny okres jest niezwykle ważny dla właściwego "wyklucia się" nowego biegacza w roku kolejnym i jego pojawienia się już jako biegacza jesienią. Tymczasem nie wiem czy wszyscy pamiętają, ale jesienią 2013 roku była ogromna negatywna kampania działająca przeciwko bieganiu jako aktywności, bo na mecie właśnie Biegnij Warszawo 2013 zmarł człowiek. Wg mnie ta kampania zaburzyła normalny, coroczny proces wykluwania się biegaczy. "

Zobaczymy jaka będzie frekwencja w tym roku. Bieg odbędzie się 4 października 2015. Kapmani wykluwania się biegaczy jesienią 2014 chyba nic nie zakłóciło. Z naszych informacji wynika, że koszulka NIE będzie opatrzona logotypem żadnego sponsora poza typowym swoshem Nike. Koszulki podobno już niedługo przyjadą z magazynów Nike. Kolor będzie, taki, jakiego jeszcze nie było. Layout także. Podobno w tym roku PKO BP także gotowe było zostać sponsorem głównym biegu ale nie mogło zgodzić się na kolor koszulek, bo jest to kolor kojarzony przedewszystkim z jednym z ich głównych konkurentów na rynku usług bankowych.

Za organizację jak co roku odpowiada człowiek, który być może pamiętany jest jeszcze przez kibiców lekkiejatletyki: Bogusław Mamiński, wicemistrz świata na 3000m pprz z 1983 roku.

buguslaw m

"Biegnij Warszawo musi być imprezą dla wszystkich, ma zachęcać do biegania, dla wielu osób być początkiem ich biegowej przygody. Jeśli nie możesz biec? Weź udział w "Maszeruje Kibicuję". Myslę, że niezwykła, bardzo ładna koszulka Nike będzie jak zwykle cenną pamiątką, że będzie się chciało w niej biegać na treningach czy innych zawodach"

W ekipie organizacyjnej jest też piękna dziewczyna, Bogna. Mamińska. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. Zresztą w rodzinie Bogusława Mamińskiego wszyscy mają inicjały B.M. Córka zajmuje się marketingiem, stroną wizualną i nową stroną internetową.

bogna m

"Za chwilę odpalimy zupełnie nową stronę biegu z ciekawą, motywującą animacją. Mam nadzieję, że wszystkim się spodoba. Ta strona będzie się zmieniała, będziemy chcieli wykorzystać nagrania, które zrobimy z przygotowujących do biegu treningów, które rusza juz niedługo. Na miesiąc przed, będziemy też mieli niezwykły biegowy event, który pozwoli wam oszacować w jakim miejscu przygotowań jesteście i w efekcie pomoże w dalszym treningu".

Szarą eminencją, która już od lat pracuje na rzecz Biegnij Warszawo jest Romulad Krupanek, trener, biegacz, miłośnik lekkiej atletyki:

romuald k

"Bieg ma być dla wszystkich, ale jednocześnie jak chyba w żadnym innym biegu nie ma tylu udogodnień dla zawodników chcącyh walczyć o życiówkę. W wielotysięcznym tłumie, przy złej organizacji to mogłoby być niemożliwe. To co wydaje mi się nas wyróżnia to dbałość o sportowe szczegóły. Strefy czasowe to jedno, łatwe dotarcie do nich to drugie. Zawodnik praktycznie prawie do końca do momentu startu może się rozgrzewać. Trasa na pierwszych kilometrach jest tak szeroka, że umożliwia w sposób w pełni komfortowy wejście na właściwe dla każdego biegacza tempo bez ryzyka kolizji z kims innym"

Nowa strona internetowa ruszyć powinna 1 sierpnia. Regularnie wchodźcie na biegnijwarszawo.pl. Zapisy już idą pełną parą. Jeżeli macie ochotę wystartować, namawiamy was – warto. Jeśli nie wiecie jak się przygotować – polecamy prosty tygodniowy cykl ukierunkowany na 10 km — > PLAN TRENINGOWY.
Do 4 października 2015 macie jeszcze czas, żeby znacznie się poprawić.