NB 1080v12
 
1 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Interwały, technika, piłki lekarskie – kolejny dzień obozu za nami


Trening interwałowy był głównym puntem kolejnego dnia obozu bieganie.pl w Szklarskiej Porębie. Poza nim uczestnicy pracowali nad sprawnością ogólną i siłą, a także uzyskali od trenerów kilka wskazówek na temat poprawy techniki biegu. W kolejne dni odbędzie się wycieczka biegowa oraz wyścig na dystansie 3 km.
przeczytaj także relacje z pozostałych dni: IIIIII, IV.

Czwartek w Szklarskiej Porębie rozpoczął się dla uczestników obozu od rozruchu. Ten tradycyjnie został poprowadzony przez trenera Grzegorza Gajdusa – byłego rekordzistę Polski w maratonie (rekord życiowy – 2:09:23), który po krótkim biegu zaprezentował kilka ćwiczeń rozgrzewkowych.

oboz_0108_02.png

Po rozruchu uczestnicy udali się na śniadanie, po którym w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom techniki biegu. Na podstawie nagrań wideo, zarejestrowanych podczas testu przeprowadzonego na stadionie w pierwszym dniu obozu, trenerzy każdemu biegaczowi wskazywali błędy w jego technice i mówili co należy robić by je wyeliminować.

Główny trening rozpoczął się o godzinie 11:00. Wówczas to cała grupa udała się na drogę pod reglami, gdzie odbył się drugi na tym obozie trening interwałowy. Tym razem uczestnicy biegali na odcinkach 1 i 1,5-kilometrowych w tempie biegu na 10 km. Podczas treningu udało się nam spotkać kilku czołowych polskich biegaczy: Annę Rostkowską – olimpijkę z Pekinu, Mateusza Demczyszaka – mistrza Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami, który przygotowuje się do startu na Mistrzostwach Świata, Artura Ostrowskiego – rekordzistę Polski w biegu na 1500 m (3:34.45), Łukasza Parszczyńskiego – lidera krajowych list w biegu na 5000 m (13:38.19), Krystiana Zalewskiego również przygotowującego się do startu w Moskwie i Krzysztofa Żebrowskiego – mistrza Polski w biegu na 1500 m.

Popołudniu trenerzy zaprosili biegaczy na trening uzupełniający, w którym dominowały ćwiczenia z piłkami lekarskimi. Zainteresowanym polecamy dwa artykuły związane z treningiem przy użyciu piłek lekarskich dla początkujących zaawansowanych.

Wszystkich niezdecydowanych zachęcamy także do uczestnictwa w naszych obozach biegowych, gdzie na własne skórze będziecie mogli przekonać się o skuteczności proponowanych przez nas treningów i ćwiczeń. 

Relacje z poprzednich dni

min_dz1.png min_dz2.png
min_dz3.png min_dz4.png

Partnerami tegorocznego obozu w Szklarskiej Porębie są producent żelu Arnigel oraz SklepBiegowy.com.
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl