New Balance 1080v12
 
8 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Interwał na Drodze pod Reglami


Drugi trening interwałowy, tym razem na dłuższych odcinkach, był głównym punktem kolejnego dnia na obozie biegowym bieganie.pl w Szklarskiej Porębie. Nie zabrakło dziś także zajęć teoretycznych z techniki biegu oraz ćwiczeń z piłkami lekarskimi.

przeczytaj także relacje z poprzednich dni: IIIIII i IV.

Czwartek w Szklarskiej Porębie rozpoczął się dla uczestników drugiego obozu bieganie.pl od rozruchu. Blisko półgodzinne zajęcia prowadzone przez trenera Grzegorza Gajdusa obejmowały krótki bieg oraz ćwiczenia rozciągające.

Po rozruchu wszyscy uczestnicy udali się na śniadanie, po którym odbył się wykład na temat techniki biegu. Poza teoretycznym wstępem trenerzy zaprezentowali biegaczom nagrania wideo zarejestrowane podczas wtorkowego treningu interwałowego. Na ich podstawie można było ocenić technikę każdego obozowicza i doradzić co robić by ją poprawić.

Głównym punktem dzisiejszego programu był trening interwałowy na odcinkach 1-kilometrowych. Uczestnicy obozu na podstawie zdobytej wiedzy sami zaprojektowali swój trening – ustalili jego trudność, określili liczbę odcinków oraz długość przerwy. 

Drugi trening skupiał się przede wszystkim na ćwiczeniach z piłkami lekarskimi.

Partnerami tegorocznego obozu w Szklarskiej Porębie są producent żelu Arnigel oraz SklepBiegowy.com.