bragie krzysztof felieton
16 stycznia 2020 Krzysztof Brągiel Sport

II nocny osram bieg


Nie ma smutniejszej rzeczy na świecie, niż piosenki zespołu Universe. Można się ze mną kłócić, ale naprawdę nie ma. Nie ma bardziej wkurzającej rzeczy na świecie, niż źle napisany regulamin biegu. I tutaj radziłbym już się ze mną nie kłócić, bo „moja jest tylko racja i to święta racja, nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racja najmojsza!” Będę jej bronił, jak Tomaszewski zwycięskiego remisu na Wembley w 1973.

Ileż to ja straciłem godzin i lat, szukając podstawowych informacji w dokumencie mieniącym się szumną nazwą – Regulamin Biegu. Dlatego w tym felietonie sprezentuję wzorcowy, idealny, poglądowy regulamin zawodów biegowych, z którego szybko dowiesz się – co, gdzie, kiedy, za ile i czy miejsc w toi-toiach wystarczy dla każdego:

Burmistrz miasta Oledów przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Niesienia Kaganka Oświaty ma przyjemność i zaszczyt zaprosić na II Nocny Osram Bieg o Złotą Czołówkę w Oledowie, który odbędzie się w pierwszą niedzielę po równonocy wiosennej.

Bieg rozpocznie się w przerwie na reklamy pomiędzy Familiadą a Kołem Fortuny (prosimy o wcześniejsze sprawdzenie telegazety!). Start honorowy nastąpi spod sklepu „Zbyszek i Rysiek”, na wysokości drzwi dla personelu. Po pokonaniu odległości równej stu łokciom szkockim nastąpi start ostry. Trasa prowadzić będzie w stronę Ronda Rażonych Prądem, następnie Aleją Układów Scalonych, aż do nawrotki na wysokości Placu Trzech Transformatorów.

Prawo startu w II Nocnym Osram Biegu o Złotą Czołówkę mają osoby posiadające obywatelstwo polskie. Obywatelstwo będzie weryfikowane na podstawie dowodu osobistego oraz znajomości trzeciej zwrotki hymnu i robienia bigosu. Aby otrzymać pakiet startowy, należy być również osobą niekaraną (jeśli ojciec przylał pasem to znaczy, że byłeś karany i nie możesz wziąć udziału w II Nocnym Osram Biegu o Złotą Czołówkę).

Opłata startowa w terminie do 7 dni przed zawodami to równowartość wódki Parkowej z Biedronki, kilograma mąki, tuzina jaj z wolnego wybiegu oraz ekotorby wielokrotnego użytku. W dniu zawodów pakiet startowy kosztował będzie równowartość czteropaku wódki Parkowej z Biedronki oraz torebki malagów, tikitaków i kasztanków

W II Nocnym Osram Biegu o Złotą Czołówkę zawodnicy zostaną sklasyfikowani w kategorii OPEN oraz licznych kategoriach dodatkowych: najlepszy elektryk, najlepszy elektrotechnik, najlepszy elektryk montażysta, najlepszy elektronik systemów rozliczeniowych bilansowania mocy i energii. Nagrody mogą się zdublować, ale wcale nie muszą.

Wzorem ubiegłego roku burmistrz miasta Oledów pan Henryk Kopie-Prąd ufundował nagrodę specjalną na najlepiej przebranego biegacza. W I edycji Nocnego Osram Biegu o Złotą Czołówkę triumfował pan Ryszard przebrany za Elektrownię Kozienice. Liczymy na podobną kreatywność w tym roku!

Zawodnicy będą mogli skorzystać z szatni i natrysków. Zaplecze sanitarne znajdować się będzie w Urzędzie Miasta i Gminy Oledów przy ulicy Oświecenia. Należy kierować się do głównego wejścia, następnie w prawo do portierni. Prosimy podać cieciowi Marianowi hasło „myję nogi”. Marian pokieruje Państwa tajnym przejściem schowanym za portretem Jean-Jacquesa Rousseau do pachnącej Cillitem i odnowionej z funduszy Towarzystwa Pamięci o Spalonych Żarówkach – szatni z toaletą i prysznicami. Według miejskich kronik w tym miejscu miał kiedyś zrobić siku sam Thomas Alva Edison.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny w każdą pierwszą środę miesiąca między 12-14 (należy pamiętać, że w godzinach 12:30-13:30 mamy przerwę na obiad i okresowe sprawdzanie instalacji).

Świeć przykładem! Przyjedź do Oledowa – u nas nawet jak jest ciemno, to wszystko jest jasne!

____________________

Krzysztof Brągiel – biegacz, tynkarz, akrobata. Specjalizacja: suchy montaż i czerstwe żarty. Ulubiony film: „Pętla”. Ulubiony aktor: Marian Kociniak. Ulubiony trening: świński trucht. W przyszłości planuje napisać książkę o wszystkim. Jeśliby się nie udało, całkiem możliwe, że narysuje stopą komiks. Bycie niepoważnym pozwala mu przetrwać. Kazał wszystkich pozdrowić i życzyć miłego dnia.

Krzysztof Brągiel
Krzysztof Brągiel

Biega od 1999 roku i nadal niczego nie wygrał. Absolwent II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszka na Warmii. Najbardziej lubi startować na 800 metrów i leżeć na mecie.