NB 1080v12
 
1 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Hunt Run – dasz radę tej trasie?


2013 04 13 10.42.54


Niedawno przedstawiliśmy Wam pierwszą zapowiedź nowej, fascynującej imprezy biegowej: Hunt Run – Polowanie na biegaczy. Teraz prezentujemy jej trasę i informacje o przeszkodach. Kto z Was dałby im radę? 

Hunt Run – Polowanie na biegaczy to bieg dosłownie niecodzienny, ponieważ nie codziennie biegamy po torze składającym się z najróżniejszych przeszkód: naturalnych, konstrukcji, a także zasadzek – niespodzianek. Nietypowość biegu zaznaczana będzie na całej długości trasy, czyniąc z HUNT RUN coś zdecydowanie więcej niż tylko bieg na 10 km. Pierwsza edycja biegu odbędzie się 18 maja w Bałtowie na terenie JuraParku. Na dobry początek biegaczy napędzi stado koni. To powinno zapewnić wystarczający poziom adrenaliny by na dalszych odcinkach podbiec pod stromą górę (ok. 350 m), następnie pokonać niekończące się wąwozy w Dolinie Śmierci, powalczyć z błotem w mokradłach i w międzyczasie… dostać bombą wodną od kibiców. Hunt Run to wydarzenie zarówno dla uczestników i kibiców. Widzowie będą mogli uczestniczyć utrudniając zawodnikom bieg w najróżniejszy sposób. Ale uwaga: biegacze będą mogli się odpłacić tym samym.

foty ba t w

Jura Park Bałtów to miejsce wciąż dzikie. Lasy i bezdroża kryją w sobie dziką zwierzynę: począwszy od bobrów przez sarny skończywszy na dzikach. Będzie możliwość spotkania drugiego stopnia z tymi istotami ponieważ wyścig będzie się odbywał na ich terenie. Szczególnie radzimy uważać na odcinku bagiennego kilometra, czy leśnego truchtu. Biegnący na trasie cały czas muszą pamiętać, że są obserwowani przez ukrytych snajperów. Z czego będą strzelać dowie się ten, kto oberwie, ale możemy zapewnić, że nie powinno bardzo mocno boleć. 

Na trasie uczestnik pokona również standardowe odcinki rodem ze szkoły przetrwania: czołganie, opony, liny mosty komandosa. Ciekawym punktem powinno być chodzenie po dużym drzewie przecinającym wąwóz o nazwie Zęby Dinozaura. 

foty ba t w3

Hunt Run to bieg stworzony dla Wszystkich spragnionych nowych wrażeń w bieganiu. Organizatorzy obrali sobie za cel pobudzenie jak największej ilości biegaczy i amatorów sportu 

Skrócony opis trasy biegu

Trasa biegu w skrócie:
1. Start: Łucznik z palącą się strzałą otwierający zawody. Strzela w punkt, który rozpali tor.
2. Pogoń konna tuż po starcie.
3. Bomby wodne – specjalne balony w kilku miejscach na trasie tak, aby zachęcić publikę do brania pośrednio udziału w biegu – rzucanie w zawodników, takie same punkty dla zawodników aby nie pozostawali bezbronni.

foty ba t w1

4. Po zmoczeniu biegaczy w wodzie ustawimy mocne wiatraki i rozpylamy w nich mąkę. 
5. Za startem będziemy mieć duże pole i zrobimy z tego „pole minowe” póki będą biegli jeszcze w grupie odpalimy parę ACHTUNGÓW w stogach siana i może jakieś jeszcze inne petardy.
6. Zjazd ze stoku narciarskiego po plandece podlewanej wodą.
7. W momencie gdy już ludzie będą biegli rozrzedzeni snajper z paintballem schowany w fajnym miejscu.
8. Zdjęcia Before odbiór pakietów startowych & After zaraz po biegu.
9. Most nad wodą z powiązanych palet drewnianych.
10. Naciągnięcie liny na starcie na wysokości łydek tak aby przewrócić biegnący tłum.
11. Dużo siatek pajęczych na stromych podejściach 90 stopni oraz między drzewami.
12. Bagna po których chodzą bobry, lasy z dzikami, sarnami.
13. Druty kolczaste, opony, liny.

foty ba t w2

Kilka nazw poszczególnych odcinków lub przeszkód:

• Zęby Dinozaura – Wąwóz,
• Dolina Śmierci – bardzo strome zejścia,
• Stadion – koncentracja sztucznych przeszkód przy start meta,
• Rów pijanego sołtysa.
Bieganie.pl objęło patronat medialny nad imprezą.

Więcej informacji o biegu: www.dirthunter.pl.

Redakcja Bieganie.pl