23 września 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Fotorelacja z Family Run Kraków 2015

Ponad 530 mniejszych i większych zawodników wzięło udział w biegach Family Run Kraków rozegranych 13 września na Krakowskich Błoniach.
Jako pierwsze rywalizowały kobiety w pierwszym w Polsce Biegu Mamy na dystansie 3 km. Tytuł najszybszej mamy zdobyła Agnieszka Lisowska-Woś.

01
Następnie mężczyźni stanęli na stracie Biegu Taty, również na dystansie 3 km. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Wysztygiel.

02

Po rodzicach w swoich biegach rywalizowały dzieci.  Jako pierwszy wystartował Bieg Przedszkolaka, w którym rywalizowali poważni zawodnicy w wieku od 2 do 6 lat na dystansie 100 metrów.

03
Kolejne dwa biegi rozegrane zostały wśród dzieci szkół podstawowych, z podziałem na uczniów klas 1-3 oraz 4-6 na dystansach: 420 metrów oraz 1 kilometr. Zwycięscy biegu 1-3 to Zuzanna Musiał oraz Natan Wysztygiel, biegu 4-6 Joanna Książek oraz Mateusz Foryś.

04
Przedostatni – Bieg Główny, otwarty dla wszystkich rozegrany został na dystansie 7 km. Był to również bieg kończący Cykl imprez „Biegam w Małopolsce”. Najszybciej trasę pokonali: Natalia Brożek-Woźnicka oraz Andrzej Lachowski.

05

Na mecie każdego z biegów czekał wyjątkowy medal – cała rodzina mogła połączyć go w jedno wspólne trofeum!

06
Oprócz biegów dzieci mogły rywalizować w licznych grach i zabawach, oraz rozegrać szachowy pojedynek z wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski Sabiną Jabłońską.

07

Ostatnim akcentem wydarzenia był wyjątkowy bieg – pierwszy w Polsce Bieg Boso! Ponad 100 osób przebiegło liczącą ponad 1 kilometr trasę bez butów!