20 lipca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dołącz do redakcji KalendarzBiegowy.pl [KONKURS]


Pierwszy miesiąc działania KalendarzBiegowy.pl za nami. W tym czasie nasi użytkownicy zdołali dodać blisko 1600 imprez i treningów biegowych. To imponująca baza i z pewnością obejmuje większość nadchodzących wydarzeń tego typu. Wciąż jednak można uzupełnić wiele informacji w dodanych już imprezach, a za swoją aktywność odebrać nagrody!

1.jpg

Wspominaliśmy już o tym nie raz, ale warto przypomnieć to po raz kolejny – KalendarzBiegowy.pl tworzony jest przez was. Każda osoba, która założy u nas konto może zacząć dodawać i edytować niemal wszystkie dane. Dlaczego warto o tym wiedzieć? Za niemal każdą aktywność użytkownicy otrzymują punkty, które później można zamienić na atrakcyjne nagrody!

Zostań redaktorem

Najwyżej punktowane są oczywiście aktywności związane z dodaniem imprezy. Jeżeli jednak widzisz, że ktoś dodał imprezę, w której zamieszczone są tylko podstawowe informacje lub wiesz, że te dane są błędne – możesz to sam/sama zmienić.

Aby to zrobić musisz zostać redaktorem imprezy, w tym celu kliknij na link Zostań redaktorem znajdujący się w nagłówku danej imprezy i czekaj na odpowiedź administratora.

naglowek wzor

Gdy administrator pozytywnie rozpatrzy twoją prośbę dołączenia do redakcji danej imprezy zostaniesz o tym powiadomiony mailowo, a w nagłówku tych zawodów napis Zostań redaktorem zmieni się w Edytuj. Kliknięcie w ten link przeniesie was do strony edycyjnej imprezy, w której będziecie mogli poprawić lub uzupełnić brakujące informacje.

Listę imprez, których jesteś redaktorem znajdziesz w kalendarzu w swoim profilu.

Ile punktów otrzymam za dodanie dystansu?

Wobec coraz mniejszej liczby zawodów, które można dodać do kalendarza, redagowanie już istniejących imprez może być dobrą drogą do tego by powiększyć swój dorobek punktowy i zbliżyć się do odebrania wybranej nagrody.

Liczba punktów przyznawanych za poszczególne aktywności uzależniona jest od dwóch elementów. Po pierwsze na ich wysokość ma wpływ istotność informacji (np. wyżej punktowane jest przyznanie głównej nazwy imprezy – 20 punktów, niż nadanie imprezie nazwy alternatywnej – 5 punktów). Po drugie liczy się to, gdzie ta impreza jest organizowana. Jeżeli jest to impreza rozgrywana poza granicami Polski użytkownik za każdą aktywność otrzyma 30% punktów, natomiast w przypadku imprez organizowanych poza Europą 10%.

Z pewnością interesuje was to ile dokładnie można otrzymać punktów za wybrane aktywności. Poniżej prezentujemy kilka z najważniejszych:

 • Dodanie nazwy imprezy – 20 punktów,
 • Dodanie nazwy alternatywnej – 5 punktów,
 • Dodanie informacji o dacie – 10 punktów,
 • Dodanie informacji o miejscu – 10 lub 5 punktów,
 • Dodanie informacji o organizatorze – 5 punktów za każdy element,
 • Dodanie regulaminu, linku, informacji o poprzedniej edycji – po 5 punktów,
 • Dodanie dystansu – 20 punktów (każdy kolejny dystans to 5 punktów),
 • Dodanie formy zapisów – 10 punktów,
 • Dodanie transmisji – 10 punktów,
 • Dodanie nagród – 5 (główne), 3 (inne), 1 (kategorie),
 • Wyrysowanie trasy – 10 punktów,
 • Dodanie aktualności – 3 punkty.

Dodawanie treningów i wydarzeń oraz zawartych w ich ramach informacji nie jest punktowane.

Przypomnijmy, że punkty otrzymuje się bez względu na to czy dodaje się imprezę po raz pierwszy, czy się ją edytuję. Ponadto punkty otrzymuje każdy dodający – bez względu czy jest to administrator imprezy (użytkownik, który dodał imprezę do kalendarza), czy redaktor, który dołączył do redakcji w późniejszym terminie.

Co możesz z tego mieć?

Aby zachęcić was do włączenia się do tworzenia kalendarza umożliwiliśmy wam wymianę gromadzonych punktów na nagrody. Dotychczas z tej możliwości skorzystało 7 osób. Między innymi dzięki ich aktywności możemy cieszyć się z bogatego w informacje kalendarza, a oni mogli wykorzystać bony do FORPRO (użytkownicy odebrali dotychczas 5 bonów za 100 zł i 3 bony za 400 zł).

Bony do FORPRO to zresztą na razie główne nagrody, które możecie otrzymać. Już teraz wprowadziliśmy jednak dodatkową pozycję – zegarek TomTom Runner Cardio (przeczytaj więcej na ten temat: TomTom Runner Cardio do odebrania na KalendarzBiegowy.pl), a w przyszłości planujemy dodać kolejne.

Aktualną listę nagród znajdziecie tutaj: http://kalendarzbiegowy.pl/common/rewards

konkurssms540

Konkurs

Chcąc dodatkowo zmotywować was do korzystania z kalendarza organizujemy także kolejny konkurs. Tym razem do wygrania będą dwie nagrody. Pierwsza powędruje do osoby, która najdokładniej i najszybciej odpowie na kilka pytań konkursowych (publikowanych przez 5 dni począwszy od poniedziałki, 21 lipca), natomiast drugą otrzyma osoba, która udzieli największej liczby poprawnych odpowiedzi i jednocześnie ukończy bieg SMŚ na 10 km, czyli rozgrywany 26 lipca wyścig z handicapem (szczegóły biegu: Pierwszy SMŚ po latach, 26 lipca, Warszawa, Młociny).

Przejdź na stronę konkursu: http://kalendarzbiegowy.pl/h/konkurs-wygraj-nike-lunarglide

To na niej, w dziale newsy, publikowane będą formularze z pytaniami konkursowymi. 

Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bieganie.pl
2. W ramach konkursu należy odpowiedzieć na możliwie dużą liczbę pytań. Bazą dla informacji może być tylko KalendarzBiegowy.pl.
3. Jedna osoba może odpowiedzieć tylko raz, jeśli odpowie więcej niż raz, to pod uwagę brana jest druga odpowiedź (w domyśle przyjmujemy, że jest po prostu lepsza).
4. Odpowiedzi należy zgłaszać poprzez formularze konkursowe, publikowane w dniach 21 – 25 lipca w godzinach porannych. Wszystkie formularze będą dostępne przez cały tydzień, czyli nawet ostatniego dnia będzie można odpowiedzieć na wszystkie 15 pytań. 
5. Przewidziane są dwie nagrody: dwie pary butów Nike LunarGlide. Pierwsza para trafi do autora największej liczby poprawnych odpowiedzi. Druga para, trafi do autora największej liczby poprawnych odpowiedzi, który jednocześnie ukończy bieg SMŚ (10 km), czyli rozgrywany 26 lipca bieg z handicapem.
6. Jeśli więcej niż jedna osoba będzie równie blisko, o zwycięstwie zadecyduje czas nadesłania odpowiedzi, na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.
7. Jeśli w ciągu 12 godzin od wysłania mailem potwierdzenia do zwycięzcy nie odpowie on (lub ona) na maila, zwycięzcą zostaje kolejna w kolejności osoba.
8. Organizator konkursu nie odprowadza podatku od nagrody.
Nagrodę będzie można odebrać w sklepie ForPro.