New Balance 1080v12
 
17 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Chcesz pojechać na Maratona di Roma? (KONKURS)


VVV 3Tak duża szansa wygrania tak fajnej nagrody zdarza się może nie raz w życiu, ale niezwykle rzadko. 23 marca w Rzymie odbywa się kultowy maraton po ulicach "Wiecznego Miasta". Dzięki nam możesz wziąć udział w tym biegu! 

Jak?

1) 21 marca lecisz do Rzymu (powrót 23 marca)
2) Przez dwie noce śpisz w Sheraton Roma Hotel & Conference Center
3) Dostajesz buty do biegania marki New Balance (model 890V4, specjalna limitowana wersja Maratona di Roma)
4) 23 marca startujesz w Maratona di Roma
5) Dodatkowo dostajesz kieszonkowe 100 Euro.
6) Nagrodą dodatkową w konkursie jest dwumiesięczny zapas wody niegazowanej Magnesia oraz dwutygodniowy plan dietetyczny ułożony przez profesjonalnego dietetyka.

Jest moc!

To czego od Ciebie oczekujemy to tylko to, że będziesz się dobrze bawił, przebiegniesz maraton, a po powrocie napiszesz nam jak było, tak, żebyśmy mogli to opublikować.

Ponieważ nagroda jest wybitnie atrakcyjna to tym razem trzeba będzie wykonać nieco więcej wysiłku. Ale bez przesady, nie chodzi o to, żeby się przeforsować (od tego jest maraton).

Konkurs

Waszym zadaniem jest ułożenie limeryku. Dla przypomnienia – limeryk to krótki utwór wierszowany, jego uproszczona definicja to:

– pięć wersów
– układ rymów AABBA,
– trzeci i czwarty wers krótsze od pozostałych (zwykle o 2-3 sylaby),
– nazwa geograficzna w klauzuli pierwszego wersu, będąca podstawą rymu "A"

Może wiecie, a może nie, ale na bieganie.pl miały już miejsce konkursy związane z limerykami. Oto przykład limeryku (autorstwa niedoścignionego twórcy limeryków na bieganie.pl czyli blinka):

Pewien maratończyk w Warszawie,
Limeryk napisał … No, prawie …
Na zlecenie cenzora,
Dopadła go camorra.
Dziś pływa w worku po Wełtawie.

Jako, że tym razem czeka was wyprawa do Rzymu to geograficzne osadzenie limeryku pasuje tutaj idealnie. Waszym zadaniem będzie napisanie limeryku z Rzymem w pierwszym wersie.

Jeśli chcecie zobaczyć jeszcze więcej biegowych limeryków to polecamy wam te trzy wątki: Henryk Szost, Agnieszka Gortel, Jerzy Skarżyńśki.


Jak wyłonimy zwycięzcę?

Na wasze limeryki czekamy do godziny 18:00 w środę 19 lutego. W kilka godzin później, upublicznimy najlepsze z nadesłanych limeryków aby poddać je głosowaniu. Jury będzie się składało z użytkowników naszego forum. Robimy to po to, aby uniknąć sytuacji, w której ktoś sztucznie napompuje oddane na siebie głosy. Głosować będą mogli tylko użytkownicy forum bieganie.pl, którzy zarejestrowali się na naszym forum przed 16 lutego 2014 i liczba postów jakie napisali przekracza 5. Oczywiście nadsyłać limeryki mogą wszyscy bez wyjątku, ograniczenie dotyczące forum bieganie.pl dotyczy tylko składu jury. Limeryki należy zgłaszać poprzez poniżej umieszczony formularz. Głosowanie zakończy się 20 lutego godzinie 10:00. Wkrótce po tym ogłosimy zwycięzcę.

Nagrody

Przypominamy – na głównego laureata czekają dwie niesamowite nagrody. Pierwsza z nich to udział w jubileuszowym, XX Maratona di Roma (Maraton w Rzymie). Więcej o biegu dowiecie się m.in. tutaj -> http://www.maratonadiroma.it/.

x2.jpg

Zwycięzca konkursu otrzyma również limitowany model obuwia treningowego NB890v4, który został nagrodzony prestiżowym odznaczeniem magazynu Runner’s World w kategorii „Best Update“. W tym sezonie, dostępne będą w Polsce modele limitowane, zaprojektowane specjalnie na maraton w Tokio, Bostonie czy w Nowym Jorku.

 

x2_1.jpg

Zasady konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest portal Bieganie.pl i New Balance Polska
2. W ramach konkursu należy nadesłać limeryk (zgodny z kanonami limeryku opisanymi w tekście: //bieganie.pl/?show=1&cat=147&id=6271) własnego autorstwa, z Rzymem jako tematem przewodnim pracy.
3. Jedna osoba może nadesłać tylko jeden limeryk, jeśli nadeśle więcej, pod uwagę będzie brany tylko ten przesłany jako ostatni.
4. Limeryki należy zgłaszać poprzez umieszczony w tekście konkursowym formularz. Formularz czynny będzie do 19 lutego, do godziny 18:00.
5. Po godzinie 18:00 19 lutego Redakcja Bieganie.pl wybierze najlepsze limeryki i upubliczni je na forum bieganie.pl, w celu umożliwienia głosowania na najlepszy limeryk, którego autor zostanie zwycięzcą konkursu.
6. Jury składać się będzie z użytkowników forum Bieganie.pl którzy zarejestrowali się na Bieganie.pl wcześniej niż 16 lutego 2014 i do tego dnia, napisali przynajmniej 5 postów.
7. Nagrodą są buty New Balance NB890 v4 oraz udział (wraz z przelotem w obie strony i kieszonkowym dla zwycięzcy) w XX edycji Maratona di Roma.
8. Równowartość zryczałtowanego podatku dochodowego, w wysokości 10% nagrody pokryje organizator i/lub sponsor konkursu – New Balance Polska.
9. Jeśli w wyniku głosowania jury, więcej niż jedna osoba uzyska taką samą, najwyższą liczbę punktów, o zwycięstwie zadecyduje czas nadesłania limeryku, na zasadznie "kto pierwszy ten lepszy".
10. Jeśli w ciągu 12 godzin od wysłania informacji mailem do zwycięzcy nie odpowie na maila, zwycięzcą zostaje kolejna w kolejności osoba.
11. W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

12. Członkowie Jury nie mogą głosować na własny limeryk.

13. Głosowanie jury trwa do godziny 10:00 20 lutego.