NB 1080v12
 
8 marca 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Carrefour Półmaraton Warszawski – już tylko 3 tygodnie


Odliczamy ostatnie tygodnie, dni i godziny. I czekamy na wspaniałą, wiosenną pogodę. Tym bardziej, że Plac Zamkowy i Krakowskie Przedmieście będą na weekend półmaratonu zamknięte tylko dla nas, więc okazji do rodzinnej zabawy i spędzenia wielu miłych chwil w przepięknej okolicy nie zabraknie. Zapraszamy wszystkich uczestników biegu (a także tych, którzy jeszcze na start się nie zdecydowali) do zapoznania się z programem imprez sobotnich. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

1150_540.jpg

Plan wydarzeń w sobotę, 28 marca. Wszystkie imprezy odbywają się na Placu Zamkowym i ul. Krakowskie Przedmieście.

10:00 – Start sztafety 5 razy 5. Zasady są proste: drużyny 5-osobowe, każdy zawodnik pokonuje odległość 5 kilometrów. Razem do pokonania – 25 kilometrów. Uwaga – zapisy przez stronę www.5razy5.pl – ilość miejsc ograniczona.

ok. 13:00 – Rozpoczęcie wiosennej rywalizacji w nieoficjalnych mistrzostwach Warszawy w sportach różnych – o Puchar Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Rozpoczęcie pierwszej konkurencji ok. 13:00, start kolejnych – co pół godziny.

– Duety do mety – wyścigi par z wózkami sklepowymi Carrefour; po drodze przepak (ok. 13:00)
– Bracie, gdzie jesteś? – rywalizacja dla zespołów dwuosobowych na torze przeszkód; utrudnieniem będą zawiązane oczy jednego z członków zespołu (ok. 13:30)
– Mistrz kierownicy ucieka – wyścig dla dzieci w samochodzikach o napędzie „nożnym” (ok. 14:00)
– Cyfrowa ściana – walka z własną pamięcią; choć i szybkie nogi się przydadzą; zawody indywidualne (ok. 14:30)
– Rodzinny rajd – rodzinna rywalizacja z biegowymi wózkami; zabawa dla rodzin z najmłodszymi pociechami (ok. 15:00)
– Męska sprawa – tylko dla panów, choć to panie są tutaj najważniejsze. Aby zdobyć serce wybranki trzeba będzie się wykazać prawdziwą męskością, odwagą i iście kobiecą przebiegłością; finał biegu – z różą w zębach (ok. 15:30)

Oprócz tego zapraszamy pod scenę główną, gdzie o godz. 13:00 i 16:00 będzie można wziąć udział w otwartym wykładzie Jeffa Gallowaya, zaś o godz. 14:00 spotkać się z faworytami 4. Carrefour Półmaratonu Warszawskiego.

Przez całą sobotę trwać też będą inne zabawy:

– Czasówka – całoweekendowa rywalizacja na: cykloergometrze, „suchych wiosłach” i bieżni stacjonarnej – kto pokona największy dystans w czasie 3-minutowej próby?

– Monocykle – naucz się jeździć na rowerze z jednym kołem i spróbuj swoich sił z najlepszymi zawodnikami; przekonasz się czym może być sport ekstremalny.

– Warsztaty bębniarskie – między 12 a 18 będziesz mógł zostać adeptem kursu bębniarskiego pod okiem doświadczonych muzyków.

– Profilaktyka zdrowotna – zbadaj się! Podpowiemy Ci jak o siebie zadbać i trenować dla zdrowia. Spotkasz tam m.in. specjalistów z Fundacji Przeciwko Leukemii czy Stowarzyszenia Europoacolon, pielęgniarki, a także trenerów klubu Holmes Place

– Uratuj życie – ważna okazja aby nauczyć się udzielania pierwszej pomocy pod okiem specjalistów z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Spotkania z muzyką i świetną kuchnią – przez cały weekend


UWAGA!!! NOCNE MANEWRY

Zwieńczeniem sobotnich imprez będzie nocny bieg między pomnikami – niezwykła rywalizacja, która będzie połączeniem wyścigu ulicznego, biegu na orientację i gry miejskiej. Na starcie każdy zawodnik otrzyma specjalną, niekompletną mapkę Krakowskiego Przedmieścia i okolic. Jego zadaniem będzie nie tylko jak najszybciej odnaleźć i zaliczyć wszystkie punkty, ale i zdobyć ważne informacje o napotkanych po drodze obiektach. Bieg będzie rozgrywany w formule biegu indywidualnego na czas. Start pierwszego zawodnika – godz. 18:00.

Przebierz się i wygraj!

Zabawa nie kończy się w sobotę i nie sprowadza się do jak najszybszego pokonania trasy półmaratonu. Podczas niedzielnego biegu odbędzie się konkurs na najciekawiej przebranego zawodnika. Wystarczy pobiec w oryginalnym stroju, zwrocić na siebie uwagę, a następnie… liczyć na to, że nasz strój przypadnie do gustu tym, którzy obejrzą nasze zdjęcia w pomaratońskiej internetowej galerii foto. Elvis, Strażak, Anioł, Człowiek-Ryba – kto tym razem zdobędzie sympatię kibiców? Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w ciągu kilku dni po imprezie przez stronę www.polmaratonwarszawski.pl. Fotografie najciekawszych strojów opublikuje magazyn Bieganie.

Konkurs dla biegających rodziców

Przy stoisku firmy 3KOŁA (hala Expo) można zgłosić się do konkursu dla rodziców dzieci do lat 3. Każdy, kto zechce wziąć udział w losowaniu flagowego modelu trójkołowego wózka biegowego marki InStep powinien przedstawić pracownikom firmy 3KOŁA akt urodzenia lub książeczkę zdrowia dziecka (wyłącznie dzieci urodzone po 29 marca 2006) i ukończyć 4. Carrefour Półmaraton Warszawski. Losowanie wózka – na scenie po zakończeniu półmaratonu w niedzielę.

P.S.
Z ostatniej chwili – 7 marca, godz. 12:20; stan listy startowej półmaratonu – 3740 zawodników. I wciąż przybywa..

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl