new balance 880
 
7 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Business Run 2013 – po Krakowie czas na Poznań


Business Run 2013 wystartuje w tym roku 15 września aż w dwóch miastach. Po wspaniałym sukcesie ubiegłorocznego Krakow Business Run, charytatywny bieg biznesowy według tej samej formuły, zostanie zorganizowany także w Poznaniu. Tym samym, aż dwoje podopiecznych Fundacji Jaśka Meli na dwóch krańcach Polski otrzyma potrzebne im protezy. Poznański bieg właśnie rozpoczął rejestrację.

Business Run1

15 września 2013 Poznań Business Run i Krakow Business Run wystartują tego samego dnia w dwóch różnych miastach Polski. Formuła obydwu imprez jest taka sama. To charytatywne biegi biznesowe  w formie pięcioosobowych sztafet, zorganizowane w samych centrach miast na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W ubiegłym roku w ramach Krakow Business Run udało się zebrać ponad 56 tysięcy złotych, co zagwarantowało zakup protezy nogi dla Justyny Topa. W tym roku krakowskie firmy pobiegną dla młodej studentki – Agnieszki Harasim, która od urodzenia żyje bez nóg. Poznańscy biznesmeni dedykują imprezę Tomkowi Nowickiemu, utrzymującemu dwójkę małych dzieci, który w wyniku tragicznego wypadku samochodowego stracił nogę. Oboje pilnie potrzebują protez, gdyż poprzednie, które służyły im przez wiele lat były złej jakości i zupełnie się zużyły. Zastąpienie ich nowymi jest niezbędne, by mogli normalnie żyć i realizować swoje cele – Tomek pracę zawodową i utrzymanie rodziny, a Agnieszka rozpoczęte studia. 

Do udziału w krakowskim i poznańskim Business Run zaproszone są przede wszystkim firmy działające na terenie obydwu województw, które do biegu w formie sztafety zgłoszą swoje pięcioosobowe zespoły. Lista startowa krakowskiego biegu z limitem 2000 uczestników, została zapełniona w ciągu zaledwie 8 dni. Zapisy do pierwszej edycji Poznań Business Run zostały otwarte 6 czerwca. Start i meta imprezy Poznań Business Run znajdują się na Palcu Wolności, a jego trasa wiedzie głównymi ulicami miasta. Wszyscy uczestnicy pięcioosobowego zespołu mają za zadanie przebiec osiągalny dla każdego dystans o długości 3 800 metrów, łącznie cała drużyna przebiegnie więc 19 km. W czasie trwania imprezy Plac Wolności zostanie zamieniony w miejsce rodzinnego pikniku dla kibiców, rodzin i współpracowników biegaczy. Opłata startowa wynosi 50 zł netto za każdego biegacza w pięcioosobowym zespole. Limit zgłoszeń w poznańskim biegu wynosi 1500 osób, czyli 300 drużyn.

Business Run 2

Bardzo się cieszę, że w obydwu miastach tak szybko i sprawnie udało się zintegrować ludzi biznesu na rzecz charytatywnego celu, jakim jest zebranie funduszy potrzebnych na zakup protezy dla Tomka, podopiecznego Fundacji. W tym roku Business Run, który bardzo dobrze przyjął się w Krakowie, gdzie tego samego dnia ruszy już druga jego edycja, zorganizujemy również w Wielkopolsce. Dzięki Poznań Business Run, będziemy mogli pomóc jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że w przyszłym roku przyłączą się do nas kolejne miasta i będziemy mogli wesprzeć też inne osoby oraz, że Polacy dowiedzą się dzięki temu, jak trudne jest życie i zwykłe codzienne funkcjonowanie ludzi po amputacjach – mówi Jan Mela, Prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Na stronie www.poznanbusinessrun.pl, na której działa rejestracja poznańskich drużyn, została też uruchomiona dobrowolna zbiórka środków na lepszej jakości protezę dla Tomka. Za pośrednictwem konkretnego zespołu każdy może wpłacić dowolną kwotę, która trafi bezpośrednio na konto Fundacji. Identyczna akcja działa na stronie www.krakowbusinessrun.pl. W obydwu miastach, drużyna która zbierze największą kwotę zostanie ogłoszona zwycięzcą kategorii charytatywnej.

Inicjatorzy Business Run: Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o.

Organizatorzy Krakow Business Run: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Organizatorami Poznań Business Run: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Miasto Poznań, Savvis, Hays Poland, MAN Accounting Center, Franklin Templenton Investments Poland.