NB 1080v12
 
12 kwietnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegiem po nagrody


Przed nami czwarta edycja ORLEN Warsaw Marathon. Już 24 kwietnia uczestnicy Narodowego Święta Biegania zawalczą nie tylko o doskonałe rezultaty, ale także o wyjątkowe nagrody. Na biegaczy, którzy ukończą dystans maratoński i Bieg OSHEE 10 km w regulaminowym czasie, czekać będą m.in. Fiat 500X POP STAR oraz skuter Yamaha Tricity.
Za niecały miesiąc wystartuje największa i najszybsza impreza biegowa w Polsce. Wezmą w niej udział tysiące biegaczy, na których ponownie czekać będą wartościowe nagrody. Spośród maratończyków, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie, rozlosowany zostanie Fiat 500X – auto o kompaktowych wymiarach z 350-litrowym bagażnikiem. Samochód zostanie wylosowany po zakończeniu biegu na 42,195 km. W celu uzyskania nagrody, szczęśliwy maratończyk będzie musiał odebrać telefon od organizatora w ciągu 30 minut od zakończenia losowania. Dodatkowo, wśród uczestników maratonu, rozlosowanych zostanie 30 plecaków marki ASICS. 
Wyjątkowa nagroda będzie czekać także na uczestników Biegu OSHEE 10 km, którzy pokonają dystans w regulaminowym czasie. Wśród biegaczy rozlosowany zostanie trójkołowy skuter Yamaha Tricity, napędzany dynamicznym silnikiem o pojemności 125 cm3, który można prowadzić posiadając samochodowe prawo jazdy. Tak samo jak w przypadku samochodu, wylosowana osoba będzie musiała odebrać telefon od organizatora w ciągu 30 minut od zakończenia losowania. Ponadto, na uczestników biegu czekać będzie 20 plecaków marki ASICS.

Nagrody Bieg OSHEE 10 km

Biegacze, którzy chcą wziąć udział w Narodowym Święcie Biegania mogą rejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl. W biegu na dystansie maratonu pula koszulek startowych oraz Pakietów PREMIUM została już wyczerpana, ale wciąż można się jeszcze zapisać na bieg wnosząc opłatę wpisową w wysokości 59,00 PLN* (tzw. wariant BASIC). 
Trwa również rejestracja na Bieg OSHEE 10 km. Zapisując się on-line biegacze mogą jeszcze zakupić Pakiet BASIC (wpisowe) za 49,00 PLN*.
UWAGA! Ze względu na nowy przebieg trasy Biegu OSHEE 10 km, zmianie uległy godziny startów na obu dystansach: 
 
Maraton: 08:45 (start w kat. handbike: 08:35)
Bieg OSHEE 10 km: 08:45 
Równocześnie informujemy, że zmianie uległ limit czasu na dystansie maratonu. Aktualny limit to: 05:45:00. 
Tradycyjnie Narodowe Święto Biegania aktywnie włączy się również w promowanie szczytnych celów. W sobotę, 23 kwietnia 2016 roku, odbędzie się Charytatywny Marszobieg Dar Serca, na który również trwają już zapisy. Bieg jest bezpłatny, ale chętni będą mogli dokonać opłaty startowej w dowolnej wysokości, która w 100% zostanie przeznaczona na cele charytatywne.
Zapisy online na ORLEN Warsaw Marathon potrwają tylko do 17 kwietnia 2016. Po zakończeniu rejestracji internetowej, możliwe będzie jeszcze wykupienie podstawowych pakietów startowych na poszczególne biegi w Biurach Zawodów. Koszt wpisowego na maraton wynosić będzie 100 zł, a na Bieg OSHEE 10 km – 60 zł. Maratończycy będą mogli także wykupić udział w Pasta Party dla siebie i maksymalnie dla dwóch osób towarzyszących. Jedna porcja posiłku kosztować będzie 15 zł.
ORLEN Warsaw Marathon to impreza, która pod względem organizacyjnym szybko dołączyła do czołowych maratonów w Europie. Świadczą o tym tysiące pozytywnych komentarzy samych uczestników oraz prestiżowe wyróżnienia jak m.in. Silver Label IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych). Ponadto ORLEN Warsaw Marathon wpisany jest do kalendarza AIMS (światowej organizacji skupiającej organizatorów biegów). 
*Podane ceny obowiązują podczas rejestracji on-line, która trwa do 17.04.2016 r. 
Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie www.orlenmarathon.pl.
Redakcja Bieganie.pl