new balance maraton
 
12 listopada 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

42 na 42 – ruszają zapisy na Maraton Warszawski w 2020 roku


W samo południe 12 listopada ruszyły zapisy do kolejnego Maratonu Warszawskiego. Będzie to już 42 edycja prestiżowej imprezy.

Przyszłoroczna odsłona zawodów odbędzie się 27 września. Będzie mieć wyjątkowy, symboliczny charakter ze względu na zbieżność 42. edycji z 42-kilometrowym dystansem biegu. Właśnie dlatego w oczekiwaniu na start maratonu organizatorzy zapewnią zawodnikom liczne niespodzianki. To będzie prawdziwe święto maratońskiego dystansu.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w ostatnią niedzielę września 2020 roku na ulicach Warszawy zmierzą się na królewskim dystansie tysiące profesjonalnych i amatorskich biegaczy. Wyjątkowość przyszłorocznej edycji jest zrozumiała dla każdego, kto raz w życiu spróbował swoich sił w wynoszącym właśnie 42 kilometry dystansie maratońskim. Symbolika liczby 42 stanie się motywem przewodnim zbliżającego się biegu oraz poprzedzających go atrakcji.

Rok 2020 rok dla Maratonu Warszawskiego będzie stał pod znakiem liczby 42. Chcemy przywołać magię maratonu i nawiązać do symbolicznej czterdziestki dwójki, która jest metą i marzeniem każdego amatora próbującego swoich sił na tym dystansie – mówi Marek Tronina, dyrektor Maratonu Warszawskiego.

Sonda uliczna „Na ile ten maraton?

Maraton Warszawski wzdłuż Tamizy. Nierealne? Teraz to możliwe!

Przy okazji startu zapisów na 42. Maraton Warszawski organizatorzy przygotowali dla startujących pierwszą niespodziankę. Każdy, kto dokona pełnej rejestracji na stołeczne wydarzenie w ciągu 42 dni od startu zapisów, ma szansę na wyjazd do miasta, stolicy biegu maratońskiego na znanym obecnie dystansie – Londynu!

Na szczęśliwca czeka możliwość sprawdzenia swoich sił w stolicy Anglii już pod koniec kwietnia. Liczyć się będzie nie tylko czas, ale także kreatywność. Wyzwanie konkursowe pojawi się lada dzień, dlatego warto regularnie sprawdzać media społecznościowe i stronę internetową Maratonu Warszawskiego. A to dopiero początek przygotowanych przez organizatora niespodzianek!

Długości trasy winny jest… król!

Zgodnie z helleńską tradycją dystans, który powinien zostać pokonany, wynosi około 37 kilometrów. Jednakże trasa pierwszego w historii olimpijskiego biegu maratońskiego została zaokrąglona do 40 kilometrów. Na tym dystansie zmierzyli się sportowcy w Atenach w 1896 roku i taka długość zachowała się do IV Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. To tam w 1908 roku organizatorzy zdecydowali się przesunąć linię mety o 2195 metrów w kierunku trybuny przygotowanej dla pary królewskiej.

Ta decyzja stała się symbolem biegu maratońskiego w znanym na całym świecie dystansie, co czyni również 42. Maraton Warszawski tak wyjątkowym.banner_srodtekstowy_1_.pngDobry wynik to także kwalifikacja do Mistrzostw Świata!

42. Maraton Warszawski jako pierwszy w Polsce stanie się imprezą kwalifikacyjną na Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group World Championships 40+. Dzięki partnerstwu wielu międzynarodowych biegów, Mistrzostwa Świata Masters będą globalnym wydarzeniem, w którym udział będą mogli teraz wziąć także warszawscy maratończycy.

Nie zwlekaj i dokonaj pełnej rejestracji na 42. Maraton Warszawski. Stwórz z nami historię biegu, który zdarza się raz w życiu.

ZAPISY NA STRONIE WWW.PZUMARATONWARSZAWSKI.COM TRWAJĄPZU_Maraton_Warszawski__2019_09_29_Warszawa__sm_115.jpg