4 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

22 czerwca cały Kraków rusza do biegu!


Wielkimi krokami zbliżamy się do krakowskiego święta wszystkich biegaczy, VII ProTouch Cracovia INTERRUN. W związku z tym wydarzeniem, w środę 4 czerwca br., odbyła się konferencja prasowa z udziałem głównych organizatorów – firmy INTERSPORT Polska SA oraz Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa.

0039 start interrun2

ProTouch Cracovia INTERRUN to impreza, która już na stałe wpisała się w krakowski kalendarz imprez sportowych skierowanych do mieszkańców. Biorą w nim udział zarówno zawodowcy jak i amatorzy, dzieci i dorośli. Śmiało można powiedzieć, iż ProTouch Cracovia INTERRUN to największy bieg powszechny w Krakowie.

Spodziewamy się kolejnego frekwencyjnego sukcesu naszej wyjątkowej imprezy – zapewnia Agnieszka Wąsik, dyrektor do spraw marketingu i PR INTERSPORT Polska SA –Przed rokiem uczestników było blisko 4,5 tys., tym razem mierzymy w imponującą liczbę 5 tysięcy. Jako, że od 7  lat bieg odbywa się na tej samej trasie, startujący w kolejnych edycjach mają okazję porównać swoje postępy w bieganiu, poprawić rekordy życiowe. Ale tu każdy wygrywa, walcząc z samym sobą i dobiegając do mety. A tam czeka na każdego uczestnika medal i krakowski precel, bo wszyscy jesteśmy zwycięzcami.

Do dziś zarejestrowanych zostało ponad 1500 dorosłych zawodników, a także około 1000 przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Biegacze rywalizować będą na czterech trasach o dystansach 100 m, 1,1 km, 5 km i 10 km. Start i meta każdej z nich już tradycyjnie będzie umiejscowiona na Rynku Głównym. Swój udział w imprezie zadeklarowało także sporo znanych osobistości ze świata sportu, kultury i polityki.

W tym roku, podobnie jak w poprzedniej edycji, w biegu głównym mogą wziąć udział doświadczeni  biegacze, którzy będą mogli zmierzyć się z dystansem 10 km na atestowanej przez PZLA trasie. Zwycięzcy w kategoriach open na 5 i  10 km otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

0030d rozgrzewka przed biegiem glownym

Chcąc zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej organizatorzy tradycyjnie przygotowali również biegi dla przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Na szkoły, które zgłoszą najwięcej zawodników, czekają specjalne nagrody w postaci kart podarunkowych INTERSPORT. Wszyscy uczestnicy biegu dla szkół otrzymają darmowe pakiety startowe oraz medale na mecie.

Realizując cel imprezy, organizatorzy przygotowali również niecodzienny bieg dla rodzin popularyzujący wspólne i aktywne spędzanie czasu. Dla uczestników zgłaszających się wspólnie (minimum dwóch opiekunów i dziecko) przygotowano dedykowane pakiety startowe w promocyjnych cenach, a także specjalne nagrody dla tych rodzin, które w całości ukończą bieg.

Barbara Mikołajczyk – Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, nie kryła radości z powodu rosnącej popularności imprezy wśród Krakowian. – Wspólnie z firmą INTERSPORT robimy wszystko, żeby rozbiegać ten nasz Kraków. Chciałam w tym miejscu szczególne słowa uznania skierować do Pana Prezesa Artura Mikołajko, którego firma bierze na siebie cały wysiłek organizacyjny. Firma Intersport jest naszym partnerem w staraniach zarówno o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, jak i rozwój sportowej aktywności wszystkich krakowian. Zapraszam wszystkich na to niezwykłe wydarzenie sportowe, i kieruje je zarówno do krakowian jak  i gości naszego miasta.

– Z roku na rok rosnąca liczba biegaczy utwierdza nas w przekonaniu, iż robimy dobrą robotę starając się zrealizować misję, którą określiliśmy organizując pierwszy ProTouch Cracovia INTERRUN.- mówi Prezes INTERSPORTU, Artur Mikołajko – Po siedmiu edycjach widzę, iż bieganie staje się dyscypliną powszechnie uprawianą przez ludzi w każdym wieku, a patrząc na osoby pojawiające się na naszych treningach biegowych staje się również formą rekreacji dla całych rodzin.

Organizatorzy siódmego ProTouch Cracovia INTERRUN zachęcają wszystkich uczestników do wspólnego trenowania i przygotowywania się do biegu. Wystarczy założyć buty i znaleźć wolną chwilę. Tylko tyle potrzeba, aby przygotować się do naszego biegu i skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie umożliwia bieganie. Rejestracja online możliwa jest do 20 czerwca, a w sklepie INTERSPORT w Galerii Krakowskiej – do soboty 21 czerwca. Szczegóły imprezy można znaleźć na stronie www.interrun.pl oraz na Facebooku INTERSPORT.