New Balance 1080v12
 
9 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Wystartował serwis Sport Connect – rozmowa z założycielami


Na mapie sportowych serwisów internetowych pojawił się nowy portal sportconnect.pl, poświęcony tematyce sportowej. Jest to serwis, w którym można będzie znaleźć specjalistę w dziedzinie treningu, diety, fizjoterapii czy medycyny. Użytkownicy będą mogli również wybrać sportowy hotel, miejsce treningu czy inną sportową specjalistyczną placówkę.

sportconnect sebastianjola
Założyciele serwisu:  Jolanta i Sebastian

Ponadto, portal prezentował będzie inne, ciekawe treści zarówno dla zawodników wyczynowych, amatorów, trenerów czy instruktorów sportowych. Będą to informacje z zakresu tych dziedzin naukowych, które są niezbędne dla rozwoju sportu, takich jak fizjologia, biomechanika, medycyna, psychologia, dietetyka oraz informacje o planowanych kursach, konferencjach i szkoleniach w sporcie.

Unikalnym elementem portalu i nowością jest stała współpraca w zakresie wymiany informacji między sportconnect.pl a innymi wiodącymi serwisami, promującymi najbardziej popularne aktywności fizyczne.

Odrębną kategorię stanowić będą ciekawostki ze świata sportowej mody, prezentowanej przez znaną specjalistkę, zajmującą się aktualnymi trendami – Joannę Horodyńską. Tak prezentowane informacje o tematyce sportowej­ stanowić będą dla wszystkich zainteresowanych podstawę budowania profesjonalnej wiedzy i możliwość uzyskania praktycznych wskazówek treningowych.

Dodajmy, iż portal jest wspierany przez wybitne postaci polskiego sportu: Otylię Jędrzejczak, Martę Domachowską, Mateusza Kusznierewicza, Pawła Korzeniowskiego i Dominika Życkiego. W celu lepszego poznania wszystkich możliwości serwisu oraz uzyskania odpowiedzi na pytanie, skąd wziął się pomysł na takie usługi, przedstawiamy rozmowę z pomysłodawcami serwisu – Jolantą Rusin-Krzepota i Sebastianem Krzepota.

Adam Klein. Skąd wziął się pomysł na powstanie serwisu i jakie cele w związku z jego funkcjonowaniem sobie stawiacie?

Jolanta i Sebastian. Pomysł chodził nam po głowie od dawna. Ukończyliśmy warszawski AWF i zdobyliśmy tam wiele specjalności sportowych i instruktorskich, które pozwoliły nam całkiem dobrze odnaleźć się w zyskującej coraz większą rangę roli trenera personalnego i przygotowania kondycyjnego w pracy ze sportowcami.

Jolanta. Zaraz po studiach wyjechałam do USA, gdzie podjęłam studia trenera przygotowania kondycyjnego w sporcie. Współpracowałam z trenerami i dokształcałam się w tej dziedzinie. To pozwoliło mi spojrzeć na potrzeby ludzi związanych ze sportem z innej perspektywy.

Sebastian. Ja pracę rozpocząłem już na studiach, a wiedza i praktyka zdobywana po ich ukończeniu dawały coraz więcej pytań i poszukiwań. Chcieliśmy pójść szeroko i przekazywać swoje uwagi i wiedzę większej ilości ludzi. Stąd pomysł na sportconnect.pl, czyli coś, co skupiałoby wszystkie wybrane elementy sportu w jedną powiązaną merytorycznie całość. Naszym celem jest wyposażenie każdego odbiorcę w wiedzę, która gwarantowałaby mu swobodny udział w aktywności ruchowej.

Który element serwisu uważacie za najważniejszy?

Jolanta. Wszystkie są ważne, ale myślimy, że ten, dający możliwość kontaktu z fachowcem każdej specjalności. Oznacza to, że po stworzeniu Bazy Specjalistów, każdy będzie miał do nich dostęp. Mamy nadzieję, iż zachęcimy specjalistów z różnych specjalności do rejestrowania się na sportconnect.pl, a ich kompetencje będą adresowane do wszystkich. Od amatorsko uprawiających sport ludzi do sportowców wyczynowych i ich specjalistycznego zaplecza.

Ale jaką macie pewność, iż oni do Was przyjdą i będą współpracować rejestrując się w bazie?

Sebastian . Będziemy się starali ich przekonać do podjęcia takiej współpracy, która będzie przynosiła korzyść obu stronom. Rejestrujący się specjaliści będą mieli sposobność zaprezentowania swych kompetencji poprzez zamieszczanie opracowanych przez nich prac czy koncepcji treningowych. Będą mogli w sposób praktyczny a także teoretyczny udzielać konsultacji, czy służyć dobrą radą i doświadczeniem. Mamy także marzenie aby „uruchomić” specjalistów z ośrodków naukowych (AWF-y, instytuty badawcze etc), gdyż mamy wrażenie, że osiągnięcia tych osób nie są w pełni wykorzystane dla potrzeb sportu, nie tylko zresztą wyczynowego. Chodzi nam zatem o zrobienie czegoś na kształt platformy wymiany wiedzy i doświadczeń właśnie za pośrednictwem sportconnect.pl .

Coś jeszcze zasługuje na uwagę?

Jolanta i Sebastian. Ciekawą i atrakcyjna ofertę stanowić będzie możliwość zapoznania się z treściami publikowanymi ze  współpracującymi z nami serwisami, takimi, jak Twoje bieganie.pl. Chcemy, żeby wielu biegaczy z chęcią zobaczyło co słychać w serwisie pływackim, a z kolei wielu pływaków, kolarzy czy żeglarzy zajrzało do biegania.pl, aby wyposażyć się w profesjonalny sprzęt biegowy i poznać jego rekomendacje, poparte rzetelnymi testami. Taka możliwość kojarzenia i współistnienia różnych specjalności i preferencji sportowych pozwoli na szczególną wymianę sportowych wrażeń, sugestii i doświadczeń. W tym miejscu chcemy podziękować Ci za decyzje o podjęciu partnerskiej współpracy właśnie z nami. Czas pokaże, jakie ona zyska uznanie wśród naszych wspólnych odbiorców.

Tematyka serwisu jest bardzo rozległa. Czy w związku z tym już teraz jesteście gotowi do pełnego użytkowania serwisu?

Jolanta i Sebastian. Powoli się rozkręcamy, budujemy zespół redagujący serwis i pozyskujemy nowych partnerów. W początkowym etapie większość prac spoczywać będzie na naszych barkach, a potem liczymy na wspomnianych specjalistów, którzy profesjonalnie będą uzupełniać i wzbogacać treścią nasz portal. Zachęcamy zresztą wszystkich chętnych do współpracy z nami i już cieszymy się na okoliczność zamieszczania i promowania informacji z Twojego portalu bieganie.pl w naszym serwisie sportconnect.pl

sportconnect