NB 1080v12
 
18 lutego 2010 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Wygraj Puma Complete XC Ngong 3


ngong_xc_540_1.jpg

Skąd nazwa Ngong? Są to wzgórza w Kenii znane wśród zawodników jako jedno z ulubionych miejsc do treningu. Słowo "Ngong" znaczy w języku Masajów "kostki" (u rąk).

ngong_hills_540.jpg
Wzgórza Ngong

Jedynym znanym nam zawodnikiem, który biegał w Puma Complete Ngong XC jest Marcin Chabowski, dwukrotny Mistrz Polski na 10000m (2009, 2008), dwukrotny Mistrz Polski w Przełajach (2007, 2008).

  chabowski_xc_ngong1.jpg  "To but dość specyficzny. Lekki, miękki, bardzo dobrze trzyma stopę, dobrze dopasowany. Jednak nie jest to but do biegania po mokrej, błotnistej nawierzchni. Pomysł na niego wywodzi się chyba ze Stanów gdzie wiele zawodów przełajowych rozgrywanych jest na polach golfowych."
ngong_podeszwa.jpg 

Jeśli chcielibyście spróbować jak biega się w tak nietypowych butach – weźcie udział w naszym konkursie. Dwie pary takich butów rozlosujemy wśród tych czytelników, którzy odpowiedzą na pytania i przyślą poprawne odpowiedzi do 21 lutego do godziny 20:00 na adres: redakcja [małpa] bieganie.pl. Pod uwagę będą brane tylko maile zawierające:

1. Temat maila: Puma Complete Ngong.
2. Odpowiedzi na dwa poniższe pytania:
Pytanie 1: Ile razy John Ngugi indywidualnie zdobył Mistrzostwo Świata w Przełajach?
Pytanie 2: Gdzie i kiedy odbędą się w tym roku Przełajowe Mistrzostwa Świata
3. Podany rozmiar buta (w rozmiarówce US lub EU)

Odpowiedzi na pytania konkursowe można znaleźć na naszej stronie.

Trzecią parę rozlosujemy spośród tych trzech osób, które wygrają niedzielny "finał" , który odbędzie się za pośrednictwem forum (21 lutego) o godzinie 21:00.

WĄTEK NA FORUM

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl