new balance 880
 
15 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Unikalne centrum biegowe w Pradze


W sobotę w Pradze otworzono unikalne centrum biegowe, które będzie miejscem skupiającym wszystkie lokalne inicjatywy związane z bieganiem, włączając w to biura organizatorów Volkswagen Prague International Marathon.

To chyba pierwsze tego typu miejsce na świecie. Biegaczom z Czech udało się nawet wyprzedzić Nowy Jork, który również myślał o zbudowaniu własnego centrum, ale pomysł nie doczekał się jeszcze realizacji.


Praga (fot. Che, wikipedia.org) 

Co wchodzi w skład centrum? Na parterze znajduje się recepcja, kawiarnia, bar wodny, sala konferencyjna, sklep ze sprzętem biegowym adidasa i klub biegacza. Na pierwszym piętrze znajdują się szatnie z prysznicami, z których biegacze (najpewniej członkowie klubu) mogą korzystać przed i po wyjściu na trening do pobliskich parków (Stromovka lub Letna Park). Na najwyższym piętrze mieszczą się główne biura organizatorów Międzynarodowego Maratonu w Pradze i zarazem organizatorów czeskiej ligi biegowej RunCzech.

Centrum powstało aby ułatwić komunikację. Przede wszystkim chodzi o komunikację między organizatorami i uczestnikami imprez, którzy nieczęsto maja okazję do spotkań. Czy takie centra przydałyby się w największych polskich miastach?