NB 1080v12
 
9 października 2012 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Town of Runners. Rozmowa Yaredem Shegumo 15.10 o godz. 20:45.


Każdy film odbieramy przez pryzmat tego, co nam wydaje się w nim najciekawsze.  Town of Runners dla jednych będzie filmem o miasteczku Bekoji, w którym wszyscy mają bzika na punkcie biegania. Dla innych to film o systemie szkoleniowym Etiopii.

Ubiegając pytania o szczegóły, o planowanie, czy bardziej konkretne pytania treningowe można powiedzieć, że widzowie odniosą wrażenie, że niemożliwe, że reżyser pokazuje nam prawdziwy obrazek. Będzie się wydawało, że jest niemożliwe, żeby pomimo tego, że system ten działa jak rozwalona i zardzewiała drezyna na bocznym torze, był w stanie tworzyć takich mistrzów jak Kennenisa Bekele czy Tirunesh Dibaba.

Ten kto interesuje się tematem dłużej nie będzie zaskoczony stanem etiopskiej lekkoatletyki jaki jawi się na filmie. Przy czym straszny stan organizacyjny to jedno, a fantastyczny stan cieszących się sportem zawodników to drugie. Ten film po raz kolejny dowodzi tego, że siła Etiopii i Kenii pochodzi przede wszystkim z biedy oraz kilku korzystnych czynników, które dosyć przypadkowo skoncentrowały się na terenie Afryki środkowo-zachodniej. Bardzo wszystkim polecamy ten niezwykle ciekawy, bardzo plastycznie i klimatycznie zrobiony film.

sportfolioO wrażeniach z filmu, o etiopskim systemie szkolenia, ale także o jego sportowej karierze będziemy mieli okazję porozmawiać z Yaredem Shegumo, urodzonym w Etiopii obywatelem Polski, mistrzem Polski w maratonie 2012, drugim zawodnikiem na mecie Maratonu Warszawskiego 2012, rekordzistą Polski na 3000 m na hali.


Rozmowę z Yaredem nagramy po pokazie przedpremierowym i pokażemy 15 października o godzinie 20:45.

yared1510long

Town of Runners, czyli Miasteczko Biegaczy będzie miało swoja oficjalną premierę 17 października, wraz z wejściem filmu do sieci EMPiK. Już teraz jest dostępne w kilku sklepach dla biegaczy.

Co do tej pory napisaliśmy o filmie Town Of Runners możecie przeczytać TUTAJ.

Konkurs

Niestety ze względu na złośliwość przedmiotów martwych nie możemy zrobić transmisji LIVE, ale nie wycofujemy się z konkursu.  Osoba, która najlepiej oszacuje średni wynik najlepszego polskiego zawodnika i najlepszej polskiej zawodniczki w najbliższym Maratonie w Poznaniu otrzyma dowolnie przez siebie wybrany model z linii Nike Free ufundowany przez ekipę sklepu ForPro. Zgłoszenia prosimy przysyłać na maila: konkursy@bieganie.pl. do 14 października do godziny 9:00. UWAGA, szacowany średni czas prosimy podać w TYTULE MAILA a nie w treści, (w treści tylko swoje imię i nazwisko), tylko takie zgłoszenia przyjmiemy. Bardzo przepraszamy za niepowodzenie transmisji LIVE i za konieczność czekania do poniedziałku.

konkursforprofree1

Redakcja Bieganie.pl