7 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Run Fair – targi dla biegaczy


24 i 25 maja na terenie kompleksu targowego w Warszawie Centrum EXPO XXI odbędą się Targi dla Biegaczy – Run Fair. To pierwsza w Polsce impreza tego rodzaju dedykowana biegaczom i, co kluczowe, niezwiązana z żadnym biegiem. Co dokładnie nas czeka? Sprawdźmy.

rf.jpg
Podczas dwóch dni uczestnicy Targów będą mieli okazję spotkać się z ciekawymi przedstawicielami środowiska biegowego, uczestniczyć w seminariach i prelekcjach prowadzonych m.in. przez przedstawicieli klinik masażu i rehabilitacji, a także poznać nowe technologie i produkty dla biegaczy.

Ponadto wszyscy obecni tego dnia na EXPO będą mieli szansę kupić po promocyjnych cenach sprzęt biegowy od kilkudziesięciu wystawców – wśród nich znajdą się przedstawiciele najpopularniejszych marek i sklepów biegowych.

Na targach obecni będą także przedstawiciele klinik ortopedycznych, rehabilitacyjnych, zdrowia sportowego, którzy będą doradzali jak minimalizować ryzyko występowania kontuzji.

plan transparent

Poza stoiskami wystawowymi na terenie Targów znajdować się będą dwie sceny, bieżnia do testów obuwia oraz miejsce dla najmłodszych amatorów biegania, gdzie odbywać się będą mini zawody sportowe.

Dla zainteresowanych innymi dyscyplinami sportu warto dodać, że na targach spotkać będzie można także przedstawicieli i dystrybutorów sprzętu dla triatlonistów oraz fanów nordic walking.

Kogo zobaczymy na Targach?

Jednym z gości Run Fair będzie Yared Shegumo, reprezentant Polski, zwycięzca 35. Maratonu Warszawskiego, jeden z najlepszych obecnie biegaczy długodystansowych w Polsce, który opowie o swoim treningu.

Poza nim na targach pojawi się Paweł Ignac, prowadzący blog oraz fanpage pod nazwą Heavy Runs Light (http://heavyrunslight.wordpress.com/), który opowie o bieganiu naturalnym, oraz butach do biegania naturalnego.

Udział w targach Run Fair potwierdziła także Anna Szczypczyńska autorka bloga Panna Anna Biega (http://www.pannaannabiega.pl/) i popularnej strony na facebooku. Panna Anna będzie opowiadała jak zbudować odpowiedni poziom motywacji, w szczególności wśród początkujących biegaczy oraz podzieli się swoimi słynnymi przepisami na owsiankę oraz koktajl po treningu.

Myślę, że te Targi to dobry pomysł – mówi Adam Klein z Bieganie.pl . I wyjaśnia: W trakcie targów przy okazji dużych biegów, takich jak Maraton Warszawski, Orlenu czy Poznański tak naprawdę nie ma poważnych zakupów. Biegacze mają już wszystko czego potrzebują na bieg i myślą głównie o starcie, który jest następnego dnia. Tymczasem tutaj będą mogli  zapoznać się w jednym miejscu z dużą ofertą, bez tego stresu, że szybko trzeba iść do domu i odpoczywać przed startem. Poza tym, wg mnie traktowanie wystawców przez organizatorów biegów było zazwyczaj traktowaniem w stylu piątego koła u wozu. Organizator myślał głównie o biegu a wystawcy robili „problemy”, narzekali, że nie stworzono im dobrych warunków. Więc finalnie myślę, że jeśli tylko wystawcy, producenci potraktują sprawę poważnie, to może być z tego fajna impreza”