30 października 2015 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

RIQQON – ciekawy pomysł na ekspozycję medali [KONKURS]


Miliony medali zdobytych na imprezach sportowych – większość z nich ląduje w pudłach lub szafach. RIQQON pozwala na ich atrakcyjną ekspozycję. Na bieganie.pl możecie wygrać pięć takich zawieszek (szczegóły konkursu na dole artykułu).

Bieganie stało się najbardziej popularnym sportem Polaków; uprawia je 36% aktywnie fizycznie osób w wieku 15-64 lata, co daje ok. 3 mln Polaków (źródło: ARC Rynek i Opinie). W 2014 roku w Polsce zorganizowano ponad 2 tys. biegów masowych, w których to w większości przypadków za ukończenie zawodów biegacz otrzymywał medal. Wg Raportu Polska Biega – Narodowy Spis Biegaczy – 58% biegaczy startuje w zawodach biegowych. RIQQON szacuje, że w 2014 roku na zawodach biegowych wydanych zostało ponad 1 mln medali. Dodając do tego inne amatorskie zawody, konkurencje szkolne, inne aktywności sportowe (np. pływanie, rower, gry zespołowe, sporty zimowe, sporty wodne, tenis) to ilości wydanych medali rocznie sięga kilku milionów. RIQQON pomaga w ekspozycji tych medali.

Każdy, kto nawet amatorsko zainteresował się uprawianiem sportu, dociera do momentu, w którym chce zweryfikować swoje możliwości i aktualną formę. To, co pozostaje po takich próbach, to medale. Te symboliczne, honorujące uczestnictwo, jak i te za zajęcie czołowych miejsc w rywalizacji. Często te pamiątki czeka smutny los zapomnianego gadżetu porzuconego gdzieś na dnie szuflady. Powodem jest brak oczywistych i odpowiednich miejsc do eksponowania takiego trofeum.

Stąd właśnie pomysł na RIQQON proste rozwiązanie pozwalające godnie i estetycznie przechowywać i eksponować zdobyte nagrody, jak również zachować i dzielić się wspomnieniami związanymi z ich wywalczeniem.

jak to dziala

Pasjonaci triathlonu i biegania – Tomasz Czarnecki i Łukasz Szymula – zaprojektowali zawieszkę na medale RIQQON. – Któregoś dnia, po kolejnych zawodach odkryłem, że nie ma na rynku dobrego rozwiązania na ekspozycję moich licznych medali – mówi współtwórca RIQQON Łukasz Szymula – zacząłem pytać o to znajomych sportowców i odkryłem, że jest realna potrzeba na takie rozwiązanie. RIQQON to odpowiedź na potrzebę – mówi Szymula.

Jak mówi Tomasz Czarnecki – współtwórca i designer – RIQQON to zawieszka, która pozwala odpowiednio wyeksponować medal i nadać mu należną oprawę. To nowoczesny design, ekologiczna produkcja i rozwiązania technologiczne czynią RIQQON multimedialną i estetyczną oprawą. Testowałem wiele rozwiązań i to finalne, na podstawie opinii klientów, okazuje się być najlepszym.

RIQQON obecnie jest dostępny w wersją z dębu, w następnym etapie dostępne będą wersje z drewna orzechowego i wiśniowego. Twórcy planują również wdrożenie rozwiązania pozwalającego na ekspozycję wielu medali.

Współtwórcy zawieszek z początkiem października uruchomili testową produkcję, wdrożyli stronę internetową (www.riqqon.com) oraz sklep (riqqon.shoplo.com). Obecnie przyjmowane są zamówienia w formule pre-order na rynku polskim.

Następnym etapem będzie uruchomienie sprzedaży na platformie crowdfundingowej Indiegogo www.indiegogo.com. Twórcy projektu zdecydowali się na to rozwiązanie ze względu na charakter produktu, światowy zasięg i szacowaną efektywność wykorzystania platformy. Po zgromadzeniu planowanych funduszy uruchomiona zostanie produkcja – planowany czas dostawy to początek grudnia 2015 roku.

Konkurs dla czytelników bieganie.pl

Dla czytelników i zarazem subskrybentów naszego newslettera mamy konkurs, w którym wygrać można pięć zawieszek RIQQON.

Aby wziąć udział w konkursie należy oszacować wyniki jaki w niedzielę uzyska zwycięzca Maratonu Nowojorskiego. Pięć osób, które poprawnie wytypują lub będą najbliżej uzyskanego czasu otrzyma zawieszki na medale.
Jeżeli ktoś jeszcze nie jest subskrybentem newslettera to ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW: //bieganie.pl/?show=1&cat=80&id=8182

Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do niedzieli (1 listopada), do godziny 14:00.

Przyjmowanie zgłoszeń zakończone.

Stanley Biwott zwyciężył w maratonie nowojorskim z czasem 2:10:34. Najbliżsi wytypowania tego czasu byli:
2:10:38 – Paweł (pawel.a***@gmail.com)
2:10:51 – Rafał (rafi***@wp.pl)
2:10:10 – Damian (lazi***@poczta.fm)
2:11:00 – Tomek (gryt***@gmail.com)
2:10:03 – Damian (damian***@wp.pl)
I to oni w nagrodę otrzymają zawieszkę RIQQON. Gratulujemy.