NB 1080v12
 
10 czerwca 2016 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Już blisko 400 tys. osób wystartowało w polskich biegach w 2016 r.


Sezon biegowy w pełni. Co tydzień organizowanych jest w całej Polsce ponad 100 imprez biegowych, w których startuje kilkadziesiąt tysięcy osób. Porównując statystyki gromadzone za pomocą serwisu KalendarzBiegowy.pl dotyczące liczby biegów i biorących w nich udział biegaczy możemy zauważyć zdecydowany wzrost frekwencji – w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej.

Statystyki dotyczące liczby organizowanych w Polsce biegów i startujących w nich osób za rok 2015 znaleźć można w tekście: Podsumowanie roku w oparciu i KalendarzBiegowy.pl. Podobne statystyki dotyczące tego roku sukcesywnie zbieramy po to by móc porównać je ze sobą i ocenić czy popularność biegania wciąż rośnie.

Na podstawie cząstkowych wyników, czyli tych za okres styczeń-maj 2016 możemy wstępnie założyć, że czeka nas rekordowy rok ponieważ w ostatnich pięciu miesiącach odbyło się 2325 biegów przy 1593 biegach organizowanych w tym samym okresie w 2015 roku. To ogromny wzrost. Jak to się przekłada na frekwencję?

Już pierwsze dwa miesiące pokazały nam, że frekwencja na biegach rośnie (zobacz: Podsumowanie stycznia i lutego w polskich biegach masowych). Kolejne trzy miesiące niczego w tej kwestii nie zmieniły. Na podstawie zebranych przez nas wyników widzimy, że w pierwszych pięciu miesiącach 2016 roku wystartowało w Polsce 390 213 osób, przy 322 281 osobach w roku 2015.

frekwencja porownanie
Obszerniejsze statystyki przedstawimy w lipcu po podsumowaniu pierwszego półrocza 2016 roku.

Uzupełniaj dane w kalendarzu i odbieraj nagrody
Przypomnijmy, że wszystkich powyższych statystyk nie udałoby się nam zebrać gdyby nie użytkownicy serwisu KalendarzBiegowy.pl. To głównie oni dodają do kalendarza kolejne biegi i dostarczają nam informacji o liczbie i typie organizowanych zawodów. My, każdego aktywnego użytkownika nagradzamy punktami, które potem można wymienić na bony.
Aby móc dołączyć do tych osób wystarczy się zarejestrować w serwisie i zacząć uzupełniać brakujące dane. Rejestracja jest darmowa, a możliwość dodawania materiałów dotyczy każdego użytkownika. Każdy więc ma gwarancję, że po wykonaniu określonych działań i uzyskaniu wystarczającej liczby punktów otrzyma nagrodę.

Nagrodami dla aktywnych użytkowników serwisu KalendarzBiegowy.pl są bony zakupowe do Sklepu Biegacza. 

kupony.png

Sklep Biegacza to ogólnopolska sieć specjalistycznych sklepów dla biegaczy oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają biegać. W kalendarzu, po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów, wybrać można cztery bony na zakupy w wysokości 100, 200, 300 i 400 zł. 
Osoby, które zdecydują się na wymianę punktów na nagrody w postaci bonów na zakupy w Sklepie Biegacza będą mogły je zrealizować zarówno w sklepie stacjonarnym, jak również przez Internet. Dodajmy jednak, że użytkownicy będą mogli wybrać wyłącznie produkty nieprzecenione oraz nie będące elektroniką.
Regulamin przyznawania nagród znajdziecie tutaj: kalendarzbiegowy.pl/regulamin_nagrody.html

Wszystkie informacje zaczerpnięte zostały z danych gromadzonych w serwisie kalendarzbiegowy.pl.
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl