Teraz jest Wt, 19 lutego 2019, 00:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Trening, problem z wagą.
Nowy postNapisane: Wt, 12 lutego 2019, 13:41 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Mam pewien problem. Obecnie moje jedzenie jest tak zbilansowane, że jak bie biegam to waga jest stała, jak biegam to leci w dół. I tak przy 4 treningach w tygodniu waga spada. Problem zaczyna się jak dołożę pływanie. Widzę jakiś dziwny przyrost wagi, jest on ściśle skorelowany z pływaniem. Im więcej pływania tym większa waga. Ma ktoś pomysł jak to zmienić? Głodował się nie będę. A może to wynik wcześniejszych treningów siłowych i powstałej wcześniej masy mięśnniowej?

FACEBOOK

Tytuł: Re: Trening, problem z wagą.
Nowy postNapisane: Wt, 12 lutego 2019, 14:19 
Redaktor Naczelny

Wydaje sie to jednak nielogiczne. Moze więcej wtedy jesz?

Nowy postNapisane: Wt, 12 lutego 2019, 15:36 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Może podczas pływania pijesz wodę? :hejhej:

HM 1:32:38 V 2018
M 3:19:16 X 2018

Nowy postNapisane: Wt, 12 lutego 2019, 16:52 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Przecież mechanizm jest oczywisty, zaobserwowałem u siebie to samo, w czasie pływania rozwijasz mięsnie, szczególnie te partie które w czasie bieganie mało, czy w ogóle nie pracują.

Nowy postNapisane: Wt, 12 lutego 2019, 18:53 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

wtskwtskwtsk napisał(a):
Przecież mechanizm jest oczywisty, zaobserwowałem u siebie to samo, w czasie pływania rozwijasz mięsnie, szczególnie te partie które w czasie bieganie mało, czy w ogóle nie pracują.

Rozum podpowiada mi to samo. Jednak nie chcę tej dodatkowej wagi. Szukam pomysłu na pływanie i nie zwiększanie ciężaru ciała. Myślałem z początku, że to stan przejściowy ale ten stan trwa już dosyć długo. Jeżeli te mięśnie mają tak rosnąć to chyba będzie trzeba pływanie schować.

FACEBOOK

Nowy postNapisane: Wt, 12 lutego 2019, 19:11 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Niepoważne rzeczy piszesz, aż się nie chce komentować. Wybacz.

Nowy postNapisane: Wt, 12 lutego 2019, 19:54 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Niepoważne bo? Nie jestem specjalistą od fizjologii wysiłku fizycznego. Nie zawsze to co się może wydawać jest właściwe.

FACEBOOK

Nowy postNapisane: Wt, 12 lutego 2019, 22:44 
Redaktor Naczelny

wtskwtskwtsk napisał(a):

No pewnie racja.

Nowy postNapisane: Wt, 12 lutego 2019, 23:41 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Na pływaniu robisz plecy i motyle. To bardzo dobrze współgra z bieganiem. Organizm będzie wiedział ile tego mięśnia potrzebujesz do biegania. Na tę chwilę po prostu rośnie a potem się ustabilizuje. W ogóle bym się tym nie przejmował.

Nowy postNapisane: Śr, 13 lutego 2019, 09:34 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ja dorzucę, co pierwsze przyszło mi do głowy.

Wiele lat temu (jakieś 16:O) podjąłem próbę zdobycia słynnej sprawnosci harcerskiej "trzy pióra"

Trzy pióra to 3 próby: Milczenia, głodu i samotności - każda próba trwa dobę. W naszej drużynie mieliśmy dodatkowe obostrzenie, że w czasie próby głodu obowiązywał też zakaz picia czegokolwiek.

Pamiętam, że pić chciało mi się niemiłosiernie (lato, ciepło) i poszedłem popływać. Samo zanurzenie się w wodzie przyniosło sporą ulgę. Tak jakby przez skórę organizm mógł w jakiś sposób się nawodnić. Podobne doświadczenia miał też inny harcerz z drużyny.

Nie jestem pewien, czy przez skórę możesz się napić, ale z pewnością chłonie ona trochę wody. Moim zdaniem szybciej to zauważysz niż przyrost masy mięśniowej, szczególnie jeśli jesteś na jakiejś diecie

Maraton 2:37:41, 10km w 34:41 - Poranny Biegacz
Garmin Connect
Endomondo
Recenzje zegarków Garmin

Nowy postNapisane: Śr, 13 lutego 2019, 09:49 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Poranny Biegacz napisał(a):

Pamiętam, że pić chciało mi się niemiłosiernie (lato, ciepło) i poszedłem popływać.

Jak mogłeś zanurkować to piłeś ile chciałeś xD

Nowy postNapisane: Śr, 13 lutego 2019, 10:27 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Cytuj:
Jak mogłeś zanurkować to piłeś ile chciałeś xD

A skąd wiesz że piłem?

Ano właśnie nie piłem. W harcerstwie wiele opiera się na wzajemnym zaufaniu i uczciwości, nawet w tak trudnych kwestiach.

Ale to nieważne w kkntekście tematu wątku.

Maraton 2:37:41, 10km w 34:41 - Poranny Biegacz
Garmin Connect
Endomondo
Recenzje zegarków Garmin

Nowy postNapisane: Śr, 13 lutego 2019, 11:16 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Modne są różne egzotyczne wyjazdy na detoksy od stresu i śmieciowego jedzenia. Na przykład w Indonezji organizuje się tygodniowy obóz inedyczny, czyli bez jedzenia i picia. Leży się tylko cały dzień w basenie z ciepłą wodą, co ma łagodzić nieprzyjemne odczucia pragnienia. Nawadnianie jest przez skórę. Jakkolwiek to brzmi, działa. Łagodzi pragnienie picia. Rozmawiałem o tym z dziewczyną, która zaliczyła taką atrakcję. Wyciszyła się i schudła 7 kilo.

Nowy postNapisane: Śr, 13 lutego 2019, 13:53 
Stary Wyga
Stary Wyga

Dla przykładu (tak obrazowo, żeby nie napisać łopatologicznie. Podane przeze mnie wielkości kcal są jedynie dla pokazania zasady działania): Jeśli tak jak piszesz przy zbilansowanej diecie (np. 2200 kcal/dziennie) waga stoi w miejscu, to 2200kcal to jest twoja PPM (podstawowa przemiana materii). Dokładasz bieganie (np. - 400 kcal) - czyli 2200 kcal - 400 kcal = 1800 kcal (czyli deficyt - 400kcal od zapotrzebowania = waga spada). Jeśli dodasz do tego jeszcze pływanie, to masz kolejne spalone kcal w ciągu dnia (dla przykładu 300kcal), czyli 2200kcal - 400kcal - te 300kcal z pływania = 1500kcal (czyli dalej deficyt i to jeszcze większy bo już 700kcal do zapotrzebowania = dalej waga spada).
Ujęcie z innej strony: Wracamy do ostatniej linijki wyżej, czyli
a) 2200kcal (PPM) - 300kcal (pływanie) + 800kcal (jeden posiłek więcej) = 1900 + 800kcal = 2700 kcal (już nie ma deficytu kalorycznego, a podaż jest większa od zapotrzebowania o 500kcal = waga rośnie)
b) 2200kcal (PPM) - 400kcal (bieganie) - te 300kcal (pływanie) + 800kcal (jeden posiłek więcej) = 1500 + 800kcal = 2300 kcal (już nie ma deficytu kalorycznego, a podaż jest większa od zapotrzebowania o 100kcal = waga rośnie)
To tak najprościej, jak potrafię opisać.

Nie ma po prostu takiej możliwości, żeby wagi przybywało, no chyba że rzeczywiście dużo pijesz wody podczas pływania...

A tak na poważnie, to pływanie nie powoduje takich przyrostów, żeby od samej formy aktywności waga rosła w "takim tempie" (nie piszę tu o zawodnikach, bo oni mają zbilansowaną dietę dostosowaną, do makrocyklu/mikrocyklu treningowego, uzależnionego od miejsca/czasu w sezonie startowym i ich celom utraty bądź budowania masy mięśniowej, często mają po dwa treningi w ciągu dnia i dodatkowo inne formy aktywności treningowej m. inn. z siłownią łącznie). Gdyby tak było, to wszyscy sportowcy różnych dyscyplin, którym zależy na podniesieniu wagi/mięśni głównie by pływali).

Osobiście raczej bym się skupił na spożywanych kaloriach w twoim przypadku. Może mając dodatkową aktywność (pływanie) masz zwiększone zapotrzebowanie i jesz większe porcje, dodatkowy posiłek - więcej kalorii dostarczasz do organizmu i stąd wzrost wagi.

Nowy postNapisane: Śr, 13 lutego 2019, 14:32 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Może to zabrzmi głupio, ale ja bym zaczął się ważyć na 2 różnych wagach w celu sprawdzenia wyników oraz sprawdził baterie (jeśli to wagi elektroniczne).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]